poster

Muži, co zírají na kozy

 • USA

  The Men Who Stare at Goats

 • Velká Británie

  The Men Who Stare at Goats

 • Slovensko

  Muži, čo čumia na kozy

 • Austrálie

  The Men Who Stare at Goats

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Sakra moc roztříštěný, jinak ale rozhodně zajímavý, osobitý a v dobrém smyslu divný film o příběhu speciální mentální jednotky v armádě USA. Je to ten typ filmu, který nechá člověka, ať si to nějak sám srovná v hlavě - ale zůstal mi tam takový příjemný otazník, co nevyžaduje konkrétní odpověď. Každopádně nebýt několika pánů herců (Clooney, Bridges, Spacey), šlo to asi úplně do sraček. Charisma naštěstí táhne.(15.4.2010)

 • viperblade
  ****

  Po fenomenálních trailerech, které slibovaly komediální nářez, přišlo lehké zklamání. Ano, většina těch dobrých vtipů byla už v trailerech, ale zase bych některým vtipům křivdil, kdybych řekl, že tam byly všechny. Pravdou však zůstává, že Muži, co zírají na kozy (což je hodně skvělý název, mimochodem :-)) je vtipný snímek, který nudí jen minimálně. Škoda je, že místy to trochu skřípe a taky že Rebecca Mader nedostala více prostoru (tuhle ženskou od dob Ztracených zbožňuju). Potenciál tu byl. Je škoda, že nemůžu dát filmu s takovýmhle názvem a takovýmhle obsazením více, než čtyři hvězdy. Neměl jsem se tolik těšit…(5.3.2010)

 • lesumir
  ***

  Jen si na ten film vzpomenu, a musím se začít smát. Ne smát v tom smyslu, že soi vzpomenu na různé humorné scénky a vtípky. I když to by taky šlo. ne, směju se tomu, jaká to byla vlastně píčovina. A já ji poměrně hltal. Absurdní džouky v coenovském stylu ala po přečtení spalte, evokující minimálně doktora divnolásku! Jako Clooney je vážně frajer a komediální role mu v poslední době jdou hodně pod ruku. Spacey a jeho americko krásovskej výraz potěší.(3.3.2010)

 • Jordan
  ***

  vysoko neuspokojivé - premárnený potenciál, ktorý nad vodou drží iba herecké obsadenie (asi aj - a možno len kvôli - nemu dávam AŽ tri hviezdičky). bizarný námet je fajn a na pár miestach poskytne vcelku humorné situácie ("dotyk smrti", dialógy clooney-mcgregor, postava bridgesa - čo je vlastne len oveľa pozitívnejšia verzia jeho doposiaľ neprekonaného big lebowskeho), no s tak skvelým ansámblom hercov a s tak uletenou látkou sa nemôže stať, že väčšinu z (nie vôbec premršteného) času trvania filmu som sa nudil. navyše bolo rozprávanie dosť chaotické - celá expozícia bola zmätočná a nezaujímavá, pointa akási slabá a nedržalo to veľmi pokope, takže nejakú primárnu myšlienku alebo silnejšiu katarziu som darmo očakával. veľká škoda, zatiaľ jedno z naj sklamaní tohto filmového roka.(4.7.2010)

 • gudaulin
  ***

  Existují filmy, které mají pevný a jasně podaný názor, jako např. protiválečný muzikál Vlasy, politická satira Vrtěti psem nebo Přelet nad kukaččím hnízdem, který nemilosrdně tepá konformismus a šosáctví. Pak jsou filmy, které pevný názor nemají, protože jejich jediným cílem je vyvolat maximální srandu, jako např. Tropická bouře nebo Borat. Muži, co zírají na kozy, jsou perfektně obsazení a místy mají opravdu vydařené vtípky na účet armády i jiných. Ale jaký mají názor, co vlastně sdělují, odkud míří a kam, to mi tedy vážně jasné není. Přitom námět má sílu vodíkové pumy a mohla se narodit špičková satira, která by mohla konkurovat těm nejslavnějším kouskům ve svém žánru. Obě dvě supervelmoci v době studené války totiž opravdu měly pošahaný vojenský program, který se snažil využívat parapsycholologie a všech těch bláznivých nápadů, věštění budoucnosti, levitování a bůhví čeho dalšího a na obou stranách byl upřímně nenáviděn a opovrhován racionálně smýšlejícími vojenskými experty a politiky. Jenže vypadá to, jako by si scénárista potáhl z marihuany nebo lízl LSD, je to takové rozevláté a prosycené žvásty New Age, zkrátka pocit ze špičkového filmu se bohužel nedostavil. Celkový dojem: 60 %. Pokud vrcholnou humornou scénou mělo být zfetování vojenské základny silnou dávkou LSD, pak je scénárista vůl, protože něco takového mohlo skončit šíleným masakrem...(3.1.2013)

 • - Myšlenka vojáka, co zabíjí myslí, není pouze výplod fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i to zírání na kozy. Výsledky projektu jsou ale neznámé. (Sharky95)

 • - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)

 • - Bob Wilton (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Casio Pro Trek PRS-400 a Larry Hooper (Kevin Spacey) nosí IWC Big Pilot. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace