Vášnivý polibek

Vášnivý bozk

Česko / Slovensko, 1994, 85 min

• Tommassi3

Drama ženy a matky retardovaného chlapce ( Že by sám režisér ?? ;) ), která vlastně vůbec neví, co chce, což vytváří krásnou paralelu právě s Mirom Šindelkom, hokus pokus pseudorežisérem, který nejspíš také do poslední chvíle netušil, co chce natočit, a tak nám nakonec předkládá nevyrovnaný odpudivý nicneříkající žánrový mix, který se snaží absenci smysluplného příběhu vynahradit přemírou vulgární nahoty a spoustou podivných prvoplánovitých, rušivých a zbytečných vizuálních šidítek, kdy člověk pochybuje už i o zdravé mysli kameramana Jíchy.. Kaščákův veskrze směšný hudební motiv přesně zapadá do skládačky této zhovadilosti, jakých však v porevolučních letech vznikaly tucty. Ve vášnivém polibku vlastně nefunguje vůbec nic, a tak si jen říkám, proč jsem se jen nechal zlákat na herecké obsazení v čele s Jiřím Bartoškou, jehož holá řiť bude zřejmě po čase tím jediným, co si z této filmové tragédie vybavím, a Jozefem Kronerem.. A na závěr ?? Vášnivý polibek z názvu uvidíte až těsně před titulky, těsně před tím, než Chýlková Bartoškovi před kinem "ukáže" svůj elektrický paralizér !! Je třeba něco dodávat ??(8.7.2013)

• Mylouch

Riadný formálny exšperiment so slušným štandardom kámery Mareka Jíchu aj ♫ Kaščákovým vrdzaním. Juraj Bartoška nezostarnul. Čo sa však neodohrá do úvodných titulkov, to nečakajte. 1-2*(7.7.2013)

• klúčik

Film , ktorý sa natáčal v Banskej Štiavnici zapadol do zabudnutia.....15%.(26.11.2010)

• corona

Tento film som nepochopila, ani ho nechcem pochopiť. V úvode alebo na konci mal režisér dať nejaký oznam, čo tým chcel povedať, možno sa chcel inšpiroval slovenskými feériami zo 60. a 70. rokov. Na druhej strane takéto obludnosti sa v porevolučných časoch točili dosť často.(10.2.2011)

• Pavlík

24. 09. 2014 (243.); kdo vášnivě políbil?(25.9.2014)

• - Film sa natáčal v meste Banská Štiavnica a do slovenských kín si ho prišlo pozrieť 64 809 divákov. (Raccoon.city)