Bez soucitu

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

• Isherwood

Morel udělal od Taken asi tak dva kroky nazpět, kde jej drží pitomý scénář bez nápadu a kapky nepředvídatelnosti. Režijně tak není kde brát, tudíž jakýs takýs nápad nabídne leda tak likvidace gangsterské omladiny, přestřelka v čínské restauraci a ta následující mezi figurínami, která doslova vybuchne v akční gejzír. I když ‚Royal with Cheese‘ potěší, na plánovanou akční šlehu roku docela nemilosrdné zklamání. PS: Nejrasističtější film široko daleko. Jak jinak si vysvětlit, že imigrantský póvl je likvidován nemilosrdnou rukou amerického drsňáka v bomberu a s vyholenou hlavou? :)(1.3.2010)

• D.Moore

Strašná blbina. Při jejím sledování mě nejvíce pobavilo pomyšlení na to, co by asi říkala moje bývalá přítelkyně, která miluje Johna Travoltu, ale nesnáší plešaté muže. Jednu hvězdu za skvělou automobilovou honičku v závěru (tomu, co předvedl řidič stříbrného audi, se prosím pěkně říká šoférské umění), druhou za několik (chtěných) vtipů.(31.8.2011)

• Djkoma

Akčně slabě průměrný rádoby nadupaný snímek, který dokazuje, že Pierre Morel není žádný extra zázrak (a jeho režie Duny nebude dobrá volba). Wax jako další travoltova drsná postava je spíše k smíchu a jeho akrobacie např. s hasičskou tyčí v dvoupatrovém drogovém doupěti dvojnásob. Dokonce ani jinak vcelku mnou oblíbený J Rhys Meyers to příliš nezvládá a hlavně mu role (resp vousy) vůbec nesedí. Na druhou stranu tahle "akční" jízda skinhead agenta proti "menšině" má jedno slušné překvapení a (nejen) v Americe si najde fanoušky. Bohužel z jiných důvodů, než by film měl... S Taken nesrovnatelné. PS: genialita a "očekávám vše" agenta Waxe je úmyslně parodií?:)(3.3.2010)

Dobrodružství Travolty, královny pouště! Buď mu z přemíry pomády slezly vlasy, nebo by měl umlátit kabelkou svého poradce pro image (patrně ex Hanks, Cage)! Pohled na drsného, neseroucího se agenta s hustě podmalovanýma očima, žužu bradkou, brutální nadváhou a žaludem místo hlavy, který je schopen vyřadit z provozu celý čínský gang už jen silou svého parfému, trochu degraduje tuhle rutinní výplachovou Bessonovku na úroveň masochistického gay porna.(1.3.2010)

Bez soucitu je příjemný akční film, který vás párkrát pobaví, ale rozhodně se nejedná o nějakou mega smažbu á la Francouzská spojka. Na vině je především scénář, který postrádá inteligentní děj. Jistě, střílení je fajn, běhání s padouchy v zádech je taky fajn, boje pěst na pěst jsou dokonce víc než fajn! Ale film nemůže stát jenom na akci. A nejhorší na tom je, že autorem scénáře je božský Luc Besson.(7.11.2010)

• - V druhém traileru jsme mohli slyšet písně "The Pure and the Tainted" a "ULTRAnumb" od Blue Stahli. (Kailo)

• - Spoiler: Charlie Wax (John Travolta) zabije 45 ľudí. (m.a.t.o.)

• - Zbraň, kterou vytáhne Reece (Jonathan Rhys Meyers) při závěrečné partii šachů, je Desert Eagle v ráži 50.AE. (HectorHagman)