Magická posedlost

Praktická mágia

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

• Slartibarkfast

Strohý příběh bez hlubší myšlenky. Nedokázal jsem ocenit ani skvělé herecké obsazení. Tuctové romantické "béčko", co dokáží ocenit jen slabomyslné husičky a děti. 45%(22.12.2011)

Zase jdu proti proudu. A budu se držet sveřepě svého hodnocení a budu si za ním stát. Nemyslím si, že jde o podprůměrný snímek. Sandra Bullock a Nicole Kidman tvoří dokonalý protiklad. Jedna za osmnáct, druhá bez dvou za dvacet. Taková hezká pohádka.(11.7.2008)

Knižní předlohu neznám, ale film jako takový má dost slabý scénář. Díky mým dvěma oblíbeným herečkám se na to dívat dalo. Hlavně Nicole ... ta film pozvedla svým dokonalým hereckým talentem a udělala ho pro nás zajímavějším a výjimečnějším než by jinak byl - nezáživný, nudný, šedý. Za mě 2,5*(10.5.2014)

Hodnocení dost nízká, ale mě se tento film celkem líbil. Je to příjemné čarování Nicol a Sandry a určitě jsem se nenudil. Všechny ženy z rodiny Owensových jsou nadány tajemnou mocí a hlavně obě tetičky jsou povedené. Bohužel všichni muži do nichž se některá z žen rodu Owensových zamilovala umírají. Sestry Gilly a Sally jsou navzájem propojené tak, že cítí co ta druhá potřebuje. Sally ( Sandra ) se bojí opravdového vztahu, aby její muž neumřel, takže si vymyslí imaginárního přítele s jedním modrým a druhým zeleným okem ( výborně umí házet palačinky do vzduchu). Tety se ale postarají o skutečného muže, který samozřejmě bohužel umírá. Gilly ( Nicol ) se zamiluje do tajemného bulhara, který se nakonec ukáže být surovec a násilník a obě sestry ho na dvakrát zabijí. Snímek má být pro pobavení, což splnil.(6.4.2011)

Moja obľúbená cukrová vata plná žien, mágie, romantiky a sesterskej lásky, ale aj smútku, napätia a nebezpečenstva. Praktická mágia ma prakticky uhranula a nemôžem jej odolať.(18.11.2005)

• - Sandra Bullock přiznala, že ve scéně, kde se Gillian a Sally opijí se svými tetami, byly herečky opravdu opilé. Pily nějakou hodně špatnou tequilu, kterou koupila Nicole Kidman. (HappySmile)

• - Na konci filmu mají všechny čarodějky v černých pláštích červeno-bíle proužkované punčochy podobné těm, co nosí Zlá čarodějnice Západu v Čaroději ze země Oz (1939). (HappySmile)

• - Když se režiséra Friffina Dunneho zeptali, proč Sandra Bullock a Nicole Kidman hrály sestry, přestože si nejsou ani trochu podobné, řekl, že když zkoumal historické čarodějky, zjistil, že se častokrát sestry čarodějky vůbec nepodobaly. Nicméně, když dělal casting na dcery Sandy Bullock, záměrně vybral takové dívky, které se podobaly každá jedné hlavní herečce. (HappySmile)