Reklama

Reklama

Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (527)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jonáš Hex dokáže hovoriť s mŕtvymi, takže si môže dovoliť ono známe "najprv strieľa, až potom sa pýta". Ako každý, aj ja by som chcel vidieť, ako by to natočili Neveldine & Taylor. Z ich scenára zvýšilo zopár slušných hlášok, ktoré Brolin (do úlohy pasuje perfektne) cedí spolu s whisky cez vypálenú dieru v ksichte. Inak nezostal kameň na kameni, scenár sa evidentne prepisoval počas natáčania (a počas dotáčok, ktoré do deja nasilu napchali Megan Fox), a potom sa ešte divoko strihalo, aby to celé dávalo aký-taký zmysel. Nakoniec nedáva. Ale čo na tom, aj tak to nemá žiadnu atmosféru a z plátna striekajú pestré farbičky - pravdaže, okrem červenej. Tá by tomu aspoň dodala šťavu, scény so sekerou a lodnou vrtuľou by boli v R-ku naozaj výživné. Suma sumárum, Jonah Hex je film, ktorý aj napriek mizerným 71 minútam (bez záverečných titulkov) stihne vo finálnej tretine nudiť. Brolin si dá koncom roka westernový reparát, isto dopadne lepšie. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dokud Brolin suše hláškuje, říkáte si, že to bude jeden z těch kousků, který svou pitomostí pokukuje po genialitě. Jenže podvyživený scénář dvojice ‚N&T‘ začne po půlhodině vršit vatu a zoufalý Hayward musí opakovat některé scény natřikrát, aby došel aspoň k minimální metráži. Předpokládaný výsledek z traileru se (bohužel?) naplnil. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $47miliónovTržby USA $10,547,117Tržby Celosvetovo $10,903,312Tržby za predaj DVD v USA $4,283,298 //počet predaných kusov 252,107║ Sakramentsky spackaný celý projekt, nudný dej, 3/4 akcie sa odohráva v tme takže skoro nič nevidieť a obsadenie vyjde akurát na zmar, strašné fiasko. /15%/ ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Šestákový Jonáš je katalogový drsoň s rozkošným ďolíčkem ve tváři! Sežrat tohohle Jonáše velryba, nafiletuje ji zevnitř na rybí prsty, než by jste řekli Kapitán Iglo. Nenáročný "zápaďák", který rozhodně není tak špatný, jak se tu o něm tvrdí! Má pouze jednu výraznou vadu, paní Liškovou! Thalia opět patrně přeblafla dalšího režiséra, aby ji nechal násilně zapózovat před kamerou. Bergman to sice těsně není, ale jako výtečný doplněk k base lahváčů na romantické sobotní odpoledne svůj účel určitě splní. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

První,co mě na filmu překvapilo byl producent. Producentem je totiž Joey z Přátel a já o něm konečně po pěti letech něco slyšel. Chyt se ale filmu, který na první pohle vypadá dobře, ale ve výsledku se na něj kouká hrozně špatně. Akce je solidní, pořád tam všecko bouchá, ale ve výsledku je to ptákovina a já ptákoviny nerad hodnotím pozitivně. Snad jenom v případě, kdy herci budou stát za to. Každý tu tak vychvaluje třeba Johna Malkoviche, kterýho já osobně nemusím ale naprosto tomu rozumím. Hraje dobře, vytknout mu to nemůžu. Nejvíc mě ale fascinuje postava Megan Fox. Příjde, chová se jak kdyby byla z jinýho světa, ukáže svoje tělo a pak už se neukáže. Skoro to vypadá, jako kdyby jí texty napsal umyvač záchodů ze štábu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ve výsledku je film Jonah Hex bláznivou ptákovinou, která určitě pobaví, ale jenom ve chvílích, kdy se zábava spojí s akcí...druhá pulka filmu mě spíš uspávala a měl jsem problém vůbec tu akci vidět: Naštěstí mě ale tuna vybuchující směsi pokaždé probudila...ale jinak bych u toho filmu asi chcíp. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (15)

  • Michael Fassbender se v chování své postavy inspiroval v jiném psychopatovi – Alexovi z Mechanického pomeranče a v postavě Riddler z batmanovského univerza. (HellFire)
  • Thomas Jane projevil o hlavní roli zájem a dokonce se nechal nafotit v kompletním kostýmu a nalíčení. Navíc nadaboval Jonaha Hexe v animovaném filmu DC Showcase: Jonah Hex (2009). (Caszidy)

Související novinky

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

21.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K…

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

06.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž…

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

01.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky…

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

27.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že…

Reklama

Reklama