Bez soucitu

• Austrálie

From Paris with Love

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

Pierre Morel, John Travolta = perfektní akce s hláškujícím hrdinou mého mládí. John Travolta se vrátil! Zahrál si v akci a nejspíš vytvořil jednu z jeho nejlepších postav, kterou kdy měl tu čest zahrát. Pierre Morel se také vrátil s další akcí, kdy po Taken dorazil s ještě akčnějším From Paris with Love a opět je to zábava, akce a drama a ani v jednom případě nepřehání. To je mi na něm sympatické. Luc Besson totiž svoje scénáře umí přehánět. s Kurýrem to třeba radikálně posral. Ona pravda taky, že ty svoje scénáře píše jako přes kopírák, akorát nadhodí jiné prostředí, trošičku odlišnou postavu. Podstata je vždycky stejná. Z většiny je to ale stále docela dobrá zábava a zaplaťpánbůh za něj a za Francouzské filmy, které tam vznikají. Akčnější už být snad ani nemůžou, aniž by nepřešli mezi akčnosti a bylo to spíše k smíchu než k zaujetí jako právě Kurýr dvojka a trojka. O to více mě, jako obvykle, nepotěšili zdejší vysoko postavení odborníci, co film jako obvykle s radostí sundavají. Holt, když už nevědí coby, rádi si film srovnají s 96ti hodinami a okamžitě tomuhle filmu srazí hřebínek s tím, že režisér už to nejlepší natočil a lepší už to ani být nemůže. No jo no. Jako obvykle. Co jiného od nich můžeme čekat?(2.5.2010)

TOTO je DOUBLE koment. - Zbožnujem oboch - Sly / J3V ale v tomto prípade Sly musí s EXP ustúpiť ! Jasne - úmysel bol z každej strany iný ! To, čo so Mnou urobil Johny - to sa ale kdekomu nepodarí ! Kde Sly vsadil na D.L ( chem ing. ) mal nasadiť JEHO ( to by sa ale parádne pokrčil scenár a roztrhalo ego pár zapadajúco / vychádzajúcim perličkám na vyleštenom akčnom nebi...) Aj ON predsa patrí , síce nie do akčných, ale do 80´s určite ! No pohľad na guvernéra / trademark B.W. úškrn - ee. Jasne - Besson fabrique - snímky som schrúmla ,ako sova myš. Možno slabá chvíľka ( možno ani ee - videla som ich totiž 2 x ) J3V vyhráva ......(2.2.2011)

• Faidra

Vincent Vega o dvacet let a dvacet kilo později obživl a přijel se na vlastní chuťové buňky přesvědčit, jak se to ve Francii doopravdy má se čtvrtlibrákem se sejrem... a kuchyně šéfkuchaře Bessona se, jak je jejím nedobrým zvykem z posledních let, zvesela vykašlala na ragú, ratatouille a fricassé, jala se kuchtit podle kuchařky sepsané pejskem a kočičkou, okořenila to přísadami a postupy z fastfoodu a předhodila to divákovi se slovy: "Žer, vole, ničeho jinýho se nedočkáš!" Vzhledem k díkybohu krátké stopáži si nemůžu nevzpomenout na zahraniční pobyt u rodiny, jejíž kuchařské umění nepatřilo k nejvyhlášenějším, což vynahrazovali nadšením a nacpáváním kohokoli v dosahu, kterak jsem se nad talířem utěšovala myšlenkou, že porce je malá, ale zato tak nedobrá, že je vlastně dobře, že je toho málo... Vzhledem k mým omezeným intelektuálním schopnostem jsem si dlouho lámala hlavu, zda je tenhle pozdrav z Paříže míněný vážně nebo jako parodie, ale důvody Meyersova setrvale zmateného a zoufalého výrazu "dostaňte mě někdo odtud" jsem chápala až moc dobře. Dodatek: jsem ta poslední osoba na světě, která by trvala na zásadách politické korektnosti, ale fakt, že jste-li žena, Asiat nebo muslim, můžete si v případě účinkování v téhle frašce rovnou nechat vzít míry na urnu, mě mírně znejistil.(31.10.2011)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $24,077,427Tržby Celosvetovo $53,139,168Tržby za predaj DVD v USA $15,701,925 //počet predaných kusov 935,724║ Okliešteny priamočiary tuctový scénar z pera Luca Bessona za moc nestojí, film koľko toľko zachraňuje šikovná réžia Pierra Morela, slušná akcia a zaujímavý rýchly a zbesilý John Travolta. /60%/(16.1.2011)

Tak John Travolta si nakonec až na starý kolena střihnul svojí nejdrsněší a nejakčnější roli a musim uznat, že mu to tu fakt vychází, i když absence pořádnýho scénáře je znát, ale nevadí, jelikož John vlítne do filmu jako uragán rozpráší (rozuměj rozstříli na sračky) nějakou čínskou kolonii ve Francii a v podstatě až do konce mu jeho arzenál nevychlade a snad můžu prozradit, že si tu vyzkouší i rakeťák, což jsem kvitoval s velkým nadšením. Přirovnal bych to asi k xXx, je to něco podobnýho a já se bavil, i když to v podstatě neni nic extra, ale akce zábavná, nadupaná a s hromadou mrtvol a hláškující Travolta mega vostrej(6.3.2010)

• - Zbraň, kterou vytáhne Reece (Jonathan Rhys Meyers) při závěrečné partii šachů, je Desert Eagle v ráži 50.AE. (HectorHagman)

• - Hříšek, který ve filmu "zabíjí" Charlieho Waxe (John Travolta) je po americku Royal Sýr a ne po francouzsku Čtvrtlibrák se Sejrem - odkaz na popkulturní rozhovor Julese Winnfielda (Samuel L. Jackson) a Vincenta Vegy (John Travolta) z filmu Pulp Fiction (1994). (Axis)

• - Pro roli holohlavý John Travolta se bál, jaká bude reakce na jeho radikální změnu image. Podle jednoho internetového průzkumu vyšlo najevo, že podle dotázaných mu holá hlava sluší více než vlasy. (Olík)