Magická posedlost

• Austrálie

Practical Magic

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

Vyjadřovat se k hodnocení nemá smysl. 100lidí - 100chutí. Film má krásný vizuál, mám rád Sandru ve spoustě filmů, ale tady je prostě dokonalá. Příběh byť by se mohl zdát trochu infantilní nebo naivní, tak přeci jen poukazuje na jakési moudro, které lecjaký cynik který dává 2hvězdy prostě neuvidí.. A tím moudrem je pevné pouto k někomu, s někým. V dnešní době je takový vztah zázrak, ale ne nemožný. A proto moc děkuji za tento snímek, který ve mně vdyčky vyvolá touho něco takové najít a prožít.(16.5.2014)

Jo, jsem si vědoma, že před 15ti lety to mělo úspěch a sama si moc obře pamatuji, že jsem to viděla a byla jsem z toho pomalu v šoku, ale teď? Trošku něco jiného. Postrádá to plno věcí a pro mě byla nejlepší stejně Stockard Channing :) Je skvělá :) Již od svého prvního filmu :) Na tomto filmu se mi nejvíce líbilo lehké ukázání toho, jak se "magie" dokáže objevovat v našem životě, aniž bychom jsme si toho byli vědomy...Lehké náznaky a možnosti využití. Ve filmu je hodně zpomalených záběrů, důrazů kladených na osudové okamžiky, ale prostě Nicole Kidman a Sandra Bullock? V tomto filmu mě vůbec nezajímaly....:D Spíše než o ně mi šlo o celkové téma filmu a prostředí. A taky bych se chtěla jako hlavní představitelky střískat při natáčení a pak to použít do scény. Je to až moc dramatické a snaží se již od prvního záběru hrát na něco, co ten film rozhodně není :)(28.7.2014)

Čistý průměr.Ale nemusel by být,kdyby se o trochu více zapracovalo na scénáři a byly by vypuštěny jisté "akcepty ",které příjemný film který nepostrádá atmosféru,tahají ke dnu.Těmi akcepty myslím celkem zřejmou, ke konci se více a více prohlubující trapnost až přes přehnanost v ději.Má oblíbená Nicole Kidman to podle mě zdatně vyvažuje,ostatně jako v každém průměrném filmu ve kterém se objeví a ne moc charismatická Sandra Bullock tu předvádí svůj klasický standart.(21.8.2009)

Jeden z těch filmů, které máte rádi a tak trochu se za to stydíte. Magickou posedlost jsem viděl několikrát a pokaždé si u toho skvěle odpočinu. Sandra a Nicole si (ač každá úplně jiná) herecky sedly a zastíní i těch několik hluchých míst. Neškodný romantický film, se skvělou atmosférou, který můžu zas a znova.(20.6.2010)

Aj napriek tomu, ze sa mi pocas "praktickej magie" podarilo zaspat, stale ma cosi tahalo dopozerat do konca. Priznavam, ze sice aj po druhykrat som pri nom vyborne zaspala, ale to ma nezavazuje dat nizke hodnotenie. Co ma zaujalo primarne? Nazov a titulny obrazok...ale teraz vazne. Tiez pohlad na rodinne zvyky, tym ze boli netradicne (magia, sila carovania, odriekavanie magickych slov....) Vedeli, ako si "zjednodusit", ci "stazit" zivot. Skvely namet, zivot dvoch sestier, ktore boli od mala vedene k carovaniu. Jedna z nich porodila dve dievcata, ktorym uz ale carovat nedovolili, aby sa vyhli natlaku zo spolocnosti. Esteze pri kazdom probleme stali ich (pra)tety (skusene bosorky), ktore vzdy vcas zakrocili. Miestami mi to pripominalo serial Sabrina (aj tou nenapravitelnou podobou kocura Salema). Ak hodnotim globalne, film bol mimoriadne prijemny, light, sviezi s tym spravnym nabojom, v ktorom sa snubi mysterie/fantasy so specifickou davkou romantiky :)(26.8.2012)

• - Jimmy Angelov se podle původního scénáře jmenoval Jimmy Hawkins a byl to venkovský balík z Texasu. Ovšem potom, co režisér Griffin Dunne uviděl Gorana Visnjice ve Vítejte v Sarajevu a Madonninu videoklipu "Power of Goodbye", rozhodl se přepsat postavu na východního Evropana a obsadit do ní Gorana. (HappySmile)

• - Po špatných reakcích na testovacím promítání byl na poslední chvíli zamítnut skladatel Michael Nyman, jeho hudba byla prý moc evropská a vtíravá. Nahradil jej Alan Silvestri. Ovšem změna byla učiněna tak pozdě, že CDčka se soundtrackem už byla hotova a připravena k distribuci. Obchody tedy zaplavila první várka s Nymanovou hudbou. O pár týdnů později dorazila nová verze CD se stejným názvem, ale hudbou od Silvetriho. (HappySmile)

• - Původně se mělo natáčet na ostrově v Nové Anglii, nakonec se ale filmování kvůli počasí a finančním důvodům přesunulo na západní pobřeží San Juan Strait ve státě Washington. (HappySmile)