Bez soucitu

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

• Renton

Scénář: Adi Hasak .. Tuto tuctovou teroristickou story Luc Besson moc nepromyslel a ani její akčně hláškovítá realizace nepřináší mnoho strhujícího. Pierre Morel tak jede buď na půl plynu, nebo už se vyšťavil. Chyběla mi především lehkost a tvrdost jakou předvedl v Taken. Dobrý pocit jsem měl leda z ústřední parťácké dvojice.(28.5.2010)

Sledovať Travoltu v tejto úlohe bolo oveľa lepšie ako prednedávnom vo svojom senilnom rozpoložení... proste tento borec je v mojích očiach akčný hrdina (taktiež tanečník) a v tejto podobe bol cool. Meyersa som si presne takto predstavoval... s určitosťou môžem potvrdiť, že 96 hodín to nie je, avšak pri tom čo sa dnes točí... slušných, akčných, nenáročných 6/10. Pohodovka, ktorá pobaví... stačilo len trochu nad Morelom podržať oko (Besson) a mohlo to byť minimálne o triedu lepšie.(28.2.2010)

• Niktorius

"Zamilovala jsem se do jednoho muže a ten mě přivedl ke své víře." Zajímavé, že v druhém Okrsku 13 nechal Luc Besson kráčet všechny možné francouzské imigranty se sluníčkem nad hlavami vstříc zářné budoucnosti, zatímco tady z nich akorát dělá terče pro jednoho nasranýho americkýho holohlavce v bomberu. Jestli on Besson nedostal v zapadlé pařížšké uličce od nějakého snědého chlapíka přes dršku, jinak si ten přerod z imbecilní multi-kulti utopie na imbecilní rasistický biják, kde se nejprve zatočí s Číňany, pak s Araby, posléze se ultra-zatočí s Pákistánci (z nichž ani jeden nemá pákistánský přízvuk) a jako třešnička na dortu se vyřídí jedna francouzská atentátnice, které ke svému činu evidentně nemá jiný motiv, než ten, že se dala na islám (což mimochodem není ve filmu přímo řečeno), nedovedu vysvětlit. Motiv dvou nesourodých parťáků (samozřejmě, že jeden je pečlivý pacifistický kravaťák a druhý arogantní násilnické hovado) je pěkně ohraný, scénář je zcela předvídatelný a plný nesmyslů, akční scény jen lehce nadprůměrné. Výsledkem je dosti pitomý akčňák, který ani nemá koule na to, aby se divákovi upřímně přiznal k tomu, jak xenofobní "poselství" v sobě nese.(29.6.2010)

Tak John Travolta si nakonec až na starý kolena střihnul svojí nejdrsněší a nejakčnější roli a musim uznat, že mu to tu fakt vychází, i když absence pořádnýho scénáře je znát, ale nevadí, jelikož John vlítne do filmu jako uragán rozpráší (rozuměj rozstříli na sračky) nějakou čínskou kolonii ve Francii a v podstatě až do konce mu jeho arzenál nevychlade a snad můžu prozradit, že si tu vyzkouší i rakeťák, což jsem kvitoval s velkým nadšením. Přirovnal bych to asi k xXx, je to něco podobnýho a já se bavil, i když to v podstatě neni nic extra, ale akce zábavná, nadupaná a s hromadou mrtvol a hláškující Travolta mega vostrej(6.3.2010)

Nuž... Ďalšie béčko so slabým scenárom. Nie zlá kombinácia pre akčný film, ale tentoraz to nemá naliehavosť 96 HODÍN ani nadšenie KURIÉRA a už vôbec nie serióznosť RONINA. Najbližšie to má k sérii TAXI, čo je trochu bieda, keďže humor tu až tak nefunguje a úvodná akčnosť je príliš obyčajná (málo pekných záberov, veľa strihov) aby ostala v pamäti. Sympatická snaha o naštartovanie buddy série, ale vo výsledku rovnako nedotiahnuté, ako to bolo pri Snipsovom/Stathamovom CHAOSE. Od polky sa však film na nič netvári a rýchlo plynie do finále. Pohodovka, ktorú potápa hlavne očakávanie "akčnej pecky roka." Znesiteľné béčko s trochu netradičným sarkazmom okorenené príjemnou nekompromisnosťou v zabíjaní. Nič viac...(3.5.2010)

• - V druhém traileru jsme mohli slyšet písně "The Pure and the Tainted" a "ULTRAnumb" od Blue Stahli. (Kailo)

• - Raketomet, který použije Wax (John Travolta) ve filmu, je M136 AT-4. (HectorHagman)

• - Ve scéně v čínské čtvrti Reece (Jonathan Rhys Meyers) řekne Waxovi (John Travolta), že má v kufru devítku s dvěma zásobníky. Wax mu odpoví, ať zapomene na Glocka. V předchozí části filmu v garážích jsme ovšem mohli vidět, že má v kufru pistoli Beretta Px4 Storm v ráži 45.ACP. (HectorHagman)