Nacume júdžinčó

• Japonsko 夏目友人帳 (více)
Promo
Japonsko, (2008–2017), 30 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Yuki Midorikawa (komiks)

Kamera:

Hitoshi Tamura

Kazuhiko Inoue, Hiroši Kamija, Mijuki Sawaširo, Miki Itó, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Ajahi Takagaki, Akira Išida, Akemi Okamura, Džunko Takeuči (více)

Série(6) / Epizody(74)

• Season 1 (2008) - 13 epizod

• Zoku (2009) - 13 epizod

• San (2011) - 13 epizod

• Ši (2012) - 13 epizod

• Go (2016) - 11 epizod

• Roku (2017) - 11 epizod

Natsume žije v pěstounské péči v malé zapadlé vesničce. Jak by se dalo čekat, jeho život by měl být spíše nudnější, jen škola a přátelé. Ale není tomu tak. Natsume vidí démony. Ti ho po většinu času napadají a ani on samotný neví, proč je to tak. Každý z démonů však po něm chce dvě věci: první je Kniha přátel a ta druhá, jak jinak, než ho sníst. Teprve později se dozvídá něco o té neznámé knize a následně i o jeho rodině, kterou nepoznal a která úzce s touto knihou souvisí. (Lulubell)

Promo

Hees

Natsume a jeho kniha priateľ, tlstá mačka atď. Treba si jasne povedať, že toto anime je ako dobré kvalitné víno, ktoré máte odložené a srkáte si naozaj veľmi pomaličky poľahúčky, lebo pozerať viac dielov naraz by Vás mohlo unudiť. Áno Natsume Yuujinchou je epizodické anime o našom hlavnom hrdinovi a ja epizodické anime moc nemusím, ALE v tomto prípade ak som nepozeral veľmi veľa dielov za sebou naozaj ma každý deň pred spaním bavilo. Kvalita ide každou sériou hore (videl som 5 sérií) najslabšia je fakt tá úplne prvá, ale to hlavne preto, lebo sa zoznamujeme s novými postavami a najlepšia je 4 čiže Natsume Yuujinchou Shi. Za mňa teda ak mám hodnotiť ako celok dobré anime pripomínajúce xxxHOLiC čo zreje ako dobré víno každou novou sériou a hlavne aj so zaujímavými vedľajšími postavami. ()

Mantis

Takashi Natsume podědil po své babičce Reiko schopnost vidět a bojovat s Ayakashi a nádavkem k tomu i Knihu přátel. Každé děditství má svá pozitiva a negativa. To jeho je zvlášť komplikované neboť Kniha přátel (obsahující jména některých ayakashi) je pro spoustu nadpřirozených bytostí lákavá. K tomu, aby to trable přitahující Takeshi zvládl, má svého "ochránce" (Nyanko-san) , i když v tom je ta potíž a to jak pro samotného Takeshiho tak pro diváka. Nyanko-san je mocné ayakashi, které většinu času tráví ve zhmotněné podobně kocoura, který mi lezl celou dobu na nervy. Seriál využívá podobného tématu jako Mononoke ale jeho těžiště je jinde. Ústředním problémem je Takeshiho odcizení (v důsledku jeho nadpřirozených schopností) a snaha nalézt rovnováhu mezi lidmi a duchy. Neštěstím je již zmiňovaný kocour který, dle mého názoru, tak jako spousta rádoby komediálních charakterů, sráží celek do šedi průměru. Škoda. ()

Terezinka198

Máte náladu pod psa? Jste unavení? Pusťte si Natsumeho! Jeho příběh vám vykouzlí na tváři úsměv, uvolní vás, opening příjemně naladí na krásný příběh o přátelství a ending vám třeba pomůže usnout, pokud by toho bylo na vás příliš za ten den :) za mě nejkrásnější Iyashikei, které jsem kdy viděla. Charismatický hlas Hiroshiho Kamiyi je jenom sladkost navíc. Jediné mínus v celém světě Natsumeho a jeho přátel je... že jeho série jsou krátké. A taky, že jich je málo. Víc takových pohlazeních po duši! ()

D.Snake

Je tam jakási podobnost s Mushishi. Hl. hrdina vidí bytosti, které jiní lidé nemohou a v každé epizodě po něm nějaká taková bytost chce pomoc. Pokaždé se v takovém dílé skrývá nějaký odkaz, který chce dívakovi sdělit něco hlubšího. Dále mě určitě zaujala skvělá hudba i výkony většiny Seiyuu. Celé se to nese v poklidném duchu a akcí tam je velmi pomálu, proto doporučuji jako balzám na duši :) 9.5/10 ()

SonGokussj

K čemu bych toto anime připodobnil? Nejvíc mě napadá Mushi-shi. Jeho kvalit to věru nedosahuje, ale odsuzovat ho nebudu. Nesrovnávám nesrovnatelné. Natsume Yuujinchou v sobě chová jakýsi klid, který mě přitáhl. Je jeden z mála, který je schopný vidět duchy (xxxHOLiC, Mushi-shi, ...) a má s tím také patřičné problémy. Spousta věcí mi tam, pravda, neseděla (rozumný člověk by se zachoval jinak), také mě tam štval jeho přístup typu "Nikomu nic neřeknu, je to tak nejlepší", kdy jsem viděl, jak se po každém "Co se děje Natsume?" "Nic, neboj" jeho nevlastní matce prohloubil pocit zoufalosti. Jak tu komentuje Lucretius, kluciii tam vypadají opravdu gay-type. To i Ouran má co dělat, aby to v tomto ohledu dohnal. Tady však končí všechna negativa, kvůli kterým srážím jednu hvězdičku a nastoupí to, co se mi na tom líbilo nejvíc. Co díl, to příběh (skoro). Velice hezký, propracovaný, klidný. Pohádka před spaním, která potěší a hřeje. Byly i velice dojemné scény, komické a akční. Celkově se mi moc líbilo. Doporučuji hlavně těm, kteří mají rádi klidnější anime. ()