poster

Muži, co zírají na kozy

 • USA

  The Men Who Stare at Goats

 • Velká Británie

  The Men Who Stare at Goats

 • Slovensko

  Muži, čo čumia na kozy

 • Austrálie

  The Men Who Stare at Goats

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pm
  ***

  První polovinu filmu bych s klidem doporučila jako antidepresivum: tak úchylnou ideologii jeden hned tak nevymyslí, opravdu jsem se nasmála, až se divím, že mně nevyvlekli ze sálu. Hlubších podnětů k zamyšlení by se taky našlo, nic to ovšem nemění na tom, že ani skvělé obsazení a chytlavé songy filmu nedodaly další rozměr.(17.4.2010)

 • FlyBoy
  ***

  Nedopečená blbinka (pod)čeľade Andersonovic a Coenovic inscenovaná vojakmi armády Džedáááj, prehnane lojálnym spravodajom a húfov nemých kôz. Námatkovo nájdeme čosi poživateľné (dotyk smrti, streľba nad, rozháňanie mrakov, voľba odbočky, inštruktáž k nenápadnej zbrani, LSD dýchanky, Bill Django)-vlastne je toho celkom dosť-ale chvíľami tomu prísluší mnou nie moc často používané slovo rádoby a hlavne ako úryvkovité resumé ok, no pokope to ozaj nedrží. Heslovový "Muži, čo čumia na kozy" sú dozaista zámerom obdivuhodným, k prešpekulovanej satire majú síce "so far" ako Slovensko k stabilnej vláde, avšak vďaka sucharskému podmazaniu ktoré mi býva často blízke je to za vyberanejšie 3*.(9.12.2011)

 • kinej
  ***

  Asi nejvíce jsem při tomto filmu vzpomínal na Dr. Strangelove. Ten měl být původně vážným filmem, ale vývojem přišly na to, že realita je tak absurdní, že ji nelze jinak než formou komedie předložit. Podobně tomu mohlo být i zde. Jen ten výsledek není tak bravurní, jako u již zmiňovaného filmu. Námět tohoto filmu je skvělý. Stejně tak i obsazení. Všichni čtyři herci dokazují, že nejsou slavní jen náhodou. Asi nejlepší postavu, zde ztvárnil Clooney. Film ale poněkud v průběhu ztrácí tempo a vtip a nemá nic, čím by to nahradil. A je to škoda, protože nakročeno bylo více než dobře.(19.4.2010)

 • heyda
  **

  Nechci být moc krutý, ale když řeknu: "Koukněte se na trailler, nic zajímavějšího ve filmu není", tak budu mít pravdu. Ano je sice pravda, že se sešla dobrá skupinka topherců, ale tenhle film nesplňuje to hlavní a to žánr, protože jestli tohle je KOMEDIE, tak já jsem čínský Bůh srandy :-D Je mi líto, ale tohle se moc nepovedlo. 40%(9.6.2010)

 • Cervenak
  ***

  Viem, že som sa celkom dobre bavil, ale už zhruba po troch dňoch od zhliadnutia filmu si za svet nespomeniem, na čom konkrétne. Satira na armádu a hippíkov (ťažko povedať, čo je smiešnejšie) má dobrých hercov a niekoľko fajn scén, ale bohužiaľ nemá jednotný tvar a východzí pocit. Pozrieť a zabudnúť.(28.10.2010)

 • - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)

 • - Myšlenka vojáka, co zabíjí myslí, není pouze výplod fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i to zírání na kozy. Výsledky projektu jsou ale neznámé. (Sharky95)

 • - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace