Reportér Bob Wilton se snaží zapomenout na rozpadlé manželství a hledá velký námět pro svůj příští článek. Potkává agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho, který mu odhalí existenci tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe. Zakladatel této jednotky zmizel a Bob se přidává k pátrací misi, kterou vede Cassady. Aby přežil tuto dobrodružnou výpravu, musí Bob čelit nepřátelům, o kterých se mu ani nezdálo. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Cervenak

Viem, že som sa celkom dobre bavil, ale už zhruba po troch dňoch od zhliadnutia filmu si za svet nespomeniem, na čom konkrétne. Satira na armádu a hippíkov (ťažko povedať, čo je smiešnejšie) má dobrých hercov a niekoľko fajn scén, ale bohužiaľ nemá jednotný tvar a východzí pocit. Pozrieť a zabudnúť. ()

Malarkey

Já taky zírám, že se mi moje hodnocení a komentář k tomuto filmu smazal. Ale co se dá dělat, čsfd občas nějaký ten text smázne. Problém je v systému nebo ve mně. Jinde být nemůže. Tenhle film je na tom taky tak nějak podobně. Tady ale bude problém spíš v systému, protože ten je fakt přitaženej za palici jako kráva. George Clooney hraje bombarďáka jako víno, humor ale přesahuje veškeré možnosti. Komedie je to výborná, občas ale spíš absurdní než vtipná a právě proto nemůžu dát plný počet. Na druhou stranu, podívejte se, kdo tam hraje....George W. Bush, posmrtná role Saddáma Husajna..no nechtěli byste to vidět? ()

Isherwood

Líbilo v jednotlivostech, ale celek je až příliš ujetý. Máme věřit více věcem, než jsme ochotni si připustit. Smrdí mi to alibismem pro to, že Heslov nedokázal z takového námětu a typově naprosto přesně zvolených herců vyždímat více než jenom přežvykující kozu, Georgův jiskřivý pohled a vysmátou polní základnu. Má to své momenty… a všechny je najdete v traileru. Škoda. ()

KevSpa

Značně netradiční komedie, kterou ocení zejména milovníci satiry. Škoda, že tak skvěle obsazený film nedrží moc pohromadě vinou až příliš mnoha flashbacků, které samy o sobě jsou velice vtipné, ale z filmu dělají nekonzistentní dílo. I přes řadu výhrad je ale tenhle film chutným filmovým zákuskem pro milovníky absurdního humoru. (70%) ()

kOCOUR

Takových herců a takového povyku... pro nic. Je to vlažné a je to ve všech směrech poměrně nejisté a "rádoby". Rádoby praštěné, rádoby coenovské, rádoby líznuté Akty X a možná i Apokalypsou... ale ve finále to nedokáže věci uchopit za pačesy s opravdovou vervou a udělat z toho všeho buď velkou srandu nebo prostě pořádný "popichovací" (neřku-li satirický) maraton. Ten jemný podtón tam je, ale zároveň jedno velké tušení, že to mohlo být mnohem životnější, našlapanější, konzistentnější a prostě mnohem chytřejší. Součet jednotlivých (dobře odehraných) scén je fajn, ale na dobrý film to jednoduše nestačí. Možná i proto, že pointa většiny scén se vešla už do traileru a ve filmu tyhle celky víceméně jenom prošumí. Zvěsti o filmu s nejdivnějším humorem roku jsou i tak pravdivé :-) ()