Bez soucitu

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

,,Mluvení na tuhle práci nestačí. Budeš muset střílet!“.... Film o tom, jak J.Travolta přijede do Paříže s cílem zlikvidovat čínskou a pakistánskou populaci. A dělá to bez soucitu. Zástěrkou pro jeho chování jsou drogy a teroristi. Viděl jsem odpočinkovou akční jízdu, která postupně zvedala laťku zábavnosti. Na své by si mohli přijít také příznivci Vincenta z Pulp Fiction. Besson ví, že během 84 minut začnou nudit jen magoři. Ať už si o něm díky posledním filmům myslím cokoliv, tímhle to kapku vylepšil. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Pochopím, proč je důležitý brát výzvy typu ,,ZASTŘEL TOHO ZMRDA!“ vážně. 2.) Nevím na co si mám dát pozor, když se zamiluju do holky z Pákistánu. 3.) Naučím se, kdy je lepší holku políbit a kdy ji vystřelit z hlavy mozek. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(30.11.2010)

From Paris with Love aneb Morel potřetí a opět v Paříži (cestuje ten chlap vůbec? :-)) Nicméně nečekejte, že opět půjde o nějaký okrsek či o únos dcery. Bez soucitu (jak trefný český název!) je totiž další z řady variací na filmy o dvou zcela rozdílných parťácích. Jen si to vemte - jeden je úředníček, který nemá odvahu ani na to, aby požádal svou přítelkyni o ruku, takže musí požádat ona jeho. Naproti tomu druhý je (jak jinak) jeho naprostý opak - frajer, kterému slova jako "zákon, pravidla a slušné chování" neříkají naprosto nic. A já říkám proč ne, když to funguje! O Meyersově talentu nepochybuju od té doby, co jsem ho viděl v jednom filmu z prostředí tenisu :-), a říct něco jiného o Johnu "motherfucker" Travoltovi by byl snad hřích. Na něm jde vidět, jak si svou roli opravdu užívá. Jediná nevýhoda pro tenhle film je to, že jsem Taken viděl jako první (a trochu víc se u něj bavil). Nicméně není to tak razantní propad kvality, jak by se podle hodnocení mohlo zdát a proto těch 80 % dávám s čistým svědomím. Welcome to Paris, Baby!(17.5.2010)

Vacsinou casu "no holds barred" jazda, ktora vdaka svojej prvej polovici - s obstojnou akciou, sviznym tempom a hlaskujucim Travoltom ma navodila do modu, kedy ma nelogickosti prestala trapit a tu vaznejsiu liniu som nebral ani naznakom. Kvalitam Takenu sme sa nepriblizili, ovsem z Francuzska pod Bessonovou produkcnou stajnou uz vzisli aj ovela horsie kusky (hlavne posledni dvaja Transporteri). 5/10(26.2.2010)

• Gilmour93

Nanést Travoltu, rozetřít Travoltu.. Jestli viděl nějaký protiamericky smýšlející terorista tu nenucenou lehkost, s jakou bude agenty strýčka Sama brzy zlikvidován, tak už dobrovolně stojí jen se zubním kartáčkem, pyžamem a dvojími trenýrkami před vstupní bránou do Guantanama.. Morelova francouzská střelnice dlouhou dobu lehce kopírující motiv Training Day se opřela o v současnosti vzácnou autorskou schopnost natočit přestřelky i další akční sekvence PŘEHLEDNĚ a s mírnou dávkou tolerance by se snad dala přiřadit i na úroveň 96 hodinové řežby namíchnutého taťky Neesona, kdyby však nebyl divák co pět minut krutě profackován tou do nebe volající stupiditou a klišovitostí scénáře. A za každou cenu cool tanečník Johnny s vizáží džina z Aladinovy lampy? Hlavou mi blesky potenciální distribuční názvy jako Američan v Paříži, Horečka sobotní pleši, či Paříži, sežeru tě, ale to je vedlejší. Druhé vzkříšení se opět nekonalo, tohle zkrátka s mrtvými umí asi jen Tarantino a v souvislosti s tím mě napadá, že kdyby se nyní pokusil mladý obchodník s kradeným zbožím pana Wallace vyprázdnit zásobník do budoucího pastýře Julese a jeho parťáka Vincenta, bylo by opravdu umění toho druhého jmenovaného netrefit..(10.2.2011)

Nereálne, ale dobré. Na Travoltovi vidno, že už nie je najmladší :D Film bol trochu suchý, bez nápadu, určite sa to dalo spraviť lepšie.... Nedá mi nespomenúť scénu, keď chlap rozpráva úbohý monológ " Nothing is there now... except that I love you. And that's all I have. Love for you ... ", ktorý keď dopovie, vystrelí mozog žene, ktorej to vravel. :D Pobehovanie s vázou s kokaínom, to bolo tiež riadne lacné.... koniec bol super, no tie 4* čo dávam si ten film aj tak asi nezaslúži :D(6.4.2010)

• - Počas nakrúcania v Paríži sa podsvetie snažilo zastrašiť produkciu filmu, a tak štábu podpálili niekoľko aut. (BathoryMan)

• - Raketomet, který použije Wax (John Travolta) ve filmu, je M136 AT-4. (HectorHagman)

• - Spoiler: Charlie Wax (John Travolta) zabije 45 ľudí. (m.a.t.o.)