Fontána pre Zuzanu 3

Carine Tredgold

Kostýmy:

Beáta Kodajová
  • gumolit

Prvý diel bol na svoju dobu celkom dobrý,druhy som tiež nejak neodzudzoval, ale prečo vzniklo toto?A ozaj toľko černochov som v slovenskom filme ešte nevidel a tá prehnaná pesnička od Ráža že už sa drži nad hladinou ale hladinou alkoholu asi!Neviem bol to vraj úspech ale u mna nie nechcem to už ani raz vidieť.Dám jeden bod za Mariana Labudu aj keď nehral skoro nič!(24.11.2008)

• tron

„Toto je moja sestra. Ona je trocha...“ – „Biela?“ Peklo. Nočná mora. Zhmotnenie vašich najhorších snov. Tých, v ktorých vás naháňa psychopatický týpek so sekerou a vám zrazu vypovedajú poslušnosť nohy, prípadne tých, v ktorých sa rútite do 10 kilometrov hlbokej priepasti. Toto ak by videl niekto z Európskej únie, nemilosrdne, nekompromisne a bezprecedentne nás vylúčia z EÚ. Proste, Fontána pre Zuzanu 3 by mala byť trestná. Dušan Rapoš je jeden z najhorších slovenských režisérov, Vejmělková je asi taká herečka, ako ja (čiže žiadna) a obskúrnym vrcholom je Ibrahim Maiga (dabovaný Marošom Kramárom!). Toho Pán Zázračný (alias Dušan Rapoš, pravidelne od štátu dostávajúci na svoje geniálne veľkofilmy obrovské prachy, z ktorých by vaša rodina žila sto rokov) absurdne skombinoval s Mariánom Labudom. Labuda sa po pľace premáva v trenkách a jeho scénam dominujú hercove bradavky. Na ne kameraman robí riadne detailné zábery - stokrát detailnejšie, než by ste si kedy v živote boli schopní predstaviť v najhorších nočných morách. K tomu akýsi zameniteľný taliansky kvázi herec s imidžom vyhasnutej pornohviezdičky (dabovaný Matejom Landlom, ktorý mu fyzicky nemohol byť vzdialenejší). Jednotka je sídlisková klasika s kultovým soundtrackom, WTF dvojka má aspoň fackujúcu Ružičkovú, Haberu a kamióny, ale trojka nemá nič. Len elánovský megahit "Voda, čo ma drží nad vodou" (kurva to je text! Vysvetlí mi ho niekto? Akože voda, čo ma drží nad vodou? To čo je za vodu, ktorá sa môže nachádzať vo vode?), škaredú, miestami až televíznu africkú výpravu a scenár, ktorý je natoľko zlý, až ma to fascinuje. Milerád by som si o ňom pozrel aspoň 18-hodinový dokument; hlavne by ma zaujímalo, čo si o ňom (a sám sebe) myslí jeho autor. Že či reálne verí tomu, akú dobrú robotu na ňom odviedol, alebo si uvedomuje, akú sračku stvoril. Režisér, ktorý dá černochom TAKÚTO úlohu, musí byť rasista. Dušan. Dušan!! Ja kebyže TOTO nakrútim, normálne sa hanbím chodiť medzi ľudí.(5.1.2009)

• liduskaa123

Naprostý propadák. Komedie? Prosím a kde? Při sledování mi bylo trapně. Vydržela jsem až do konce s pocitem ztráty času. Dialogy naprosto o ničem. Dlouhé tklivé rádoby zamilované pohledy. Kde se v tom filmu vzal Marián Labuda? Naprosto pod jeho úroveň. Neustálé šišlání afrického hlavního hrdiny – odporné. Esmeralda v českém podání. Odpad.(4.11.2011)

Tohle je neskutecne podhodnocenny film .. Je to jeden z nejhezcich, co vubec znam, mohla bych se na to divat porad dokola. Uz od malicka me velice zaujal a drzi me dodnes. Dokonale krasne prostredi a krajina, az z toho jde mraz po zadech jak je ta priroda nadherna. Kamera je naprosto uchvatna a lichotici, scenar je bezchybny, takovy jemny, netlaci na pilu a je uprimny. Vsichni herci jsou naprosto okouzlujici, pocinaje malymi cernousky, pres Baba Lea az k dokonale krasne Zuzu a jejimu stastne zaricimu usmevu. Dokonce zde i zazni spousta velmi moudrych slov. Predchozi dily nebyly nejhorsi, ale nezaujaly mne. Ovsem tohle beru jako samostatny film a musim hodnotit peti hvezdami, uz kvuli tomu, ze je mym jednim z nej a kvuli tomu, ze je tezce neocenen. Stydte se, znalci. Tady velmi chybujete. Myslim, ze tehle snimek je nejen tim, cim byt chtel a tudis svuj ukol splnil, ale je i mnohem lepsim. Davate odpady jako ovce, opicite se jeden od druheho, tim to je.(23.10.2012)

• haWranka

Už jsem to dlooouho neviděla... Skoro se to stydím říct, ale ve svých cca 12 letech jsem tenhle film sjížděla pořád dokola. Dneska už bych pravděpodobně hodnotila jinak, ale tak jako víte co...:) ----------------------------------------------Ták, znovu jsem to viděla. Po pěkných pár letech. A je jasný, kam to patří. Do odpadu a to minimálně! Hrůza! Hrůůůůza!!!! Jedinej vtipnej okamžik je Vápnova věta: "CO? Zase mě chce oženit!" Hrůzaaaa!!!(2.3.2009)

• - Film je venovaný pamiatke Jozefa Urbana, autora titulnej skladby, ktorý tragicky zahynul. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Prvý slovenský film, ktorý bol nakrútený v angličtine, so zvukom DTS a postprodukovaný v Hollywoode (strih, zvuk) či Johannesburgu (laboratórne práce). (Raccoon.city)

• - Pri jazde na koni Eve Vejmělkovej vietor sfúkne klobúk, no hneď v ďalšej scéne ho má na hlave. (bruce939)