Duch soudce Pauknera (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1983, 85 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Dobrá detektivka ještě z císařských dob s cynickým a přechytralým vrahem v podání skvělého Jiřího Schwarze...(12.10.2008)

Šašek přidal hlavní postavě na lidskosti a je to jen dobře, díky skvěle napsanému scénáři jsou motivy Karla velmi srozumitelné. Jediný, kdo je nepochopil, nebo inscenaci neviděl, je zástupce distributora (Česká televize), ve své prostotě se snaží diváky balamutit Karlovými mamonářskými touhami. Nevážení distributoři, když již chcete k něčemu spáchat synopsi, tak se na to alespoň podívejte!(21.7.2018)

Ona to detektivka ani není, je brzy celkem jasné,kdo že je pachatelemm, je to spíše psychologický příběh o zlu, a to nejen o tom, které páše hlavní hrdina. Ale to zpracování je na TV film hodně dobré, půspobivá atmosféra a nadprůměrné herecké výkony. Ano, vede Jiří Schwarz, jehož cynik je mrazivý, ale moc se mi líbil i Pavel Pípal v roci vyšetřujícího.(22.4.2017)

Ona je to v podstatě ptákovina, u který je téměř od začátku jasný, kdo a proč vraždil. Ale obsazení je výborný, Schwarz s tím svým pohledem je démonickej, atmosféru to má taky dobrou a stopáž snesitelnou. Lepší průměr.(31.3.2017)

Silný... Schwarz je velký hráč...nedoceněný....(13.4.2018)

Na střední škole, v literatuře, v podmnožině předmětu český jazyk, jsme Havlíčka nebrali. Buď nebyl moc český nebo nebyl moc literatura. A i když ho škola zavrhla či neobjevila, objevil ho film. A nejsou to jen "Petrolejové lampy", které patří k tomu nejlepšímu v českém filmu, a není to jen Petr Čepek, kdo vytvořil brilantní havlíčkovské postavy (to k diskusi o Jiřím Schwarzovi). Takže český je dost, a školní literatura ať se jde vycpat!... Jaroslav Havlíček jako jednoroční dobrovolník vstoupil do I. světová války ve svých 19 letech a na frontě strávil téměř 5 let. Věděl tedy dobře, o co se jedná, a také to, že je třeba se jí vyhnout za každou cenu. A tato myšlenka (dnes bychom řekli komplexní a integrovaná) se proplétá celým příběhem, celým postojem hlavního hrdiny, který je tu také hrdinou jediným. Jeho přirozené hejskovský, cynismus a oportunismus jsou neustálé konfrotovány se strachem z kulky, plynu, fyzické likvidace. Aby se uchránil od trýznivé smrti v zákopech (alespoň, jak se domnívá), vzdává se někdejší svobody (náslilí, smilnění, hýření) a dožívá svoje dny, jak Bob Dylan říká, "like Buddha in a ten-foot cell".(14.3.2017)

Celou dobu se to nevyvíjí špatně, ale na konci je to trochu vykonstruované a především neuvěřitelné. Samolibý Jiří Schwarz hraje svou postavu přesvědčivě a i řada dalších herců se svých rolí chopila dobře. Příjemná inscenace na nedělní odpoledne.(13.10.2008)

Hezká česká detektivka, rád bych ho sehnal i na DVD ale to asi půjde těžko.(19.9.2010)

• Peabody

tak mně přijde Jiří Schwarz zoufalý a špatný, takže mi to celý příběh shazuje, pan Sklenčka je velmi dobrý, ale nezachrání to. Nicméně atmosféra je správně ujetá a docela Havláčkovská, bych čekl(2.3.2017)