Bez soucitu

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

• HAL

Zbytečné, pitomé a nudné. Taken jsem žral každou minutou i přes prostoduchou zápletku právě proto že si na nic nehrál a šel za svým se smrtelnou odhodlaností. Další pokus o návrat Johna Travolty do první ligy se přitom měl odehrávat ve stejném duchu - jako odlehčená cheesy zábava s agentem magorem a agentem lamou v hlavních rolích. Nebyl by to ale Besson kdyby tohle nepochopil a nenapsal půlku scénáře filmu tak, že se bere úplně vážně a Waxovy skopičiny do něj patří tak nějak úplně omylem... takže pak nejen že ony samotné nedávají smysl a ani nejsou moc cool, ale i všechno ostatní kolem nich je směšné a bez špetky snesitelné uvěřitelnosti. 5/10(2.3.2010)

Nuž... Ďalšie béčko so slabým scenárom. Nie zlá kombinácia pre akčný film, ale tentoraz to nemá naliehavosť 96 HODÍN ani nadšenie KURIÉRA a už vôbec nie serióznosť RONINA. Najbližšie to má k sérii TAXI, čo je trochu bieda, keďže humor tu až tak nefunguje a úvodná akčnosť je príliš obyčajná (málo pekných záberov, veľa strihov) aby ostala v pamäti. Sympatická snaha o naštartovanie buddy série, ale vo výsledku rovnako nedotiahnuté, ako to bolo pri Snipsovom/Stathamovom CHAOSE. Od polky sa však film na nič netvári a rýchlo plynie do finále. Pohodovka, ktorú potápa hlavne očakávanie "akčnej pecky roka." Znesiteľné béčko s trochu netradičným sarkazmom okorenené príjemnou nekompromisnosťou v zabíjaní. Nič viac...(3.5.2010)

Sklamaní môžu byť všetci, ktorí čakajú že s poza rohu vyleze nasratý Liam Neeson a zláme krky zopár pakistancom. Morel nie je kúzelník, ale na to aký materiál mu Besson počas posedeníčka na hajzli nachystal, ostal nakoniec so zdvihnutou hlavou. Svižná buddy jednohubka s jedným podržvázkou a jedným rozbihubom. 60%(27.9.2010)

No cekal jem teda vic, nez jen solidne natocenej, pribehove stupidni a vicemene beckovej akcnak. Sice to slusne odsejpa, mrtvoly se hromadi a o akci neni nouze, ale tak nejak to nedokaze strhnout i presto, ze je to sem tam docela stylovy. Pribehove taky nic extra, zbytecne prekombinovany a po pravde receno, je to takovy divny, ze jednu chvily se resi drogy, najednou zas teroristi. Cely to tak stoji jen a pouze na Travoltovi, kterej ma sice pupek, ale i ve svejch 56 radi jak zamlada, nema problem kohokoliv na potkani rozstrilet na kusy nebo serezat do krve a haze ze sebe jednu hlasku za druhou. Jen diky nemu to je docela solidni zabava. To ale bohuzel vic nez na slabsi 4* neni.(1.3.2010)

Blahom síce nepradiem, ale keďže tento film nepatril k najočakávanejším akčným hitom tohto roku, tak nie som ani sklamaný. Po skvelých dvoch filmoch, ktoré vo svojom žánri len ťažko hľadajú konkurenciu, týmto filmom zaznamenal Morel možno určitý vzostup, ale ešte stále dokazuje, že režijne na to má, akurát pri výbere scenára by ho mohol niekto opľuť pre šťastie. Paríž síce ponúka množstvo možných vychytávok, ale nie za každú cenu a s tým istým režisérom. Čo ma mrzí najviac, že hlavné herecké duo vyšlo vďaka nevýraznému scenáru tak trochu navnivoč. Ja som tento béčkový scenár prekukol behom pár minút a tak som sa stihol preladiť na správnu frekvenciu a užíval som si klasickú zápletku obohatenú o veľmi dobré akčné scény, výbuchy, prestrelky, autonaháňačky. Hláškujúci a nebezpečne hustý Travolta si odkrojil obrovskú časť z hereckého koláča a okolo neho poskakujúci Rhys Meyers už dojedol len zvyšky. Mne to tak ale chutilo a určite si dám niekedy aj dupľu. 75%.(11.3.2010)

• - Ve scéně, kdy se Reece (Jonathan Rhys Meyers) snaží umístit štěnici, mění krabička s bonbony na stole svou vzdálenost od okraje stolu. (Pepy)

• - Počas nakrúcania v Paríži sa podsvetie snažilo zastrašiť produkciu filmu, a tak štábu podpálili niekoľko aut. (BathoryMan)

• - Keď Caroline vstúpi do Jamesovho bytu, je možné vidieť knihu 'Nikita', ktorú napísal Luc Besson. (m.a.t.o.)