• tron

Komiks nepoznám, western nie je môj najobľúbenejší žáner a John Malkovich je herec, ktorého výber rolí je od roku 1998 značne diskutabilný a neprináleží vysokému hereckému renomé, ktoré si herec dovtedy pracne, poctivo budoval. Jonah Hex bol od samého začiatku podozrivý projekt. Prehnane veľký rozpočet investovaný do čudného fantasy westernu s kvalitným, ale masovo nepopulárnym Brolinom, výmena režisérov, masívne pretáčky atď. Výsledok tomu odpovedá. Najlepší je úvod s koňom, ktorý má k sedlu primontované guľomety (!). Akonáhle sa začne dej, dialógy, či nedajbože zápletka, je to v podstate až príšerné, chaoticky zostrihané a Brolin nemá šancu. Hlášky, ktoré mu napísali, sú miestami až detinské a maska, ktorú mu nalepili na tvár, hnusná. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(16.12.2010)

• Sobis87

John Malkovich a Michael Fassbender jako záporáci, Josh Brolin jako westernový hrdina a Megan Fox jako prostitutka? Takové obsazení vyvolává nemalé naděje a příslib aspoň trochu zábavné podívané. Opak je však pravdou, neboť tato komiksová adaptace se pod dozorem režiséra průměrné pohádky Horton proměnila v půldruhé hodiny trvající nudu, která nepobaví ani tou kupou blbostí, kterým musí divák neustále čelit. Myslel jsem, že se žánr komiksového filmu za poslední dobu přeci jen vyvinul natolik, aby se o něm nedalo mluvit pouze jako o náhražce za tupé „osmdesátkové“ akčňáky (které mimochodem v průběhu roku slavily velký comeback), ale Jonah Hex je právě tou „osmdesátkově“ tupou a rádoby drsnou podívanou, kterou v raném období dospívání můžete uctívat, abyste se za to s odstupem několika let tiše styděli, protože ten film je prostě k smíchu. Scénář opisuje stokrát proceděný archetyp o pomstě, který v takovéto formě už prostě nemá co nabídnout a mě osobně svou předvídatelností ubíjel natolik, že jsem celý film i přes nadstandardně krátkou stopáž dodíval jen s velkým přemáháním. Z vizuálního hlediska je znát, že tvůrci rozhodně neměli problém s nedostatkem financí, film je technicky na vysoké úrovni, avšak Jimmy Hayward odvádí přinejlepším rutinní práci, díky čemuž je celá ta podívaná naprosto nevýrazná - např. si nedokážu vybavit jedinou výraznější scénu, jediný úctyhodný moment. Jo a mimochodem…celé to je naprostá kravina.(26.10.2010)

• Javert

Ač měl tenhle film všechny předpoklady k tomu stát se mou minimálně guilty pleasure (podobně jako Wild Wild West) - námět, herci, steampunkový nádech - tak zklamal ve všech směrech. Scénáristicky povětšinu času nudné a občas tak trapné, až to člověku způsobí zažívací potíže; herecky podprůměr i přes účast Brolina, Malkoviche a Fassbendera; vizuálně bez nápadu a hudebně navýsost otravné. Jediná (alespoň) průměrná scéna jest přepadení vlaku - a to je fakt málo. Jeden z velkých filmových failů roku 2010.(24.6.2011)

Film který je prý špatný, ale udělal mi radost. Hláškující, znetvořený a lehce nadpřirozený drsňák Jonah Hex (Josh Brolin!), lovící gaunery a prahnoucí po pomstě za upálení své rodiny? Malkovich a Fassbender jako záporáčtí kumpáni pod rebelskou vlajkou, pachtící se po ultimátní výbušnině? Amerika nedlouho po devastující občanské válce? Exkluzivní soundtrack od Mastodon? Scénář: Neveldine & Taylor? Tohle prostě nemohla nebýt zábava, ani kdyby se někdo fakt snažil. A i když to nedopadlo úplně na max... no nehledejte na tom zbytečný mouchy a bavte se.(3.10.2010)

Pro mě naprosto zábavné comicsové osvěžení v divokém westernovém tempu a stylu. Dvojka scenáristů Neveldine/Taylor je natolik správně bláznivá a zároveň originální, že se to muselo odrazit ve výsledku této comicsové adaptace s hvězdným obsazením. Josh Brolin, John Malkovich, Michael Fassbender, Wes Bentley, Aidan Quinn a hlavně božská Megan Fox, jsou sami o sobě zárukou kvality. Příběh muže lovícího gaunery a bažícího po pomstě jménem Jonah Hex, který za zradu svého pluku draze zaplatil nejen doživotně ocejchovanou a znetvořenou tváří, ale především tím, že mu zloduch John Malkovich před očima upálil celou rodinu, je hlavně zajímavý, jak nese typické prvky výrazné comicsové stylizace, jak je téměř v každém záběru vynalézavý (například úvodní klasická znělka loga WBP je ve stylu country) a jak umně si pohrává s nadpřirozenem. Nemusím snad zdůrazňovat, že postavy jsou také typicky comicsové a film má méně dialogů a hodně akce. Vypadá to, že Josh Brolin si svou mírně temnou a hláškující postavu užíval, a aby taky ne, když mu tvůrci přihráli za partnerku Megan Fox, ale té už jsme si tolik neužili, a kdyby této dvojce dali tvůrci větší prostor, tak si myslím, že by jejich spojení před kamerou skvěle fungovalo, ale takto jejich setkání působí dost nuceně. Film má neobvykle skromnou stopáž a vzhledem k tomu, že hned od úvodu nasadí vysoké tempo, tak také velmi rychle uběhne. Nuda prostě nehrozí.(5.10.2010)

• - Poslední scéna Megan Fox (Lilah) byla natočena jen 48 hodin předtím, než se štáb a herci zúčastnili Comic Conu 2009 v San Diegu. (Caszidy)

• - Do hlavní role byli zvažováni i Emile Hirsch a Matthew McConaughey. Jonaha Hexe si nakonec vystřihl Josh Brolin. (Caszidy)

• - Aidan Quinn natočil svou část za tři dny. (HellFire)