Bez soucitu

• Austrálie

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

What-the-fuck, Wax? Nejzábavnější a nejakčnější hovězina posledních měsíců, které se co do počtu akčních šíleností a logických zkratů nevyrovná ani za necelých 60 hodin spíchnutý Ninja Assassin. From Paris with Love NEDÁVÁ ani na chvíli smysl, postavy se zjevují a mizí způsobem, při němž vám může - v případě, že Bessonovy rychlokvašené splašky berete vážně - během deseti minut mozek vypovědět službu bez možnosti restartu, ale pokud jedete s Morelem na vlně nadnesené jarní oddechovky, v níž Travolta máchá bazukou, přehrává jako by mu parta muslimů drtila rozkrok párem kvérů, jež schovává v Red Bullech, a po cestě k "šokujícím" odhalením vystříli tři čtvrtiny francouzské přistěhovalecké spodiny (zbytek si chtěl nechat na sequel) a baští jeden Royal with Cheese za druhým, neexistuje možnost, že by vám po chvíli tahle francouzská akční exhibice nevykouzlila úsměv na tváři. Akce se sice ani v nejlepších momentech nevyrovná Neesonovi v amoku, ale při vzpomínce na poslední dva Kurýry a McTeigueovu polo-nudu je "Pařížský pozdrav" pohlazením po srdci akčních fanoušků, který - a přiznejme si to - nelze brát při pohledu na culícího se Travoltu a pásový přísun over-the-top sekvencí vážně ani na setinu vteřiny. Morel on, my brain off. 6+/10(1.3.2010)

• PinokKio

Asi tak .. Tak budeme točit, Luc napsal další bezvadnej akční scénář. Necháme tam trochu romance, ať vezmou chlapi i svoje polovičky, a ve scénáři je všude poznámka hodně akce, takže to nuda nebude. A kdyby něco, tak krásy Paříž to jistí. Dokonce máme i Travoltu! Snad si nikdo nevšimne, že děj je chatrnej (maximálně škarohlíd si může všimnout drobného přehmatu na velvyslanectví, kdy rámy na detekci kovů nepracují na 100%), Travolta tlustej (to zamaskujem narážkou na Pulp Fiction) a akce natočená jak pro zpravodajství na Nově. Trailer se taky poved, aby né, když nám to natočil ten chlápek, co má za sebou povedených 96 hodin. To se prodá.(1.6.2010)

Tak John Travolta si nakonec až na starý kolena střihnul svojí nejdrsněší a nejakčnější roli a musim uznat, že mu to tu fakt vychází, i když absence pořádnýho scénáře je znát, ale nevadí, jelikož John vlítne do filmu jako uragán rozpráší (rozuměj rozstříli na sračky) nějakou čínskou kolonii ve Francii a v podstatě až do konce mu jeho arzenál nevychlade a snad můžu prozradit, že si tu vyzkouší i rakeťák, což jsem kvitoval s velkým nadšením. Přirovnal bych to asi k xXx, je to něco podobnýho a já se bavil, i když to v podstatě neni nic extra, ale akce zábavná, nadupaná a s hromadou mrtvol a hláškující Travolta mega vostrej(6.3.2010)

Blahom síce nepradiem, ale keďže tento film nepatril k najočakávanejším akčným hitom tohto roku, tak nie som ani sklamaný. Po skvelých dvoch filmoch, ktoré vo svojom žánri len ťažko hľadajú konkurenciu, týmto filmom zaznamenal Morel možno určitý vzostup, ale ešte stále dokazuje, že režijne na to má, akurát pri výbere scenára by ho mohol niekto opľuť pre šťastie. Paríž síce ponúka množstvo možných vychytávok, ale nie za každú cenu a s tým istým režisérom. Čo ma mrzí najviac, že hlavné herecké duo vyšlo vďaka nevýraznému scenáru tak trochu navnivoč. Ja som tento béčkový scenár prekukol behom pár minút a tak som sa stihol preladiť na správnu frekvenciu a užíval som si klasickú zápletku obohatenú o veľmi dobré akčné scény, výbuchy, prestrelky, autonaháňačky. Hláškujúci a nebezpečne hustý Travolta si odkrojil obrovskú časť z hereckého koláča a okolo neho poskakujúci Rhys Meyers už dojedol len zvyšky. Mne to tak ale chutilo a určite si dám niekedy aj dupľu. 75%.(11.3.2010)

• nascendi

Jediná hviezdička patrí Johnovi Travoltovi, ktorého som v takejto úlohe ešte nevidel o Pulp Fiction sa nechcem zmieňovať, to bolo niečo iné). A keď sa na obrazovke objavil Jonathan Rhys Meyers, tak som priam fyzicky trpel. Ale chápem, že film môže mať svoj okruh priaznivcov. Stačí vypnúť mozog a čumieť. V prípade, že divák je latentným rasistom, jeho zážitok bude ešte o niečo bohatší.(29.6.2016)

• - Hříšek, který ve filmu "zabíjí" Charlieho Waxe (John Travolta) je po americku Royal Sýr a ne po francouzsku Čtvrtlibrák se Sejrem - odkaz na popkulturní rozhovor Julese Winnfielda (Samuel L. Jackson) a Vincenta Vegy (John Travolta) z filmu Pulp Fiction (1994). (Axis)

• - Spoiler: Ve scéně večeře u Reese v bytě zvedne Nichole (Amber Rose Revah) telefon a řekne: „Rose? Tady žádná není,“ načež ji Wax (John Travolta) zastřelí. Představitelka Nichole se ve skutečnosti opravdu jmenuje Rose (Amber Rose Revah). (KyleReese)

• - Ve scéně, kdy se John Travolta (Charlie Wax) dívá dalekohledem, je možné si všimnout, že se dívá špatným koncem. (Conspi)