Muži, co zírají na kozy

Muži, čo čumia na kozy

• Austrálie

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Po fenomenálních trailerech, které slibovaly komediální nářez, přišlo lehké zklamání. Ano, většina těch dobrých vtipů byla už v trailerech, ale zase bych některým vtipům křivdil, kdybych řekl, že tam byly všechny. Pravdou však zůstává, že Muži, co zírají na kozy (což je hodně skvělý název, mimochodem :-)) je vtipný snímek, který nudí jen minimálně. Škoda je, že místy to trochu skřípe a taky že Rebecca Mader nedostala více prostoru (tuhle ženskou od dob Ztracených zbožňuju). Potenciál tu byl. Je škoda, že nemůžu dát filmu s takovýmhle názvem a takovýmhle obsazením více, než čtyři hvězdy. Neměl jsem se tolik těšit…(5.3.2010)

Muži, co zírají na kozy se sice z traileru jeví jako rozjuchaná komedie, což může být (resp. je) poněkud matoucí, skutečnost je však ještě mnohem příjemnější. Režisér Heslov se nebojí vážných momentů, film ale posouvá na úroveň válečné satiry a vlastně na protiválečný film. Protiválečný snímek, který se shlédnul v 70. letech a káže mír a lásku v té nejupřímnější podobě. A přestože film občas trošku zakolísá s tempem, a je na něm znát, že jej tvořil relativně mladý a ještě neotrkaný tvůrce, ani na moment nenudí, je plný klasické mladé dravosti, nápadů a originality a i díky spolehlivým hercům (kteří se úžasně porvali se stárnutím svých postav) sune tuhle, stále velice rozvernou věcičku vstříc LSD finále, které mi vehnalo slzy do očí. Kevin Spacey s broučkem na dlani je nezapomenutelným zážitkem a já si chci šlehnout a rozeběhnout se čelem přímo proti zdi. Krucinál, todle mi ale zvedlo náladu...(3.3.2010)

vysoko neuspokojivé - premárnený potenciál, ktorý nad vodou drží iba herecké obsadenie (asi aj - a možno len kvôli - nemu dávam AŽ tri hviezdičky). bizarný námet je fajn a na pár miestach poskytne vcelku humorné situácie ("dotyk smrti", dialógy clooney-mcgregor, postava bridgesa - čo je vlastne len oveľa pozitívnejšia verzia jeho doposiaľ neprekonaného big lebowskeho), no s tak skvelým ansámblom hercov a s tak uletenou látkou sa nemôže stať, že väčšinu z (nie vôbec premršteného) času trvania filmu som sa nudil. navyše bolo rozprávanie dosť chaotické - celá expozícia bola zmätočná a nezaujímavá, pointa akási slabá a nedržalo to veľmi pokope, takže nejakú primárnu myšlienku alebo silnejšiu katarziu som darmo očakával. veľká škoda, zatiaľ jedno z naj sklamaní tohto filmového roka.(4.7.2010)

Příliš chladné a bez šťávy na to aby "Muži, co zírají na kozy" měli byť i jen sebemenší kultovní potenciál. Je to ujeté, ale bez života a vnitřní energie... což je věc která by v podobných absurdních pakárnách měla naopak být přímo esenciální. Co chápou Coeni ale nechápe Grant Heslov a to je škoda. Škoda, protože hereckou smetánku měl k ruce vskutku famózní. Škoda, protože potenciál na chytrou satiru by tu taky byl, stejně tak jako místy náběh na přímo neuvěřitelně šílené gagy a zápletky. Zůstal na půl cesty a nic vyloženě bránici-trhajícího se nekoná. 6/10(5.12.2010)

Značně netradiční komedie, kterou ocení zejména milovníci satiry. Škoda, že tak skvěle obsazený film nedrží moc pohromadě vinou až příliš mnoha flashbacků, které samy o sobě jsou velice vtipné, ale z filmu dělají nekonzistentní dílo. I přes řadu výhrad je ale tenhle film chutným filmovým zákuskem pro milovníky absurdního humoru. (70%)(11.4.2010)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)

• - Myšlenka vojáka, co zabíjí myslí, není pouze výplod fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i to zírání na kozy. Výsledky projektu jsou ale neznámé. (Sharky95)

• - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)