• Bauer

S tímto filmem mám osobní problém. Bohužel jsem se na něj hodně těšil. A to byla chyba! Čekal jsem nějaký stylový (nebo-li cool) western s propracovaným příběhem. Místo toho jsem dostal tupý snímek zabalený do slátaninového obalu. 74 minut (bez závěrečných titulků) mi přišlo jak dvě hodiny a to by se u filmu prostě stát nemělo. Prvních deset minut se mi hodně libílo a řikal jsem si, že mé těšení se vyplatilo. Jenže po těch deseti minutách to šlo tak šíleným způsobem do hajzlu, že mi z toho bylo lehce nevolno. Největšim vrcholem ovšem bylo, když Jonah Hex začal mluvit s mrtvolama. Myslel jsem, že sleduju western a ne nějaké fantasy! Nechápu, jak se k tomu mohli herci jako je Josh Brolin a John Malkovich propůjčit. Jediné, co stojí za řeč jsou cool zbraně, které Jonah Hex vlastnil. Dalo by se to shrnout dvěma slovama. Nudný hnus!!!(8.10.2010)

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +hodně zdařilá westernová atmosféra, krásné denní záběry na krajinu, komixový styl, souboje jsou "slyšet" -zbytečně mnoho nočních záběrů, které kazí spoustu akčních scén, skoro nic neuvidíte/// Dá se, ale mohlo být i lépe. Jonah Hex je podobný frajer jako Johnny Blaze (Ghost Rider). Je drsný, má správné hlášky, dokáže promlouvat s mrtvými a ke všemu se dokáže dobře ohánět kolty prokratě nízko. A co mu budeme vyčítat když si občas vezme kuš a naláduje ji dynamitem (připomíná Van Helsinga). Dějově (a dobou ve které se odehrává) je potom film hodně podobný druhému Zorrovi, kde taky šlo o něco podobného. Režijně mi to ale přijde jen jako lepší verze filmu Liga výjimečných. Občas je to zbytečně přeplácané a přesto že to má velmi krátkou stopáž, dokáže film v jistých okamžicích nudit. Jonah Hex je tedy směsice snad všeho co už jsme někde viděli, jen to není dotažené k dokonalosti a film poslouží snad jen jako odpolední relax./// Celkem 64%///(14.3.2011)

Akční western řízlý několika dalšími styly a povedenými probuzeními mrtvých. Raději se nebudu ptát, co se Hexovi stalo s ksychtem, ale zvykl jsem si rychle. Zdá se, že už jen kočky mají více životů, a i proto se mi líbilo Hexovo vystupování na veřejnosti s rotačákama po bocích Koně. Akce je rychlá, svižná a rázná, nikdo se s ničím nepáře, Malkovich dobře sekunduje a Megan dokáže zatáhnout bříško do tlouštky krku, páni! 60%(6.10.2010)

• novoten

Grázl bez morálky, nesympatická prostitutka a senilní záporák. Z velmi slibného akčního westernu se vyklubala nesledovatelná nuda a možná nejzkratkovitější film, co jsem kdy viděl, kde nelogické jednání postav nebo efektní prostřihy i v pomalých pasážích jsou tím nejmenším zlem. Vrány jako deus ex machina nebo atomové kuličky na divokém západě už jsou ale jiný kalibr..(8.10.2010)

....nestal jsem se nesmrtelným, jen mi zůstalo prokletí vědět, co je na druhý straně. Mluvit s mrtvými není přirozené. Občas jsou ale jediní, kteří vám ukáží cestu ..... Drsné hlášky, pořád se něco děje, dobrej zvuk a celkem zajímavý obrázky. Tak proč film od DC COMICS není suprovej? Chyběj mu koule! V rolích Hexe a Turnbulla by mohl být kdokoliv a filmu by to neuškodilo. Místo na charisma se hraje na parádu (dvouhlavňovej kulomet na koni), efektní zvuk (hlavně hudba) a tajemnej příběh o dvouch chlápcích, kteří vraždí, aby se jim ulevilo. A tak i já, kterýho tyhle hrátky povětšinou baví, říkám, že ta podívaná není moc záživná. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč je lepší hned zabít taky člověka, kterýmu zapálím dům i s rodinou. 2.) Nevím, na co se nesmím zeptat J.Hexe. 3.) Stojí mi (za to vidět M.Fox jako prostitutku). 4.) Na slovo ,,POMSTA“ odpovídám ,, TO JSEM JÁ!“ PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Víte, že? Příznivce tvrdé muziky potěší, že hudbu kromě M. Beltrami obstarala skupina MASTODON.(6.10.2010)

• - Vo vlaku pri scéne s únosom sú drevené debny označené US Carbine 30 Cal. Krag-Jorgenson. Krags však neboli prijaté americkou armádou až do roku 1894. (vander19)

• - Josh Brolin a John Malkovich sa nemohli s maskami spálenín na tvári počas natáčania ani poriadne najesť. (vander19)

• - Thomas Jane projevil o hlavní roli zájem a dokonce se nechal nafotit v kompletním kostýmu a nalíčení. Navíc nadaboval Jonaha Hexe v animovaném filmu DC Showcase: Jonah Hex (2009). (Caszidy)