Dospělost (festivalový název)

Adulthood

Velká Británie, 2008, 99 min

Tak ako mi KIDULTHOOD pripomenul KIDS, tak mi ADULTHOOD pripomenul AN AMERICAN HISTORY X, pretože druhá časť sa venuje hlavne postave Sama (výborný Noel Clarke zároveň režisér filmu) práve prepusteného z väzenia a je vlastne o spytovaní si svedomia. Záporák z jednotky sa stáva kladným hrdinom a kladný hrdina, ktorý chce pomstiť smrť kamaráta, záporákom. Ťažko povedať ktorá časť je lepšia, podľa mňa sú na výbornej úrovni oba filmy. Najlepšie je ich kombinované hneď po sebe, pretože to čo chýbalo jednotke mala dvojka a naopak. PS: Danny Dyer má vo filme len malú scénku a komu sa páčil výkon Ben Drewa (Plan B), rozhodne by si nemal nechať ujsť HARRY BROWNa.(4.3.2010)

• panmroz

ono by to možná bylo i na tři, vzhledem k tomu ale, že bez vidění strašidelné jedničky nepochopíte ani toto, tak jako utrpení. stejný problémy jako u jedničky - nechtěná vtipnost, gangstas jezdící na kole, maročtí dealeři útočící na své klienty nožem, denzel washington ve vězení, duel bouchačka vs. bejsbolka, strašná práce castingu, vůbec nikdo nevypadá tak strašidelně, jak se tváří. oni to prostě jen hrajou. a blbě. a furt. no, na dvě maximálně.(1.4.2010)

Opravdu zajímavá kamera a podmanivá hudba. Dosti nepěkné mi přijdou herecké výkony- přehrávají jak jen to je možné, černochům neustále přeskakuje hlas do nereálných poloh. Příběhová stránka je až trapně jednoduchá, scénář je nulový. První díl jsem neviděl. Mám velice smíšené pocity, kamera, hudba a scény jsou dobré a chvílemi zajímavé, společně dobře vytváří atmosféru současného předměstského Londýna. Ale to je tak všechno. Vlastně jsem se docela nudil.(5.11.2010)

Den po dokoukání prvního dílu, jsem s očekáváním zasedl k dílu druhému. Budu se určitě opakovat, když řeknu, že film nedosahoval takových kvalit jako díl předešlý. Nicméně ty 4 hvězdičky dám - stejně jako prvnímu dílu. Oceňuji snahu Noela Clarka, který se pustil jak do režie, tak i do hlavní role a také výkon Adama Deacona, který pouličního frajírka ztvárnil bezchybně. 70%(31.5.2012)

Bastard z jedničky se po šesti letech vrací z basy, aby zjistil, že se ani na svobodě klidu nedočká. Adulthood je oproti svému předchůdci "dospělejší" a to především díky tomu, že se přestal soustředit na bezcílné, ačkoli pro někoho kontroverzní, zevlování jednotlivých (více méně nesympatických) postav a místo toho se zaměřil na v depresích rozháranou postavu Sama, který si asi musel v base i mysli zažít své, což lidi kolem budou muset teprve pochopit a sem tam s ním třeba, stejně jako v průběhu sledování já, začnou i sympatizovat. Zase jeden příklad toho, že pokračování může překonat originál. Uteklo to jako mládí. 70%(28.2.2012)