• Gilmour93

V jiných rukou to mohl být Wild, Wild Hex, však vznikl z toho hemenex - uklohněný z prošlé šunky Haywardovy pomatené režie a pár zkažených vajec od pilných nosnic Neveldine a Taylor. Suché hlášky Jonáše, co musí u baru vypít mnohem více whisky, než ostatní, protože mu půlka vyteče dírou ve škrani, záchranu nepřinesou, jeho cudná coura Melicharová v roli ozdoby tápe, hardcore hudba jak z filmů o Stathamovi na klíček hlasitě burácí a já už jen odevzdaně čekám, kdy v DaVinciho vrtulníku přiletí Van Helsing a shodí na dědečka Malkoviche atomovou bombu.. V ostatních komentářích je to samý Megan sem, Megan tam, že prý nebyla zvednutá kapota a že toho nebylo moc vidět, ale aspoň jedna hvězda za to, že tam je... Abych řekl pravdu, žádného Renaultu jsem si nevšiml a přitom v této dimenzi Divokého západu by mě osobní automobil ani moc nepřekvapil..(6.6.2012)

• Sobis87

John Malkovich a Michael Fassbender jako záporáci, Josh Brolin jako westernový hrdina a Megan Fox jako prostitutka? Takové obsazení vyvolává nemalé naděje a příslib aspoň trochu zábavné podívané. Opak je však pravdou, neboť tato komiksová adaptace se pod dozorem režiséra průměrné pohádky Horton proměnila v půldruhé hodiny trvající nudu, která nepobaví ani tou kupou blbostí, kterým musí divák neustále čelit. Myslel jsem, že se žánr komiksového filmu za poslední dobu přeci jen vyvinul natolik, aby se o něm nedalo mluvit pouze jako o náhražce za tupé „osmdesátkové“ akčňáky (které mimochodem v průběhu roku slavily velký comeback), ale Jonah Hex je právě tou „osmdesátkově“ tupou a rádoby drsnou podívanou, kterou v raném období dospívání můžete uctívat, abyste se za to s odstupem několika let tiše styděli, protože ten film je prostě k smíchu. Scénář opisuje stokrát proceděný archetyp o pomstě, který v takovéto formě už prostě nemá co nabídnout a mě osobně svou předvídatelností ubíjel natolik, že jsem celý film i přes nadstandardně krátkou stopáž dodíval jen s velkým přemáháním. Z vizuálního hlediska je znát, že tvůrci rozhodně neměli problém s nedostatkem financí, film je technicky na vysoké úrovni, avšak Jimmy Hayward odvádí přinejlepším rutinní práci, díky čemuž je celá ta podívaná naprosto nevýrazná - např. si nedokážu vybavit jedinou výraznější scénu, jediný úctyhodný moment. Jo a mimochodem…celé to je naprostá kravina.(26.10.2010)

Velmi stylový a nečekaně někompromisní comicsově stylizovaný western. Brolin je tahoun, Megan Fox sice pořád neumí hrát, s vosím pasem a bouchačkou v ruce se ale najednou stává regulérní akční hvězdou a díky bohu má tak akorát prostoru, aby nezačala lézt na nervy. Vizuál je výborný (a lehce kýčovitá barevná stylizace v jistých momentech vůbec nevadí) a akce velmi solidní. Škoda jen, že se film v jistý moment zcela náhle zvrtne ve finále, které zcela náhle skončí. Tomu filmu by vážně prospělo tak 20 minut navíc. Očekávaný průser a zklamání se ale nekoná ani omylem. Jonah Hex je až překvapivě fajn...(4.10.2010)

....nestal jsem se nesmrtelným, jen mi zůstalo prokletí vědět, co je na druhý straně. Mluvit s mrtvými není přirozené. Občas jsou ale jediní, kteří vám ukáží cestu ..... Drsné hlášky, pořád se něco děje, dobrej zvuk a celkem zajímavý obrázky. Tak proč film od DC COMICS není suprovej? Chyběj mu koule! V rolích Hexe a Turnbulla by mohl být kdokoliv a filmu by to neuškodilo. Místo na charisma se hraje na parádu (dvouhlavňovej kulomet na koni), efektní zvuk (hlavně hudba) a tajemnej příběh o dvouch chlápcích, kteří vraždí, aby se jim ulevilo. A tak i já, kterýho tyhle hrátky povětšinou baví, říkám, že ta podívaná není moc záživná. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč je lepší hned zabít taky člověka, kterýmu zapálím dům i s rodinou. 2.) Nevím, na co se nesmím zeptat J.Hexe. 3.) Stojí mi (za to vidět M.Fox jako prostitutku). 4.) Na slovo ,,POMSTA“ odpovídám ,, TO JSEM JÁ!“ PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Víte, že? Příznivce tvrdé muziky potěší, že hudbu kromě M. Beltrami obstarala skupina MASTODON.(6.10.2010)

• BadoXXII

Muselo by to byť veľmi dobre natočené, aby nás bavil osud a cesta Jonaha Hexa (s podobou zmutovaného prasaťa). V tomto prípade sa tak však nestalo a film je natočený hrozne. Nejakých úvodných 20 minút je pozerateľných, no potom sa to už trpelo veľmi ťažko. Diviak Hex je nezaujímavý hrdina a určite by sa mu nikto z nás nechcel podobať keď budeme veľkí, Megan Fox nie je vôbec pekná v tomto filme a absolutne nechápem ten rozruch okolo jej krásy vo svete a šušlajúci záporák Malkovich je smiešny. Film je zlým vtipom a maximálnym nepodarkom.(8.6.2011)

• - Film se uváděl do kin ve stejný den, jako Toy Story 3. Zajímavostí je, že režisér Jimmy Hayward původně pracoval jako animátor pro Pixar a podílel se na prvních dvou dílech této série. (HellFire)

• - Vo vlaku pri scéne s únosom sú drevené debny označené US Carbine 30 Cal. Krag-Jorgenson. Krags však neboli prijaté americkou armádou až do roku 1894. (vander19)

• - Do hlavní role byli zvažováni i Emile Hirsch a Matthew McConaughey. Jonaha Hexe si nakonec vystřihl Josh Brolin. (Caszidy)