Muži, co zírají na kozy

Muži, čo čumia na kozy

• Austrálie

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Kvalita obsazení bohužel neodpovídá kvalitě výsledného díla. Dvě třetiny filmu mi připadali absolutně o ničem, plácání na poušti a hypnotizování mraků neznamají dobrý příběh. Ale... naštěstí film nakonec nabere nějakou formu a konec to parádně završí. I tak by se z takového skvělého tématu dalo vytřískat daleko víc.(19.1.2010)

"Byl jsem na misi, i když jsem nevěděl, o jakou misi šlo." Kdyby mě opustila manželka, tak bych rozhodně nenarukoval do války, ale Bob Wilton je jiný. On se prostě do války vydal a uprostřed pouště se přimotal mezi uniformované Jedie mentální armády míru, kteří sváděli souboj pod vlivem LSD s Temnou stranou US Army. Můj pobavený úsměv se při sledování tohoto netradičního snímku občas měnil na nechápavý, ale abych dokázal, že jsem pozorný divák, tak nyní zkusím ladně projít zdí ... tak zatím zeď drží, ale my to s Bobem jednou dáme.(6.4.2016)

První polovinu filmu bych s klidem doporučila jako antidepresivum: tak úchylnou ideologii jeden hned tak nevymyslí, opravdu jsem se nasmála, až se divím, že mně nevyvlekli ze sálu. Hlubších podnětů k zamyšlení by se taky našlo, nic to ovšem nemění na tom, že ani skvělé obsazení a chytlavé songy filmu nedodaly další rozměr.(17.4.2010)

Nazev to ma brutalni, je to navic docela originalni a komedialni potencial byl obrovskej, ale ve vysledku se zadna velka komedie nekona, nicmene porad si to behem celyho filmu dokaze udrzet jistou zabavnost. Problem taky je, ze to je vlastne tak trochu o nicem a o nic moc tu nejde, takze to ma sem tam naky to hluchy misto. Aspon, ze sem reziser nacpal spoustu fajnovejch hercu a obzvlast Clooney si to vylozene uziva, i kdyz je fakt, ze on a ostatne i cela ta jediovska banda vypada jak particka zhulenejch hipiku. Proste originalita a spousta hvezd obcas nestaci, takle vznik jen prumerne zabavnej film a to jsou 3*.(16.1.2010)

Obsazení je mega hvězdný a příběh originální a se super nápadem o vojácích s nadpřirozenýma schopnostma, ale ta zábavnost, ta zábavnost, čekal jsem daleko víc, občas to sice vyprodukuje nějakej podařenej fórek, ale celkově to je hrozně utahaný a chvilkový zábavný momenty to moc nevytrhávaj. Naštěstí to ale nad vodou drží skvělej psionickej super elitní jedi Clooney, vystrašenej reportér McGregor a v menších rolích Spacey a Bridges, ale podle mě se z tohohle tématu daleko vytáhnout o hodně víc. Slabší 4*(13.1.2010)

• - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)

• - Bob Wilton (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Casio Pro Trek PRS-400 a Larry Hooper (Kevin Spacey) nosí IWC Big Pilot. (dyfur)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)