Fontána pre Zuzanu III

Carine Tredgold

Kostýmy:

Beáta Kodajová
  • dr.fish

Tak toto je ten nejvetší hardcore, který na mne vypadl z televizní obrazovky za posledních deset let. Je pravda, že telenovely nesleduju. Babovřesky jsou oproti Fontáně 3 opravdovým oskarovým skvostem. Prostě si borci udělali výlet do Afriky a protože bylo potřeba vykázat nějakou činnost, aby to dostali proplacený, střihli si třetí díl Fontány pre Zuzanu. Každá minuta stopáže zachází dál a dál, a když už člověk myslí, že už to nevydrží, dotane další pecku do vajec. Zaťal jsem se a dokoukal dokonce, jelikož v tomto případě se nedalo odejít. Fontána je prostě známka punku. WTF index 150%. Anebo teda obyčejných 20% ani nevím za co....(10.10.2015)

• Triple H

Dušan, Dušan. Takto veru nie. Jednotka v phode komédia pre mladých, dvojka relatívne snaživý porevolučný pokus o thriller (hoci dnes už film vyznieva dosť smiešne), ale to čo na vás absolvent VŠMU Rapoš rozbalí v treťom dieli- na to vás nepripraví nič. Teda- ak je pre vás dennodennou zábavou hltanie argentínskych telenoviel, ste doma. Kramár dabuje Maigu? Alessandro Coari je kto? Absolútne nechápem ako si Rapoš mohol myslieť, že toto je dobrý nápad. A možno si chcel len urobiť výlet do Afriky a potreboval na to zámienku a peniaze.(23.12.2007)

• ScreamJay

Inu zvláštní to kousek, jen co je pravda. Už sem viděl leckterý pokus o film, dokonce i o dobrý film, ale tohle, to sem zřel zcela prvně. S devizou nicotného příběhu takřka o ničem doufat, že krásné prostředí africké vesnice a muziky od Elánů udělá zázrak, to je asi stejné jako stoupnout si při bouřce na vrchol kopce s železnou tyčí a doufat, že do vás nepráskne blesk. Zuzano, Zuzano, copak nevíš, že když se ti dítě zřítí ze skály, neměla by ses furt usmívat jako by se nic nestalo? Průpovídky o kouzelné rostlině lásky, o vztazích mezi mužem a ženou sice v leckterém románu zabírají, ale v rukou filmařů se mění v utopickou hru na city. Neberu jim snahu, neberu jim pokus prorazit. Jenže radím, k prorážení radši panzerfaust než klacík. Dej Bože aby nevznikla i čtyřka, která už by fakt musela stát jen na ultra dobré muzice, kterou by pro ni asi stejnak nikdo nenapsal. Je mi líto.......(27.7.2004)

• tron

„Toto je moja sestra. Ona je trocha...“ – „Biela?“ Peklo. Nočná mora. Zhmotnenie vašich najhorších snov. Tých, v ktorých vás naháňa psychopatický týpek so sekerou a vám zrazu vypovedajú poslušnosť nohy, prípadne tých, v ktorých sa rútite do 10 kilometrov hlbokej priepasti. Toto ak by videl niekto z Európskej únie, nemilosrdne, nekompromisne a bezprecedentne nás vylúčia z EÚ. Proste, Fontána pre Zuzanu 3 by mala byť trestná. Dušan Rapoš je jeden z najhorších slovenských režisérov, Vejmělková je asi taká herečka, ako ja (čiže žiadna) a obskúrnym vrcholom je Ibrahim Maiga (dabovaný Marošom Kramárom!). Toho Pán Zázračný (alias Dušan Rapoš, pravidelne od štátu dostávajúci na svoje geniálne veľkofilmy obrovské prachy, z ktorých by vaša rodina žila sto rokov) absurdne skombinoval s Mariánom Labudom. Labuda sa po pľace premáva v trenkách a jeho scénam dominujú hercove bradavky. Na ne kameraman robí riadne detailné zábery - stokrát detailnejšie, než by ste si kedy v živote boli schopní predstaviť v najhorších nočných morách. K tomu akýsi zameniteľný taliansky kvázi herec s imidžom vyhasnutej pornohviezdičky (dabovaný Matejom Landlom, ktorý mu fyzicky nemohol byť vzdialenejší). Jednotka je sídlisková klasika s kultovým soundtrackom, WTF dvojka má aspoň fackujúcu Ružičkovú, Haberu a kamióny, ale trojka nemá nič. Len elánovský megahit "Voda, čo ma drží nad vodou" (kurva to je text! Vysvetlí mi ho niekto? Akože voda, čo ma drží nad vodou? To čo je za vodu, ktorá sa môže nachádzať vo vode?), škaredú, miestami až televíznu africkú výpravu a scenár, ktorý je natoľko zlý, až ma to fascinuje. Milerád by som si o ňom pozrel aspoň 18-hodinový dokument; hlavne by ma zaujímalo, čo si o ňom (a sám sebe) myslí jeho autor. Že či reálne verí tomu, akú dobrú robotu na ňom odviedol, alebo si uvedomuje, akú sračku stvoril. Režisér, ktorý dá černochom TAKÚTO úlohu, musí byť rasista. Dušan. Dušan!! Ja kebyže TOTO nakrútim, normálne sa hanbím chodiť medzi ľudí.(5.1.2009)

• K.I.N.G.

Dušan Rapoš jde točit romantickou komedii, přitom nezná hranice vkusu a nevkusu, dokonce ani neví, v jaké situaci člověk projevuje jaké emoce. Neví zkrátka zřejmě vůbec nic o tom, jak by měl dobrý film vypadat. Už i jeho první díl byl celkem bída, ale vedle tohoto snímku by si skoro zasloužil nálepku klasika. Mizerní herci, mizerná hudba, ještě, že to mělo alespoň nějaký děj. Toto je jeden z takových těch typicky špatně natočených filmů, které tady na ČSFD sklízejí nechvalné ohlasy a velmi nízká hodnocení. Právem.(26.3.2016)

• - Film je venovaný pamiatke Jozefa Urbana, autora titulnej skladby, ktorý tragicky zahynul. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Ibrahima Maigu nadaboval Maroš Kramár, ktorý si s ním zahral v druhej časti. (MFJD)

• - Natáčanie prebiehalo v lokalitách Bratislava, Viktóriine vodopády (a okolie) a Zimbabwe (dedina Tengenenge). (Raccoon.city)