poster

Duch soudce Pauknera (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1983, 85 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • LiVentura
  ****

  Dobrá detektivka ještě z císařských dob s cynickým a přechytralým vrahem v podání skvělého Jiřího Schwarze...(12.10.2008)

 • fragre
  ****

  Ona to detektivka ani není, je brzy celkem jasné,kdo že je pachatelemm, je to spíše psychologický příběh o zlu, a to nejen o tom, které páše hlavní hrdina. Ale to zpracování je na TV film hodně dobré, půspobivá atmosféra a nadprůměrné herecké výkony. Ano, vede Jiří Schwarz, jehož cynik je mrazivý, ale moc se mi líbil i Pavel Pípal v roci vyšetřujícího.(22.4.2017)

 • LadyPupu
  ***

  Ona je to v podstatě ptákovina, u který je téměř od začátku jasný, kdo a proč vraždil. Ale obsazení je výborný, Schwarz s tím svým pohledem je démonickej, atmosféru to má taky dobrou a stopáž snesitelnou. Lepší průměr.(31.3.2017)

 • sator
  ****

  Silný... Schwarz je velký hráč...nedoceněný....(13.4.2018)

 • radektejkal
  ***

  Na střední škole, v literatuře, v podmnožině předmětu český jazyk, jsme Havlíčka nebrali. Buď nebyl moc český nebo nebyl moc literatura. A i když ho škola zavrhla či neobjevila, objevil ho film. A nejsou to jen "Petrolejové lampy", které patří k tomu nejlepšímu v českém filmu, a není to jen Petr Čepek, kdo vytvořil brilantní havlíčkovské postavy (to k diskusi o Jiřím Schwarzovi). Takže český je dost, a školní literatura ať se jde vycpat!... Jaroslav Havlíček jako jednoroční dobrovolník vstoupil do I. světová války ve svých 19 letech a na frontě strávil téměř 5 let. Věděl tedy dobře, o co se jedná, a také to, že je třeba se jí vyhnout za každou cenu. A tato myšlenka (dnes bychom řekli komplexní a integrovaná) se proplétá celým příběhem, celým postojem hlavního hrdiny, který je tu také hrdinou jediným. Jeho přirozené hejskovský, cynismus a oportunismus jsou neustálé konfrotovány se strachem z kulky, plynu, fyzické likvidace. Aby se uchránil od trýznivé smrti v zákopech (alespoň, jak se domnívá), vzdává se někdejší svobody (náslilí, smilnění, hýření) a dožívá svoje dny, jak Bob Dylan říká, "like Buddha in a ten-foot cell".(14.3.2017)

 • Chamyl
  ***

  Celou dobu se to nevyvíjí špatně, ale na konci je to trochu vykonstruované a především neuvěřitelné. Samolibý Jiří Schwarz hraje svou postavu přesvědčivě a i řada dalších herců se svých rolí chopila dobře. Příjemná inscenace na nedělní odpoledne.(13.10.2008)

 • ivonius
  *****

  Hezká česká detektivka, rád bych ho sehnal i na DVD ale to asi půjde těžko.(19.9.2010)

 • Peabody
  **

  tak mně přijde Jiří Schwarz zoufalý a špatný, takže mi to celý příběh shazuje, pan Sklenčka je velmi dobrý, ale nezachrání to. Nicméně atmosféra je správně ujetá a docela Havláčkovská, bych čekl(2.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace