Dospělost (festivalový název)

Adulthood

Velká Británie, 2008, 99 min

• Superpero

Zbytečně drsný s blbym dějem plným logických lapsů. V Anglii je dle všeho normální, že když zavoláte na policii, že vás někdo okradl, tak přijedou dvě dodávky policajtů se samopalama. Nebo drsnej mlaďoch má zabít hlavního hrdinu, a na pomoc si vezme jeho bráchu, ale chce to před ním utajit. WTF? Ty předrsněný ksichty už byly chvílema až směšný. Hlavní zloduch z jedničky je v roli polepšenýho dobráka sice fakt dobrej, ale to je tak všechno.(24.6.2012)

V tom obrovském množství podobných filmů jako je Adulthood se už pomalu začínám ztrácet. Procházím z vězení do vězení a čelím neustálým nástrahám kolem mě. Ještě chvíli a začnu nosit kudlu po kapsách a na černo si pořídím nějakou bouchačku :-) Bundu s kapucí už mám, tak to by šlo. Sam byl výborný a sympaťák, ale to neustálé si vyřizování účtů, fuckování a do toho vložené emoční vsuvky, abych cítila empatii alespoň k hlavní postavě, mně už nějak unavuje a nebo to byl vysloveně film pro kluky a já neměla zrovna tu správnou náladu. Tak snad kluci zase příště to bude se mnou OK a dám do toho víc adrenalinu.(28.2.2015)

Noel se toho opět ujal perfektně. Od herectví až po režii. Je to zkrátka stravitelné pokračování, nicméně částečně zbytečné, jelikož dětské časy už jsou dávno pryč a s nimi zmizely i všechny emoce a vypětové momenty. Pár jich zůstalo, ale je jich sakra málo. Tolik jsem těšil na dvojku, jenže ta už jde v lehkých šlépějích klasických béčkových filmů a zkrátka není nic, aby si divák přál ještě o pár minut víc. Herecké výkony jsou sakra skvělé, ale prostě mi tam něco trochu chybělo, avšak velmi příjemná podívaná.(16.1.2010)

60% Jednotka u mňa zanechala lepší dojem. Hudba sa mi v nej veľmi páčila a to vôbec niesom vyznávať daného žánru, no k filmu sa hodila a tu mi dosť absentovala. Vo filme je morálny potenciál aj nálady či pocity beznádeje postáv mohli byť lepšie vykreslené. Samové pátranie po ľuďoch čo mu chcú odpraviť rodinu mi prišlo trošku smiešne. No napriek všetkému som si film celkom užil. ** či *** rozmýšľal som dlho(15.6.2010)

• panmroz

ono by to možná bylo i na tři, vzhledem k tomu ale, že bez vidění strašidelné jedničky nepochopíte ani toto, tak jako utrpení. stejný problémy jako u jedničky - nechtěná vtipnost, gangstas jezdící na kole, maročtí dealeři útočící na své klienty nožem, denzel washington ve vězení, duel bouchačka vs. bejsbolka, strašná práce castingu, vůbec nikdo nevypadá tak strašidelně, jak se tváří. oni to prostě jen hrajou. a blbě. a furt. no, na dvě maximálně.(1.4.2010)