poster

Síla lásky

 • Velká Británie

  Creation

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  Čekal jsem životopisný film ze vším všudy (a hlavně tedy cestou na Galapágy), dostal jsem silné drama o mužovi, který změnil svět, ale cesta k tomu byla opravdu trnitá.. Britové umí, stále více se mi zamlouvá tenhle civilní styl natáčení, ne silný v nějakých pokusech, ale v celkovém přístupu. Úžasná první polovina posetá myšlenkami o evoluci spojenými s vyprávěním dcerce - líbilo se mi, že i k tomu bylo přistoupeno velmi pěkně - doplněním obrazu k slovům.. Hudba doplnuje tuhle skoro posvátnou atmosféru a rozklad osobnosti, herecké výkony parádní (Paul a Jennifer jako manželé na dvou březích divoké řeky hrají opravdu velmi uvěřitelně, což asi není divu :)) a závěrečný počátek Původu druhů strhující. Možná chvílemi nudné či příliš opakující se, ale jinak velmi fajn film. Určitě zkusím i další podobného ražení(6.6.2012)

 • Lischai
  ****

  Podobně jako ve svých biografiích Forman, i Amiel používá události z Darwinova života jako volné motivy, z nichž spřádá příběh o muži, který zabil Boha. Film je to skromný, hezký a seberovný. Na nic si nehraje a pokud na něj koukáte v citlivější chvilce, je snadné uronit jednu či dvě evoluční slzičky. -- EDIT: Které čuně přeložilo Creation jako Sílu lásky?(19.12.2010)

 • Wormboy
  ****

  Nikdy som sa hlbsie nezamyslal nad "pribehom" v pozadi Darwinovej evolucnej teorie a nad spolocenskymi problemami, ktore samotna Darwinova myslienka musela vyvolat. Creation mi ponukol prijemne chvile, pocas ktorych som mohol trosku pouvazovat nad vecami "medzi nebom a zemou" a pritom si aj oddychnut od dennodennych banalit. Spominany rozorvany "duch" filmu mne prave sedel a akosi mi navodzoval atmosferu, ktora by teoreticky mohla Darwina v danych casoch sprevadzat. Paul Bettany si kazdopadne zasluzi velky potlesk.(5.2.2010)

 • uiu
  ****

  Creation aneb Jak to tenkrát s Charlesem Darwinem bylo, jak přišel na svou zdrcující teorii a jak bylo těžké pro jednoho člověka, aby zabil Boha tisícům lidí. Film má svá dobrá, ale i hluchá místa, nicméně se na něj velice dobře dívá - především na přestřelky bezvěrce Darwina a jeho vysoce pobožné ženy nebo rodinného přítele kněze. Stáváme se svědky velké historické události, která změnila snad všechny vědní obory a otevřela lidem oči. Dnes pro nás naprosto nepředstavitelný fakt, že bychom se báli vyřknout, že nás nestvořil Bůh, ale miliony let evoluce. Nebo tvrdit, že na zemi žili dinosauři a být za to ve škole potrestán. Obdivuji, že Darwin byl první, kdo se nebál tohle říct (jaká omezenost až do roku 1859, kdy vyšlo O původu druhů). Vřele film doporučuji všem, koho tato tématika zajímá, i když dějová linie "zemřela mi dcera a je to moje vina" mi přijde moc zdlouhavá a nevhodná.(13.9.2010)

 • lennyd
  ****

  Vědci to nikdy neměli jednoduché, Charles Darwin by o tom mohl povídat. V dobách, kdy tvořil svoji nejznámější knihu, O původu druhů, byl označován za kacíře pohrdajícího bohem, a jediným, kdo při něm stál, byla jeho žena Emma. I přes velké rozpory v otázce víry a náboženství, je spojovala láska, a právě Emma Charlesovi pomohla překonat těžké chvíle po smrti jejich dcery Annie... Creation je jeden z filmů, který mne ještě při sledování donutil otevřít si wikipedii, a něco si o tématu přečíst. Ale přesto mají biografické filmy jednu obrovskou nevýhodu, a tou je to, že víte, jak skončí. Ono se sice moc hezky dívá na vnitřní (a vlastně i vnější) boj Charlese Darwina - navíc brilantně stvárněného Paulem Bettanym - zda dopsat či nedopsat svoji knihu, ale když z historie víme, že ji napsal, tak ani zádrhel v posledních minutách filmu nás nemůže rozhodit. Opravdu skvělému Paulovi Bettanymu neméně zdatně sekunduje Jennifer Connely (obsazení této manželské dvojice bylo výbornou volbou).(2.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace