Fontána pre Zuzanu 3

Carine Tredgold

Kostýmy:

Beáta Kodajová
  • tron

„Toto je moja sestra. Ona je trocha...“ – „Biela?“ Peklo. Nočná mora. Zhmotnenie vašich najhorších snov, ideálne tých, kedy vás naháňa týpek so sekerou a vám zrazu vypovedajú poslušnosť nohy, prípadne tých, v ktorých sa rútite do 10 kilometrov hlbokej priepasti. Toto ak by videl niekto z Európskej únie, nemilosrdne, nekompromisne a bezprecedentne nás vylúčia z EÚ. Proste, Fontána pre Zuzanu 3 by mala byť trestná. Dušan Rapoš je jeden z najhorších slovenských režisérov, Vejmělková je asi taká herečka, ako ja (čiže žiadna) a obskúrnym vrcholom je Ibrahim Maiga (dabovaný Marošom Kramárom!). Toho Pán Zázračný (alias Dušan Rapoš, pravidelne od štátu dostávajúci na svoje geniálne veľkofilmy obrovské prachy, z ktorých by vaša rodina žila sto rokov) absurdne skombinoval s Mariánom Labudom. Labuda sa po pľace premáva v trenkách a jeho scénam dominujú hercove bradavky. Na ne kameraman robí riadne detailné zábery - stokrát detailnejšie, než by ste si kedy v živote boli schopní predstaviť v najhorších nočných morách. K tomu akýsi zameniteľný taliansky kvázi herec s imidžom vyhasnutej pornohviezdičky (dabovaný Matejom Landlom, ktorý mu fyzicky nemohol byť vzdialenejší). Jednotka je sídlisková klasika s kultovým soundtrackom, WTF dvojka má aspoň fackujúcu Ružičkovú, Haberu a kamióny, ale trojka nemá nič. Len elánovský megahit "Voda, čo ma drží nad vodou" (kurva to je text! Vysvetlí mi ho niekto? Akože voda, čo ma drží nad vodou? To čo je za vodu, ktorá sa môže nachádzať vo vode?), škaredú, miestami až televíznu africkú výpravu a scenár, ktorý je natoľko zlý, až ma to fascinuje. Milerád by som si o ňom pozrel aspoň 18-hodinový dokument; hlavne by ma zaujímalo, čo si o ňom (a sám sebe) myslí jeho autor. Že či reálne verí tomu, akú dobrú robotu na ňom odviedol, alebo si uvedomuje, akú sračku stvoril. Režisér, ktorý dá černochom TAKÚTO úlohu, musí byť rasista. Dušan. Dušan!! Ja kebyže TOTO nakrútim, normálne sa hanbím chodiť medzi ľudí.(5.1.2009)

• lucascus

Dialogy mezi herci jsou otřesné, prostě jsou to pouze srdcebolné fráze, které mají za úkol vyvolat silné emoce. K tomu samozřejmě napomáhá i neméně dojemná hudba a písně. Také je zde vidět, že je film nadabovaný - a to velice špatně. Hlasy se vůbec nehodí k postavám. Často to také vypadalo, že některé dialogy měly být asi vtipné, ale bylo to tak špatně formulováno, že zbyla pouhá trapnost. Ale přece jenom - české filmy v africkém prostředí, to se moc nevidí a za mou oblíbenou Evu Vejmělkovou, dávám dvě hvězdy. Co nadělám, nostalgie je sviňa.(18.10.2011)

• haWranka

Už jsem to dlooouho neviděla... Skoro se to stydím říct, ale ve svých cca 12 letech jsem tenhle film sjížděla pořád dokola. Dneska už bych pravděpodobně hodnotila jinak, ale tak jako víte co...:) ----------------------------------------------Ták, znovu jsem to viděla. Po pěkných pár letech. A je jasný, kam to patří. Do odpadu a to minimálně! Hrůza! Hrůůůůza!!!! Jedinej vtipnej okamžik je Vápnova věta: "CO? Zase mě chce oženit!" Hrůzaaaa!!!(2.3.2009)

• Paldiny

Do tretice Dušan Rapoš stúpa do tej istej rieky a do tretice s podporou masívnej reklamnej kampane. Tentokrát však mediálna bublina spľasla a Fontána č.3 so snahou odvďačiť sa každému dopadla po filmovej stránke katastrofálne. Zuzana nepochopiteľne s rodnou rečou nemá prakticky čo hrať, Ibiho opustila akákoľvek súdnosť a zvyšné osadenstvo patrí len k nudným štatistom. Krásne africké prostredie zabíja nulový príbeh nainfikovaný toľkými klišovitými a trápnymi momentmi až je problém vydržať inak prijateľnú minutáž. 1* za titulnú skladbu, zvyšné songy nestoja za smradľavý sloní trus rovnako ako celý veľkolepý projekt.(25.4.2014)

• lobo87

Jednoznačne najslabší diel série. Tvorcovia sa dopustili niekoľkých neskutočných prešľapov - nadabovanie Ibiho Kramárom, obsadenie netalentovaného talianskeho herca do hlavnej úlohy - to mohol zahrať aj hocikto zo slovenských seriálových hviezdičiek, slabučký scenár. Úvod bol veľmi slabý a keď po tretíkrát pri (osudovom) pohľade Michaela na Zuzanu pustili melódiu Vody..., už som sa neubránil smiechu. Takto vyzerá podľa tvorcovia vystavanie príbehu a vzťahu ústrednej dvojice? Bum a milujeme sa. Škoda. Najlepšia na tom bola naozaj Voda, čo ma drží nad vodou...20%(24.8.2015)

• - Film je venovaný pamiatke Jozefa Urbana, autora titulnej skladby, ktorý tragicky zahynul. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Pri jazde na koni Eve Vejmělkovej vietor sfúkne klobúk, no hneď v ďalšej scéne ho má na hlave. (bruce939)

• - Prvý slovenský film, ktorý bol nakrútený v angličtine, so zvukom DTS a postprodukovaný v Hollywoode (strih, zvuk) či Johannesburgu (laboratórne práce). (Raccoon.city)