Bez soucitu

• Austrálie

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

Sledovať Travoltu v tejto úlohe bolo oveľa lepšie ako prednedávnom vo svojom senilnom rozpoložení... proste tento borec je v mojích očiach akčný hrdina (taktiež tanečník) a v tejto podobe bol cool. Meyersa som si presne takto predstavoval... s určitosťou môžem potvrdiť, že 96 hodín to nie je, avšak pri tom čo sa dnes točí... slušných, akčných, nenáročných 6/10. Pohodovka, ktorá pobaví... stačilo len trochu nad Morelom podržať oko (Besson) a mohlo to byť minimálne o triedu lepšie.(28.2.2010)

Výplach jsem čekal v podstatě oprávněně, jen by to asi chtělo lepší akci na dálnici (neskládám básně), a v přestřelkách z toho nedělat jen klipovitou smršť Travolty a jeho kvérů. Jinak jsem ovšem v rámci žánru spokojen, i když tam tu čtvrtou hvězdičku tlačím jen kvůli hlavním hereckým hvězdám. Vzhledem k tomu, co má Pierre na poli akčních pecek za sebou, jsem čekal minimálně stejný adrenalin jako u Taken. Nic takového se bůhvíproč nedostavilo, a já si From Paris With Love zapamatuji jako šílenou jízdu plnou rychlé akce a sprostého, průměrně vtipného Travolty. P.S. Je dobře, že Meyers se vedle svého partnera neztrácí zdaleka tolik, jak jsem se obával.(29.6.2010)

Potenciál by tu byl. Jenže ono to všechno jen tak proplouvá kolem (občas se scénářem, občas bez něj), divák si nepamatuje, co bylo a časem ho přestane zajímat, co bude. A to už je docela problém. Naštěstí matný dojem nahradí druhá (co do akce i děje) přehlednější polovina. Mezi dvojicí to poměrně slušně jiskří, škoda jen, že jim znatelně pokulhávající scénář nedopřál peprnější dialogy. Akce je slušná, někdy ale bez nápadu, mnohdy vůbec nepřipomínající stylovou akční rychlovku 96 hodin, kterou Luc Besson a Pierre Morel taktéž uplichtili, jen asi ze zcela jiného těsta. Padouši tu totiž zřejmě nemají nic lepšího na práci, než pobíhat přímo před hlavní Travoltova arzenálu. Svou tupostí a plochostí to tak mnohdy připomene jinou blbůstku Sejmi je všechny, ale jak říkám, druhá půlka mě bavila víc (i když byla ještě plošší a hloupější než ta předešlá), Travolta je fajn, Meyers vesměs taky (až na tu fakt debilní obrovskou vázu, co furt tahá sebou) a když si divák ještě připočte po střechách prchající půvabnou Kasiu Smutniak, leccos předešlého dokáže odpustit!!(3.5.2011)

Klasa. Ale škoda, že jsem dříve viděl The Tournament, který jsem si pořádně vychutnal, jinak bych šel na pět hvězd. Travolta ztratil vlasy a kurevsky mu to sluší a je dokonce cool. Neměli hned jako první točit scénu, kdy je Travolta vystrčený z okénka auta s bazukou. Vlasy by mu zůstaly. Meyers je charismatický mladý chlapík a určitě mu do budoucna vidím zářivou budoucnoust. Film má sílu, styl a drajv. Určitě od obrazovky neodtrhnete oči. Travolta se svými hláškami rozesměje snad každého. Z produkce Besson vždy můžete čekat jen to nejlepší.(2.4.2010)

• Arachneuss

Nasranej skinhead si to s bouchačkou v ruce razí skrz Pařížské podsvětí a jako ocásek má slušňáckého úředníčka z ambasády, který si nese pět kilo toho nejlepšího koksu v čínské váze od babičky. Hlášky jak od WIllise, nadupaná akce a neortogoxní řešení problémů s národnostními menšinami. Sice to v poslední půlhodince už vůbec nedává smysl, ale pohled na bad-ass Travoltu s bazukou je k nezaplacení. Bessonův scénář je holt sračka a s tím už Morel nic nenadělá.(19.3.2010)

• - V druhém traileru jsme mohli slyšet písně "The Pure and the Tainted" a "ULTRAnumb" od Blue Stahli. (Kailo)

• - Keď Caroline vstúpi do Jamesovho bytu, je možné vidieť knihu 'Nikita', ktorú napísal Luc Besson. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy se John Travolta (Charlie Wax) dívá dalekohledem, je možné si všimnout, že se dívá špatným koncem. (Conspi)