poster

Muži, co zírají na kozy

 • USA

  The Men Who Stare at Goats

 • Velká Británie

  The Men Who Stare at Goats

 • Slovensko

  Muži, čo čumia na kozy

 • Austrálie

  The Men Who Stare at Goats

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Po fenomenálních trailerech, které slibovaly komediální nářez, přišlo lehké zklamání. Ano, většina těch dobrých vtipů byla už v trailerech, ale zase bych některým vtipům křivdil, kdybych řekl, že tam byly všechny. Pravdou však zůstává, že Muži, co zírají na kozy (což je hodně skvělý název, mimochodem :-)) je vtipný snímek, který nudí jen minimálně. Škoda je, že místy to trochu skřípe a taky že Rebecca Mader nedostala více prostoru (tuhle ženskou od dob Ztracených zbožňuju). Potenciál tu byl. Je škoda, že nemůžu dát filmu s takovýmhle názvem a takovýmhle obsazením více, než čtyři hvězdy. Neměl jsem se tolik těšit…(5.3.2010)

 • kinej
  ***

  Asi nejvíce jsem při tomto filmu vzpomínal na Dr. Strangelove. Ten měl být původně vážným filmem, ale vývojem přišly na to, že realita je tak absurdní, že ji nelze jinak než formou komedie předložit. Podobně tomu mohlo být i zde. Jen ten výsledek není tak bravurní, jako u již zmiňovaného filmu. Námět tohoto filmu je skvělý. Stejně tak i obsazení. Všichni čtyři herci dokazují, že nejsou slavní jen náhodou. Asi nejlepší postavu, zde ztvárnil Clooney. Film ale poněkud v průběhu ztrácí tempo a vtip a nemá nic, čím by to nahradil. A je to škoda, protože nakročeno bylo více než dobře.(19.4.2010)

 • gudaulin
  ***

  Existují filmy, které mají pevný a jasně podaný názor, jako např. protiválečný muzikál Vlasy, politická satira Vrtěti psem nebo Přelet nad kukaččím hnízdem, který nemilosrdně tepá konformismus a šosáctví. Pak jsou filmy, které pevný názor nemají, protože jejich jediným cílem je vyvolat maximální srandu, jako např. Tropická bouře nebo Borat. Muži, co zírají na kozy, jsou perfektně obsazení a místy mají opravdu vydařené vtípky na účet armády i jiných. Ale jaký mají názor, co vlastně sdělují, odkud míří a kam, to mi tedy vážně jasné není. Přitom námět má sílu vodíkové pumy a mohla se narodit špičková satira, která by mohla konkurovat těm nejslavnějším kouskům ve svém žánru. Obě dvě supervelmoci v době studené války totiž opravdu měly pošahaný vojenský program, který se snažil využívat parapsycholologie a všech těch bláznivých nápadů, věštění budoucnosti, levitování a bůhví čeho dalšího a na obou stranách byl upřímně nenáviděn a opovrhován racionálně smýšlejícími vojenskými experty a politiky. Jenže vypadá to, jako by si scénárista potáhl z marihuany nebo lízl LSD, je to takové rozevláté a prosycené žvásty New Age, zkrátka pocit ze špičkového filmu se bohužel nedostavil. Celkový dojem: 60 %. Pokud vrcholnou humornou scénou mělo být zfetování vojenské základny silnou dávkou LSD, pak je scénárista vůl, protože něco takového mohlo skončit šíleným masakrem...(3.1.2013)

 • Hakha
  **

  Tak toto je jeden z těch filmů, kde trailer ukázal všechny nejlepší momenty, co film nabízí. Jak z traileru ty ústřižky vyznívají zábavně, tak ve filmu jsou jen suchou odezvou. Bohužel i těch krátkých 94 minut mě připadalo, jako by film trval přes dvě hodiny a ke konci jsem prožíval silnou nudu a těšil se na závěrečné titulky. Nevyužitý potenciál a to jsem se po tak parádním traileru a obsazení na tento film těšil. Mé hodnocení 2 hvězdičky…(8.4.2010)

 • Skejpr
  *****

  Muži, co zírají na kozy se sice z traileru jeví jako rozjuchaná komedie, což může být (resp. je) poněkud matoucí, skutečnost je však ještě mnohem příjemnější. Režisér Heslov se nebojí vážných momentů, film ale posouvá na úroveň válečné satiry a vlastně na protiválečný film. Protiválečný snímek, který se shlédnul v 70. letech a káže mír a lásku v té nejupřímnější podobě. A přestože film občas trošku zakolísá s tempem, a je na něm znát, že jej tvořil relativně mladý a ještě neotrkaný tvůrce, ani na moment nenudí, je plný klasické mladé dravosti, nápadů a originality a i díky spolehlivým hercům (kteří se úžasně porvali se stárnutím svých postav) sune tuhle, stále velice rozvernou věcičku vstříc LSD finále, které mi vehnalo slzy do očí. Kevin Spacey s broučkem na dlani je nezapomenutelným zážitkem a já si chci šlehnout a rozeběhnout se čelem přímo proti zdi. Krucinál, todle mi ale zvedlo náladu...(3.3.2010)

 • - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)

 • - Bob Wilton (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Casio Pro Trek PRS-400 a Larry Hooper (Kevin Spacey) nosí IWC Big Pilot. (dyfur)

 • - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace