Bez soucitu

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

• Faidra

Vincent Vega o dvacet let a dvacet kilo později obživl a přijel se na vlastní chuťové buňky přesvědčit, jak se to ve Francii doopravdy má se čtvrtlibrákem se sejrem... a kuchyně šéfkuchaře Bessona se, jak je jejím nedobrým zvykem z posledních let, zvesela vykašlala na ragú, ratatouille a fricassé, jala se kuchtit podle kuchařky sepsané pejskem a kočičkou, okořenila to přísadami a postupy z fastfoodu a předhodila to divákovi se slovy: "Žer, vole, ničeho jinýho se nedočkáš!" Vzhledem k díkybohu krátké stopáži si nemůžu nevzpomenout na zahraniční pobyt u rodiny, jejíž kuchařské umění nepatřilo k nejvyhlášenějším, což vynahrazovali nadšením a nacpáváním kohokoli v dosahu, kterak jsem se nad talířem utěšovala myšlenkou, že porce je malá, ale zato tak nedobrá, že je vlastně dobře, že je toho málo... Vzhledem k mým omezeným intelektuálním schopnostem jsem si dlouho lámala hlavu, zda je tenhle pozdrav z Paříže míněný vážně nebo jako parodie, ale důvody Meyersova setrvale zmateného a zoufalého výrazu "dostaňte mě někdo odtud" jsem chápala až moc dobře. Dodatek: jsem ta poslední osoba na světě, která by trvala na zásadách politické korektnosti, ale fakt, že jste-li žena, Asiat nebo muslim, můžete si v případě účinkování v téhle frašce rovnou nechat vzít míry na urnu, mě mírně znejistil.(31.10.2011)

• Djkoma

Akčně slabě průměrný rádoby nadupaný snímek, který dokazuje, že Pierre Morel není žádný extra zázrak (a jeho režie Duny nebude dobrá volba). Wax jako další travoltova drsná postava je spíše k smíchu a jeho akrobacie např. s hasičskou tyčí v dvoupatrovém drogovém doupěti dvojnásob. Dokonce ani jinak vcelku mnou oblíbený J Rhys Meyers to příliš nezvládá a hlavně mu role (resp vousy) vůbec nesedí. Na druhou stranu tahle "akční" jízda skinhead agenta proti "menšině" má jedno slušné překvapení a (nejen) v Americe si najde fanoušky. Bohužel z jiných důvodů, než by film měl... S Taken nesrovnatelné. PS: genialita a "očekávám vše" agenta Waxe je úmyslně parodií?:)(3.3.2010)

John Travolta je prostě a jednoduše husťák. Ze začátku děj sice vázne a rozjede se až později, ale hned jak na obdiv přijde holohlavý (mimochodem jsem si na jeho vzhled nemohl zvyknout až do konce filmu), tak jsem se začal bavit, jelikož mám přesně tyhle magorské charaktery ovšem se smyslem pro přežití velice v oblibě. John za poslední dekádu dost ustoupil z dohledu a ani tato role mu nijak extra nepomohla, ale rád jsem ho opět viděl. PS : Beztak ten film všichni znáte podle meme :P...70%(30.7.2015)

• PinokKio

Asi tak .. Tak budeme točit, Luc napsal další bezvadnej akční scénář. Necháme tam trochu romance, ať vezmou chlapi i svoje polovičky, a ve scénáři je všude poznámka hodně akce, takže to nuda nebude. A kdyby něco, tak krásy Paříž to jistí. Dokonce máme i Travoltu! Snad si nikdo nevšimne, že děj je chatrnej (maximálně škarohlíd si může všimnout drobného přehmatu na velvyslanectví, kdy rámy na detekci kovů nepracují na 100%), Travolta tlustej (to zamaskujem narážkou na Pulp Fiction) a akce natočená jak pro zpravodajství na Nově. Trailer se taky poved, aby né, když nám to natočil ten chlápek, co má za sebou povedených 96 hodin. To se prodá.(1.6.2010)

• Madsbender

Zo začiatku dobre našliapnutý a zaujímavý thriller s výborným Meyersom, ktorý však s príchodom Travoltu a priblblého príbehu začne rýchlo strácať na atraktívnosti a naplno sa prejaví zmätočná dramaturgia chabej konštrukcie tohto žánrového hybridu. V rámci Bessonovej produkcie jednoznačne jeden z najlepších filmov z posledných rokov - za kompliment to však považovať nemožno. 40%(3.1.2013)

• - Počas nakrúcania v Paríži sa podsvetie snažilo zastrašiť produkciu filmu, a tak štábu podpálili niekoľko aut. (BathoryMan)

• - Zbraň, kterou vytáhne Reece (Jonathan Rhys Meyers) při závěrečné partii šachů, je Desert Eagle v ráži 50.AE. (HectorHagman)

• - Ve scéně, kdy se Reece (Jonathan Rhys Meyers) snaží umístit štěnici, mění krabička s bonbony na stole svou vzdálenost od okraje stolu. (Pepy)