Magická posedlost

Magická posadnutosť

Praktická mágia

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

Taková jednoduchá a příjemná romantika v kouzelném hávu pro zpříjemnění večera. Hlavní myšlenka nebyla vůbec špatná, scénář byl (jak to u těchto filmů bývá) sušší, což vyrovnala skvělá hudba. K hereckému obsazení nemám slov, protože tam hrály všechny moje oblíbené herečky - Kidman, Bullock a Wiest. Rozuzlení na konci a film jako celek u mě obstály a i přes veškeré zdejší negativní názory se mi to zkrátka líbilo.(21.6.2010)

Kiežby aj dnešné filmy mali v sebe poetiku, s akou bol natočený tento film. Nechcem si ani predstaviť, ako by mal vyzerať podľa ostrých kritikov čsfd, keďže sú zrejme bez fantázie. No a ten dom pri útese, to je nádherný dom snov. :) Už len kvôli nemu stojí za to si ho pozrieť. Oddychová čarovná romanca.(12.8.2013)

• kingik

Zcela nemagický film. Nápad dát do jednoho filmu dvě hvězdné herečky zaručoval přinejmenším komerční úspěšnost. Film však postihl opačný efekt. Film příliš velký divácký zájem nevzbudil, a to i navzdory tomu, že vznikl podle knižního bestselleru Alice Hoffmanové. Neúspěšné převedení literárního díla má několik možných příčin. Jednou z nich je obsazení Sandry Bullock a Nicol Kidman do rolí sester. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty dvě mají do příbuzenského vztahu opravdu hodně daleko. Typově si nejsou vůbec podobné a v té době je spojovalo maximálně jalové herectví, jaké obě předvedly zde. Griffin Dunne byl hodný odvolání z placu. Pro zajímavý námět zvolil téměř televizní režii. Záměrně píši "téměř", protože nebýt dvou ryze filmových hereček, tak nebylo co řešit a jen stačí v rychlosti přehlédnout obsazení vedlejších rolí, a hned víte, kolik uhodilo a že mnoho do televizního filmu nescházelo. Určitě nebylo potřeba na film angažovat hned trojici scenáristů. Všichni svorně totiž napsali, či spíše splácali, scénář k odpolednímu televiznímu filmu, který ani příliš nelze dost dobře žánrově zařadit. Je to romantický film, horor, drama, nebo černá komedie? Tak co to tedy vlastně je?! Všechny zmíněné žánry se tady tak spolu nedobře perou, až to v podstatě odnáší globální vyznění filmu, které je nijaké. Když se objeví náznak silné anebo nějakým způsobem působivé scény, tak to trvá jen pár okamžiků, a film si zase padá do své fádně natočené roviny, kterou není schopen překročit. Sandra a Nicol k sobě neladí. Na to jsou až příliš velké osobnosti a byl by zázrak, kdyby jedna druhou vzájemně podporovala. Nejednou to z jejich antichemie vypadalo, že chtějí mít za sebou další natáčecí den a každá půjde svojí vlastní cestou. Angažovat dvě hvězdy do takto slabě natočeného filmu se už nejednou neosvědčilo. Film si nenajde svůj styl a klopýtá o nepřizpůsobivou a podprůměrnou režii, jejímž přičiněním je zde k vidění jen minimum napínavých a zajímavých scén a spolu s ní (bohužel) prázdné výkony obou slavných hereček. Ovšem chápu po přečtení scénáře jejich nezájem dát do svých rolí více, než bylo scénářem požadováno. 40%(13.5.2014)

• freddy

Tak tohle mne příliš neoslovilo. Ač v hlavních rolích jsou velmi známé herečky, ani to nepomáhá tomuto filmu vybočit z podprůměru. I když kdoví, jak by snímek vypadal ve výsledné podobě, kdyby tam nebyla Nicole Kidman a Sandra Bullock. Děj vypadal na první pohled zajímavě, ale celkový dojem je takový, že film u mne zůstal hluboko za očekáváním. Těžko říci, čím to je, jestli samotným scénářem nebo spíše tím, že člověk u toho musí zapojit mozek, aby se v určitých chvílích dokázal v ději orientovat. Každopádně mne snímek nezaujal a dá se říci, že nebýt dvou hlavních hereček, tak by tenhle snímek nikoho nezajímal. Dávám dvě hvězdičky, ale jsou to slabé dvě hvězdičky, tenhle film už nikdy více vidět nemusím...(21.10.2007)

• pseudo

okvětní lístky vířící k úplňku? výbuchy oslepujícího svěla, které vychází ze spojené ženské síly? načerno našminkovaný démon rozežraný šerifskou hvězdou? no potěš... romantická komedie může být jakkoliv plytká, pořád má šanci na body za příjemnou atmosféru nebo přinejmenším kostýmy. přidejte do ní ale pár triků ze seriálu o čarodějnicích pro dospívající, pár nevěrohodných scénáristických zvratů a nekvalitní vizuální efekty a vznikne... seriál o čarodějnicích pro dospívající ve hodině a půl.(19.4.2007)

• - Sandra Bullock přiznala, že ve scéně, kde se Gillian a Sally opijí se svými tetami, byly herečky opravdu opilé. Pily nějakou hodně špatnou tequilu, kterou koupila Nicole Kidman. (HappySmile)

• - Původně se mělo natáčet na ostrově v Nové Anglii, nakonec se ale filmování kvůli počasí a finančním důvodům přesunulo na západní pobřeží San Juan Strait ve státě Washington. (HappySmile)

• - Gary Hallet (Aidan Quinn) trpí postižením Heterochromia Iridium, což znamená, že jedna jeho duhovka má zčásti nebo zcela jinou barvu než ta druhá. Přestože je to u lidí neobvyklé, některé celebrity to tak také mají - např. Kate Bosworth nebo Jane Seymour. (HappySmile)