Fontána pre Zuzanu III

• USA A Fountain for Susan
Komedie / Rodinný / Muzikál
Slovensko, 1999, 102 min

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

tron

„Toto je moja sestra. Ona je trocha...“ – „Biela?“ Peklo. Nočná mora. Zhmotnenie vašich najhorších snov. Tých, v ktorých vás naháňa psychopatický týpek so sekerou a vám zrazu vypovedajú poslušnosť nohy, prípadne tých, v ktorých sa rútite do 10 kilometrov hlbokej priepasti. Toto ak by videl niekto z Európskej únie, nemilosrdne, nekompromisne a bezprecedentne nás vylúčia z EÚ. Proste, Fontána pre Zuzanu 3 by mala byť trestná. Dušan Rapoš je jeden z najhorších slovenských režisérov, Vejmělková je asi taká herečka, ako ja (čiže žiadna) a obskúrnym vrcholom je Ibrahim Maiga (dabovaný Marošom Kramárom!). Toho Pán Zázračný (alias Dušan Rapoš, pravidelne od štátu dostávajúci na svoje geniálne veľkofilmy obrovské prachy, pričom skutočne talentovaní mladí režiséri si svoje malé filmy musia strihať doma v kuchyni na kolene) absurdne skombinoval s Mariánom Labudom. Labuda sa po pľace premáva v trenkách a jeho scénam dominujú hercove bradavky. Na ne kameraman robí riadne detailné zábery - stokrát detailnejšie, než by ste si kedy v živote boli schopní predstaviť v najhorších nočných morách. K tomu akýsi zameniteľný taliansky kvázi herec s imidžom vyhasnutej pornohviezdičky (dabovaný Matejom Landlom, ktorý mu fyzicky nemohol byť vzdialenejší). Jednotka je sídlisková klasika s kultovým soundtrackom, WTF dvojka má aspoň fackujúcu Ružičkovú, Haberu a kamióny, ale trojka nemá nič. Len elánovský megahit "Voda, čo ma drží nad vodou" (kurva to je text! Vysvetlí mi ho niekto? Akože voda, čo ma drží nad vodou? To čo je za vodu, ktorá sa môže nachádzať vo vode?), škaredú, miestami až televíznu africkú výpravu a scenár, ktorý je natoľko zlý, až ma to fascinuje. Milerád by som si o ňom pozrel aspoň 18-hodinový dokument; hlavne by ma zaujímalo, čo si o ňom (a sám sebe) myslí jeho autor. Že či reálne verí tomu, akú dobrú robotu na ňom odviedol, alebo si uvedomuje, akú sračku stvoril. Režisér, ktorý dá černochom TAKÚTO úlohu, musí byť rasista. Dušan. Dušan!! Ja kebyže TOTO nakrútim, normálne sa hanbím chodiť medzi ľudí. ()

Radyo odpad!

Nevím, kterého šílence napadlo natáčet nějaké třetí pokračování Zuzanina příběhu, ale musel to být opravdu kus idiota. Peníze, utracené za takovouto stupiditu měly být raději věnovány na dobročinné účely, protože to by byla alespoň smysluplná investice. Leda, že by někdo chtěl tímhle paskvilem proprat své "špinavé" prachy. Ale ani to není omluva pro vznik tohoto hrůzostrašného blábolu, který vrhá špatné světlo nejen na celou sérii, ale i na slovenský film jako celek, a navíc hanobí i samotné jméno Zuzana. ()

Asia_Power odpad!

Myslím, že Zuzaně už by nikdo stavět fontány neměl, jelikož zatímco první fontána byla hezká a uměla i dokonalý gejzíry, druhá byla průměrná a tak nějak tekla, tak tahle fontána je kolosálně na píču, rozpadá se, nestříká a ve stojatý vodě plave několik hoven, jelikož se z ní stal takovej africkej veřejnej hajzl. Eva Vejmělková je to jediný na co se v tomhle patvaru dá dívat, nicméně když byla v tý Africe, tak tam měla radši natočit gangbang s místníma křovákama a hodnocení by bylo určitě lepší. Ve filmu se prej vyskytuje výborná muzika, což znamená, že sem si asi stáhla nějakou jinou verzi filmu, protože ty sračky, co tady zněly mi trhaly uši a skoro i prdel, jelikož sem se z toho málem posrala. Každopádně vlastně skvěle doplňovaly film, jelikož z něj sem se taky málem posrala. Každopádně sem se po dlouhý době rozhodla začít zase koukat na 300 nejhorších a hned první pokus je tak studená sprcha, že mi to zarazilo bradavky do mojich mínus dvojek, takže mě lechtaj až na plicích. ()

Gemini

Je třeba ocenit Evu Vejmělkovou, že svou životní pouť Fontánami dotáhla do konce, i když prostě musela vědět jak to dopadne...alespoň doufám, že to tak bylo, protože jinak u mě hodně klesla:) Nejsilnější stránkou filmu tak, jako obvykle, jsou doprovodné písně, po delší době už ne tak superprofláknuté... ()

Cervenak odpad!

Niektorí ľudia sa desia tajomných nočných hlasov v lesoch a starých domoch s nejasnou minulosťou. Iných prenasledujú hlasy v ich mysliach, prikazujúce im zobrať do ruku ostrý nôž a začať sekať ľudské mäso... Mňa dodnes desí šušľanie Maroša Kramára, ktorý z nepochopiteľných dôvodov dabuje Ibiho Maigu v tejto neznesiteľnej (a navyše dosť drahej) megasračke s otravnou ústrednou odrhovačkou. ()

• Prvý slovenský film, ktorý bol nakrútený v angličtine, so zvukom DTS a postprodukovaný v Hollywoode (strih, zvuk) či Johannesburgu (laboratórne práce). (Raccoon.city)
  • Hoci sa o Fontáne pre Zuzanu 3 hovorí ako o najhoršom slovenskom filme histórie, do slovenských kín si ho prišlo pozrieť 112 353 divákov. (Raccoon.city)
  • Ibrahima Maigu nadaboval Maroš Kramár, ktorý si s ním zahral v druhej časti. (MFJD)