• viperblade

Film, který má čistý čas (rozuměj, bez titulků) kolem 70 minut a přesto stihne nudit. To je něco neskutečného. Ale začnu od začátku. Když jsem poprvé viděl trailer na tento film, tak jsem si řekl, že to vypadá na vcelku dobrý relax s Joshem, Johnem, Megan a Lancem (alias Cedric Daniels z The Wire). Jenže… je to všechno špatně. Josh zde nemá šanci něco hrát, když jeho postava je "rádoby drsňák, který probouzí mrtvé", John Malkovich si zachovává (zřejmě jako jediný) svou dobrou hereckou pověst a vystřihl si zajímavého záporáka (ale měl už mnohem lepší role) a Megan… ta holka je sexy, ale tady se mi hodila asi tak, jak byste si ke svíčkové namazali chleba s marmeládou. To bylo jak pěst na oko, prostě modelky do westernů nepatří. Jonah Hex má svá pozitiva pouze v obsazení (hlavně již zmíněný Malkovich) a ve své stopáži. Jenže nemůžu se zbavit dojmu, že i když to nemělo vyšší ambice, tak se z tohohle dala vytřískat mnohem lepší akční jízda, kde bych se nebál napsat "Je to tak blbé, až je to geniální." Takhle mi nezbývá než napsat, že je to tak blbé, až je to stupidní. Hodně slabé dvě hvězdy.(9.10.2010)

Velmi stylový a nečekaně někompromisní comicsově stylizovaný western. Brolin je tahoun, Megan Fox sice pořád neumí hrát, s vosím pasem a bouchačkou v ruce se ale najednou stává regulérní akční hvězdou a díky bohu má tak akorát prostoru, aby nezačala lézt na nervy. Vizuál je výborný (a lehce kýčovitá barevná stylizace v jistých momentech vůbec nevadí) a akce velmi solidní. Škoda jen, že se film v jistý moment zcela náhle zvrtne ve finále, které zcela náhle skončí. Tomu filmu by vážně prospělo tak 20 minut navíc. Očekávaný průser a zklamání se ale nekoná ani omylem. Jonah Hex je až překvapivě fajn...(4.10.2010)

....nestal jsem se nesmrtelným, jen mi zůstalo prokletí vědět, co je na druhý straně. Mluvit s mrtvými není přirozené. Občas jsou ale jediní, kteří vám ukáží cestu ..... Drsné hlášky, pořád se něco děje, dobrej zvuk a celkem zajímavý obrázky. Tak proč film od DC COMICS není suprovej? Chyběj mu koule! V rolích Hexe a Turnbulla by mohl být kdokoliv a filmu by to neuškodilo. Místo na charisma se hraje na parádu (dvouhlavňovej kulomet na koni), efektní zvuk (hlavně hudba) a tajemnej příběh o dvouch chlápcích, kteří vraždí, aby se jim ulevilo. A tak i já, kterýho tyhle hrátky povětšinou baví, říkám, že ta podívaná není moc záživná. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč je lepší hned zabít taky člověka, kterýmu zapálím dům i s rodinou. 2.) Nevím, na co se nesmím zeptat J.Hexe. 3.) Stojí mi (za to vidět M.Fox jako prostitutku). 4.) Na slovo ,,POMSTA“ odpovídám ,, TO JSEM JÁ!“ PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Víte, že? Příznivce tvrdé muziky potěší, že hudbu kromě M. Beltrami obstarala skupina MASTODON.(6.10.2010)

,,Válka a já jsme spolu vycházeli celkem dobře..." Velmi dobrá metalová hudba, příjemná kamera, několik poetických obrazů a obstojné herecké výkony. Samotný příběh je druhořadým vyprávěním o pomstě. ,,Člověk s pomstou v srdci má vykopat dva hroby..." Rozkolísaný rytmus filmu nedokáže vytvořit patřičné napětí tak, aby byl divák lapen, sežvejkán a na konci vyplivnut. Několik podařených akcí je jako pár blyštivých perel válejících se na kupce hnoje. Dobrý Malkovich bývává mnohem lepší v rolích padouchů, sližtější a zákeřnější. Hrátky se záhrobním hrdinou se daleko lépe daří ve Vráně i v Salomonovi, byť obrazy s hejny vran mají své kouzlo. Celkově mohl být film drsnější a svižnější. Naštěstí má milosrdnou stopáž. Původní comics je však mnohem zábavnější...(5.1.2012)

• Morien

Nejvíc mě asi zklamala stylizace, která zůstává ve všech směrech na začátku cesty a tím víc irituje, že slibuje a nenaplní. V okamžiku odchodu Fassbendera jsem si říkala, že už bych mohla přestat koukat, a klidně jsem mohla, protože bych o nic nepřišla. U některých scén jsem nechápala, jaký mají nést význam, a o těch jedněch prsou jsem si říkala, že bych je oželela.(13.1.2014)

• - John Powell se podílel, spolu s rokovou kapelou Mastodon, na hudebním podkresu. V důsledku přetáček a zdržení natáčení však byl nucen od spolupráce odstoupit. Nahradil jej Marco Beltrami. Zpěvák a kytarista kapely Mastodon si poté ve filmu zahraje jednoho z vojáků na vagóně. (HellFire)

• - Washingtonský monument je zobrazený ako hotová stavba, ale v dobe, v ktorej sa odohráva film, bol postavený len do jednej tretiny. (vander19)

• - Jako producent se na snímku podílel slavný Joey ze seriálu Přátelé (1994), Matt LeBlanc. (Reiniš)