Magická posedlost

Magická posadnutosť

Praktická mágia

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

Když koukám, jak špatně hodnotíte tenhle film, tak já mu přidám jednu hvězdu. Takže místo tří, dávám 4. :-) Mně se prostě tahle čarodějnická pohádka (chvílemi trochu morbidní) s prvky kouzel a romantiky líbila. :-) Mám ráda Sandru a nevadila mi tady ani Nicole. Nečekala jsem od toho žádný veledílo, takže mě film nezklamal. :-)(24.5.2009)

Opět mě tak napadá, že buďto mám na filmy tak trochu špatný vkus, nebo mám jednoduše jiný vkus než většina uživatelů tady. Tento film je herecky spojením nespojitelného - tmavovlasá kráska Sandra Bullock a rusovlasá divoška Nicol Kidman v rolích dvou sester - čarodějek. Vzpomínám si na to už z dětství, snad to dávali někdy pozdě večer v televizi a já byla tak napjatá, jak to celé dopadne! I kdybych chtěla, nikdy jsem u toho nemohla usnout. Je to pro mě možná malinko srdeční záležitost, ale jen tak okrajově, zkrátka a dobře se mi to vrylo do paměti natolik, že se mi v noci někdy zdá o tom magickém vzrůstu divokých růží, protože jsem někoho zabila, a to v různých variacích... Možná to není tak průměrné, jak se zdá.(20.6.2010)

• Kaka

Co vedlo Nicol Kidman upsat se k tomuto pofidérnímu projektu zůstane zřejmě navěky záhadou. Fakt je však ten, že ani ona svou přítomností film nevytrhla ze zoufalého podprůměru. Přitom nemuselo být nutně tak zle. Námět sliboval docela dost, bohužel zoufalá neschopnost režiséra zabila naprosto vše. Snímek bez nějaké výraznější dějové linky, patřičného zlomového bodu, či kvalitního závěru. Herci jen tak pochodují před kamerou, občas prohodí nějaké to moudro, či romantické gesto a tím to hasne. Vizuální efekty překvapivě nic moc a postava kterou hraje Goran Visnjic je naprosto mimo. Když to všechno sečteme, nevyjde nám z toho skutečně nic hezkého.(20.7.2007)

Čistý průměr.Ale nemusel by být,kdyby se o trochu více zapracovalo na scénáři a byly by vypuštěny jisté "akcepty ",které příjemný film který nepostrádá atmosféru,tahají ke dnu.Těmi akcepty myslím celkem zřejmou, ke konci se více a více prohlubující trapnost až přes přehnanost v ději.Má oblíbená Nicole Kidman to podle mě zdatně vyvažuje,ostatně jako v každém průměrném filmu ve kterém se objeví a ne moc charismatická Sandra Bullock tu předvádí svůj klasický standart.(21.8.2009)

Hodnocení dost nízká, ale mě se tento film celkem líbil. Je to příjemné čarování Nicol a Sandry a určitě jsem se nenudil. Všechny ženy z rodiny Owensových jsou nadány tajemnou mocí a hlavně obě tetičky jsou povedené. Bohužel všichni muži do nichž se některá z žen rodu Owensových zamilovala umírají. Sestry Gilly a Sally jsou navzájem propojené tak, že cítí co ta druhá potřebuje. Sally ( Sandra ) se bojí opravdového vztahu, aby její muž neumřel, takže si vymyslí imaginárního přítele s jedním modrým a druhým zeleným okem ( výborně umí házet palačinky do vzduchu). Tety se ale postarají o skutečného muže, který samozřejmě bohužel umírá. Gilly ( Nicol ) se zamiluje do tajemného bulhara, který se nakonec ukáže být surovec a násilník a obě sestry ho na dvakrát zabijí. Snímek má být pro pobavení, což splnil.(6.4.2011)

• - Na konci filmu mají všechny čarodějky v černých pláštích červeno-bíle proužkované punčochy podobné těm, co nosí Zlá čarodějnice Západu v Čaroději ze země Oz (1939). (HappySmile)

• - Po špatných reakcích na testovacím promítání byl na poslední chvíli zamítnut skladatel Michael Nyman, jeho hudba byla prý moc evropská a vtíravá. Nahradil jej Alan Silvestri. Ovšem změna byla učiněna tak pozdě, že CDčka se soundtrackem už byla hotova a připravena k distribuci. Obchody tedy zaplavila první várka s Nymanovou hudbou. O pár týdnů později dorazila nová verze CD se stejným názvem, ale hudbou od Silvetriho. (HappySmile)

• - Jimmy Angelov se podle původního scénáře jmenoval Jimmy Hawkins a byl to venkovský balík z Texasu. Ovšem potom, co režisér Griffin Dunne uviděl Gorana Visnjice ve Vítejte v Sarajevu a Madonninu videoklipu "Power of Goodbye", rozhodl se přepsat postavu na východního Evropana a obsadit do ní Gorana. (HappySmile)