poster

Síla lásky

 • Velká Británie

  Creation

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • campix
  ***

  Celkem nudné drama o tvorbě ''O původu druhů'' Charlese Darwina, které spíše než samotné dílo a rozpor mezi vědou a náboženstvím, řeší osobu samotného Darwina a jeho rodinné trampoty. Dobové drama, které se opírá o britské herecké hvězdy, ale například Jennifer Connelly nebo Benedict Cumberbatch nedostávají tolik prostoru. Příběh se opírá především o bludy v Darwinově hlavě a nemůžu říct, že by mě natolik zaujal. Čekal jsem možná něco jiného.(26.12.2016)

 • ibeh
  ****

  Film se z mého pohledu bohužel více zaměřoval na psychické problémy Darwina a méně se soustředil na práci, kterou tvořil, bylo to nevyvážené. Příliš velké emocionální ždímání diváků. Líbilo se mi však, jak ukázal, že negativní emoce nutně musí z těla ven, jinak se člověk z problémů nedostane. Herecké výkony byly výborné a téma zajímavé.(8.2.2014)

 • Gaaron
  ****

  Sice jen využívají lákavé nálepky teorie evoluce, aby prodali romantické drama o manželské lásce po ztrátě dcery, leč na svůj žánr je to příjemně civilní, dobře odrežírované a hlavně skvěle zahrané. Největší uznání patří Bettanymu za Darwina, Connelly je sama o sobě dostatečným důvodem koukat na cokoli a epizodních roliček se dostalo i takovým fajnovým Britům, jako jsou Ash Morgan nebo Sherlock Holmes ;)(3.3.2011)

 • Flego
  ****

  Charles Darwin je nám prezentovaný ako citlivý muž, milujúci svoje deti a manželku. Je to práve láska k rodine a nevysporiadanie sa so smrťou dcéry sú hnacím motorom k najslávnejšej teórii akú zrejme ľudstvo pozná. Film má za to poukázať práve na rodinné zázemie a teória je prezentovaná v nekonečných rozhovoroch s deťmi. Keďže manželka stále vyznáva náboženskú dogmu, sú to práve deti, ktoré pomáhajú Darwinovi byť osvietenejším. Práve tento fakt je vo filme silný a aj divák, ktorý by si myslel, že ho nekonečné teórie o pôvode druhov nebudú baviť, bude milo prekvapený. Creation je predovšetkým rodinná dráma a veľmi dobre réžijne zvládnutá. Zásluhu na tom majú hlavní predstavitelia a v neposlednom rade hudba Christophera Younga.(9.10.2010)

 • F.man
  ****

  Unešen hlavní myšlenkou. Ono Darwina, Evoluci či "O původu druhů" zná asi každý, ale jejich zrod, v době paradigmatu, který nepřipouštěl jakékoliv odchylky a znamenal automaticky věčné smažení v pekle, je námět na solidní drámo. A jak už jsem od produkce BBC zvyklý, filmařsky precizní práce (hodně jsem si ulítával na nádherných scenériích) dává dohromady 4 hvězdy. P.S. zmatenost v žádném případě. You've killed God, sir!(12.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace