Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

Trailer

Handle

Krásný příběh podle skutečné události. Nikterak velkolepé drama, ale civilní a příjemná podívaná, za kterou jsem rád. Hilary Swank předvedla opět výborný výkon a její vztah s bratrem byl opravdu pěkný a uvěřitelný. Ovšem z takového dramatu by se dalo určitě vytěžit víc. Podle námětu a obsazení jsem čekal třeba i nějaké ty oscarové nominace, ale čert to vem. Spíš je škoda, že se film nedostal více mezi lidi... ()

campix

Ameriká v prášku, tíživé drama podle skutečné události, které se mohou státi jenom ve Spojených státech amerických. Začátek až příliš tlačí na strunu a všechen ten příběh o nerozlučných, ale problémových sourozencích, poté obvinění z vraždy a vězení, jeho sestra se zoufale snaží dokončit práva, aby svého bratříčka dostala ven a nakonec se jí to povede. Nevadí, že jsem prozradil vše, protože Conviction je tak prvoplánový snímek, takže víte jak to skončí. Bohužel mě příběh podle skutečné události tak nenadchnul jako například další amerika v prášku The Blindside. Mohlo to být o mnoho lepší, protože ty herecké výkony ústřední dvojice byly opravdu dobré. ()

fremy

Výborný námět. Toto je životní příběh, který si zasloužil převedení na plátna kin a povedl se na výbornou. Možná někdy herecké výkony nejsou tolik přesvědčivé, přesto jsem s napětím sledoval každý krok Betty Anne. Mohlo se stát cokoli, dokonce jsem věřil, že Kennneth pobyt ve vězení nevydrží a spáchá sebevraždu. Šťastný konec, ale filmu prospěl, i když se to zdá být klišém. ()

Roman.Ticka

Bajka o Jeníčkovi a Mařence, co v dětství naloupali tolik perníčků, neb by pošli patrně díky krkavčí matce hladem, až jim silný zážitek zůstal natrvalo v podvědomí a strašil je v různých (př. mokrých) snech, s trvalou neschopností budoucího plnohodnotného života. Na prastarém příběhu se již nedá nic nového vystavět a co jiného divákovi nabídnout než potoky slz a vzájemné non stop objímání dvou segregovaných chudáčků bloudících od exkluze k marginalitě. Hilary umí zahrát charakterní role, o tom žádná, ale Sama vidím raději jako retardovaného psychopata, to rozhodně.☺ ()

italka63

Jakožto film je to věc jedna, jakožto skutečný příběh věc druhá. Zkuste si představit, že by se to stalo ve vaší rodině. Zbývá jen smeknout před pevným sourozeneckým poutem, před uběhlým životem, co se prosypal mezi prsty jako pouštní písek. Skvělý Sam Rockwell, Hilary, která nedokázala být v té životní mašinérii krásná, a ráda jsem viděla tu vždy pro mne zvláštní, Minnie Driver. Slušný film. ()

• Kenneth Waters získal odškodnění 3,4 milionů dolarů. (Meg.x)
  • Hilary Swank se s pravou Betty Anne Waters setkala až těsně před natáčením. Prý se chtěla dostat do role, a ne jen někoho napodobovat. (hellstruck)