Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film nás svým dějem přivádí na stejné místo, které nám již představil snímek Kidulthood. Vše začíná propuštěním o šest let staršího Sama z vězením, kde si odpykával svůj trest za smrt Trifea. To že to neměl již dospělý Sam v base jednoduché není potřeba připomínat, záleží ovšem na tom, jestli ho jeho činy z minulosti nechají začít nový život. Dospělost se s nikým nemazlí ani mimo brány věznice a tak se nesmí nikdo divit, že zbraně, drogy a násílí jsou každodenní součástí životní reality i ostatních hrdinů příběhu ze západního Londýna. (don.gatzzi)

(více)

Recenze (56)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Bastard z jedničky se po šesti letech vrací z basy, aby zjistil, že se ani na svobodě klidu nedočká. Adulthood je oproti svému předchůdci "dospělejší" a to především díky tomu, že se přestal soustředit na bezcílné, ačkoli pro někoho kontroverzní, zevlování jednotlivých (více méně nesympatických) postav a místo toho se zaměřil na v depresích rozháranou postavu Sama, který si asi musel v base i mysli zažít své, což lidi kolem budou muset teprve pochopit a sem tam s ním třeba, stejně jako v průběhu sledování já, začnou i sympatizovat. Zase jeden příklad toho, že pokračování může překonat originál. Uteklo to jako mládí. 70% ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Vyspělejší film, než předchozí Kidulthood s volně navazujícím příběhem, který se odehrává po šesti letech,od tragické události na konci Kidulthoodu v čele se Samem, antihrdinou z předchozího filmu, který se vrací polepšený z lochu. Ovšem venku čeká pouze pomsta, zrada a lži. Drsnější, dospělejší, více napětí a emocí, díky ději který se odehrává během 24hodin po Samově propuštění, zrychlení času a opět výbornému soundtracku, se jedná o výborné britské drama. Občas hůře provedené filmové zpracování, ubírá snímku na kvalitě, což je škoda . 75 % ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

V tom obrovském množství podobných filmů jako je Adulthood se už pomalu začínám ztrácet. Procházím z vězení do vězení a čelím neustálým nástrahám kolem mě. Ještě chvíli a začnu nosit kudlu po kapsách a na černo si pořídím nějakou bouchačku :-) Bundu s kapucí už mám, tak to by šlo. Sam byl výborný a sympaťák, ale to neustálé si vyřizování účtů, fuckování a do toho vložené emoční vsuvky, abych cítila empatii alespoň k hlavní postavě, mně už nějak unavuje a nebo to byl vysloveně film pro kluky a já neměla zrovna tu správnou náladu. Tak snad kluci zase příště to bude se mnou OK a dám do toho víc adrenalinu. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Zbytečně drsný s blbym dějem plným logických lapsů. V Anglii je dle všeho normální, že když zavoláte na policii, že vás někdo okradl, tak přijedou dvě dodávky policajtů se samopalama. Nebo drsnej mlaďoch má zabít hlavního hrdinu, a na pomoc si vezme jeho bráchu, ale chce to před ním utajit. WTF? Ty předrsněný ksichty už byly chvílema až směšný. Hlavní zloduch z jedničky je v roli polepšenýho dobráka sice fakt dobrej, ale to je tak všechno. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Tak ako mi KIDULTHOOD pripomenul KIDS, tak mi ADULTHOOD pripomenul AN AMERICAN HISTORY X, pretože druhá časť sa venuje hlavne postave Sama (výborný Noel Clarke zároveň režisér filmu) práve prepusteného z väzenia a je vlastne o spytovaní si svedomia. Záporák z jednotky sa stáva kladným hrdinom a kladný hrdina, ktorý chce pomstiť smrť kamaráta, záporákom. Ťažko povedať ktorá časť je lepšia, podľa mňa sú na výbornej úrovni oba filmy. Najlepšie je ich kombinované hneď po sebe, pretože to čo chýbalo jednotke mala dvojka a naopak. PS: Danny Dyer má vo filme len malú scénku a komu sa páčil výkon Ben Drewa (Plan B), rozhodne by si nemal nechať ujsť HARRY BROWNa. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama