Dard Divorce

Drama / Horor / Thriller

Německo, 2007, 82 min

No,vážení,je to prostě pravá ukázka gore a sakra dobře udělaná.Je to prostě stylový film zaměřený na brutalitu a krvavé scény přímo snímané kamerou.Je to i dobrý Torture snímek,kde Olaf si pohrál s myšlenkou divákům nastolit i hru s nástroji,které opravdu při pohledu evokují mrazivý a bolestivý pocit .Takže podívaná je opravdu dobrá a vlastní příběhová linie jde do pozadí,to u těchto žánrů je nastoleno.(28.1.2016)

• Sysel_CZ

Vzniklé pro zobrazení sadistického mučení. Nebo ne? Příběh vlastně o ničem, ale je tu a tváří se, jako že jde o něj. Z tohohle pohledu by pak fakt, že 2/3 délky jsou samoúčelné scény plné krve a končetin, vypadal spíš účelně než samoúčelně. A jelikož nepatřím do kroužku těch, kterým to dělá dobře na srdíčko, tak tomuhle fandit nebudu. Navíc nejsem sice filmař, ale scény, kdy je hudba pochybných kvalit natolik hlasitější než klíčový dialog filmu - aneb neslyšíte a nerozumíte, co je vlastně rozuzlením - tak já myslím, že odpad je víc než na místě. Navíc herci, jejichž role by líp zahrál krteček, a klidně všechny naráz. Hrůza a děs, nikdy víc.(12.10.2008)

• rykardo

Tak DARD neboli UTRPENÍ to opravdu bylo, v tom název nejnovějšího počinu béčkovýho fandy a machra na spec.efekty Olafa Ittenbacha opravdu nelhal... Bohužel, to utrpení přináší Ittenbach divákovi hlavně v tom, jakym způsobem je celý film natočen a co tim chtěl vlastně pan režisér říci... Musim přiznat, že zas po nějakej době jsem odpočítával minuty do konce a když už jsem se ho konečně dočkal, ptal jsem se sám sebe " WTF ??? " DD je bez debat sračka po všech stránkách a nezachrání to ani porcovačka v koupelně, ani zoufalá snaha Martiny a spol. vytlačit ze sebe alespoň špetku toho hereckýho umu... Ittenbach už holt dávno neni to, co bejval ( BURNING MOON, PREMUTOS ) a je hodně velká škoda, že kvalita jeho nejnovějších produkcí už má jenom strmě klesavou tendenci...Mno..., ale na druhou stranu si teď vybavuju pár skutečnejch " perel " z téhož ranku, který bych ohodnotil ještě daleko, daleko hůře, takže do úplnejch pekel horoucích tenhle flick přeci jenom dneska ještě nepošlu...(18.2.2009)

• eraserhead666

Brutální šílenost, leč trochu nepřesvědčivá. Ujíždíte-li na latexu, krvi, bolesti, gore, násilí, mučení, brutalitě a bourání lidského dobytka zaživa a to v různých kombinacích, variacích a formách, snad to i zaujme. Obzvláště proto, že to je tak asi to jediné, co na tom filmu za něco stojí. Kromě gore scén je to poměrně poloamatérská nuda plná špatného herectví (hlavní hrdinka, pokud zrovna někoho nezabíjí, stojí za starou bačkoru), trošku zmatené a hlavně zcela tuctové zápletky, příběhu a špatného scénáře. Můj intelekt je zřejmě asi dost nízký na to, aby mi snuffově pojaté gore masakry (byť vůbec ne špatně natočené, to bych i rád zdůraznil a stát alespoň trochu za něco i zbytek, šel bych s hodnocením i výše) stačily k dobrému pokoukání. Tohle (např. chlápek v kozačkách, s make-upem a latexových plavkách čtvrtící lidské tělo lopatou) prostě není zrovna můj horrorový šálek čerstvě vyhřezlých vnitřností.(27.1.2012)

• Gore

Perverzní brutalština a dost úchylnej film o mučení a mučení. Začíná to jako telenovela, ale po zhruba 20-ti minutách přijde masakr. Mučení, občas nějaký to rozřezávání těl ve vaně, které je až příliš detailní a zdlouhavé, ale s dobrou hudbou. Do toho nějaké ty gore efekty spojené (jak jinak) s mučením, a to je to, co se jim zrovna nepovedlo, ve třech případech bylo poznat, že se jedná o figurínu, čemuž mohli zabránit lepším úhlem nebo střihem. Je to film, kterej znovu vidět nemusím a ani nechci, ale pár záběrů je povedených a vcelku přijatelná stopáž. Pro úchyláky to bude slast. Jen by u toho mělo být varování, aby to někdo nechtěl napodobovat.(3.11.2008)