Jack, hrdina nejnovější varianty známé pohádky bratří Grimmů, propadne v pohádkové škole. Vymění tedy svůj počítač za několik zvláštních fazolí, o kterých se proslýchá, že mají čarodějné schopnosti. Fazole jsou opravdu neobvyklé. Obtáčejí se kolem velikého kůlu a rostou až do nebe. Jack a jeho přítelkyně Jill vylezou po kůlu vysoko nad oblaka, kde obr střeží kouzelnou harfu. (Film+)

Dharter odpad!

Chloe je vážně bohyně. Jedním dechem neuvěřitelné, že má tak zajímavé role (např. v tomhle hud. videoklipu je top; já to mám rád, když mě holka umí zmlátit). _ _ _ Pokud by někdo nechtěl svým dětem pustit tuhle primitivnost, doporučuji jim pustit např. Jak vycvičit draka. (: ❌ ()

Oskar

Cítím, že je třeba ty 4* důkladně vysvětlit, abych nevypadal jako infantilní idiot. Když se podíváte na trailer filmu a na jeho obsazení, snadno si domyslíte, proč šel přímo na video. Je to extrémně levná mimostudiová produkce s komiky za zenitem, dají se od ní čekat triky a výprava nevalné úrovně, vtipy založené na šklebení a nános otravných poselství. Ani já jsem nečekal nic jiného a film jsem vyhledal spíš z důvodu současného zájmu dozvědět se, kam se poděl Chevy Chase a jaké jsou naděje na jeho spasení. Přestože Chevy hraje jen (roztomilou) epizodní roli, bavil jsem se překvapivě výborně. Co mě tak překvapilo? 1.) Vizuální stránka filmu. Podobá se sice papundeklově-pryžové výpravě českých televizních pohádek z 80. let, ale štáb si byl těchto nedostatků vědom a poměrně úspěšně se snažil udělat z nouze ctnost. Nemám ve zvyku v komentářích rozebírat nasvícení scény nebo způsob rozdělení obrazů do záběrů, ale právě tohle je případ, kdy se talent a technická zdatnost tvůrců pozná i v podmínkách prakticky amatérského filmu. Dalším plusem je nevídaně střídmé použití digitálních triků, jejichž slabá úroveň už srazila pod průměr mnoho jiných, dražších filmů. Jack na triky nesází a používá je jen tehdy, kdy se tomu nelze vyhnout. 2.) Herci. Jak Chase, tak Christopher Lloyd, Katey Sagal nebo Wallace Shawn hrají rozsahem malé, ale dobře vykreslené role a díkybohu nejsou vedeni k žádnému samoúčelnému pobíhání a koulení očima. Malinko problematičtější je Gilbert Gottfried, zřejmě od přírody nepříjemně ušklebený a uvřískaný komik. Když ale uvážíte, že hraje husu a v příběhu zastává stejnou roli "otravného mluvícího zvířete" jako třeba Oslík ve Shrekovi, vlastně to tentokrát tolik nevadí. Dětští herci jsou nemimořádní, ale dají se vydržet a nejsou nikdy použiti k instantnímu dojímání publika. 3.) Humor. Nikdo mi nevymluví, že scenárista filmu je vášnivým uctívačem Monty Pythonů. Nejenže jedna scéna - věřte nebo ne - v náznaku, ale dostatečně adresně odkazuje na dřevorubecký song "I´m Lumberjack" a skeč o mrtvém papouškovi, ale prakticky celým filmem se táhne jako červená nit série dialogů založených na nemožnosti vzájemně se dorozumět, v jakých si tolik libovali zejména John Cleese a Graham Chapman. Jistěže nejde o stejnou úroveň, ale pohádku to příjemně odlehčuje a slovní přestřelky zrychlují její tempo. A teď k záporům: Zlý obr, Jackův hlavní protivník, kterého máme vnímat jako hrozbu, má vzrůst normálního dospělého člověka a na hlavě jakousi animatronickou masku, jakou jsem snad neviděl od dob hrozného seriálu Dinosaurové. Je zřejmé, že si produkce nemohla dovolit vystavět všechny kulisy ve dvou verzích a maskou, která mi ze všeho nejvíc připomínala tupouna z Gumídků, chtěla kompenzovat obrovu nulovou děsivost. Nemyslím, že se to podařilo. Úplně ke konci filmu se malinko sleví v humoru ve prospěch patosu. Netrvá to dlouho, ale po zdařile lehkonohém průběhu děje mě to trochu zklamalo. No a nakonec bych se asi obešel bez scén typu "Chloe Moretz versus nindžové", přestože chápu, že když ta otravná holčička něco takového ovládá, byla by chyba to nepoužít. Žádný smysl pro děj to ale nemá. Celkově příjemné překvapení a kdo ví, možná poslední pozitivní hodnocení před kanonádou odpadů, která nepochybně přijde od diváků, kteří dávají přednost formě před obsahem. 70% () (méně) (více)

hygienik

Povedzme si to otvorene. Chcel som vidieť Chloe Moretz zahrať dobrú rolu a podarilo sa, heuréka! Táto mladá dáma má proste smolu v tom, že ju obsadzujú buď do "C-vých" thrilerov, "B-vých" remakov (Let me in) alebo dobrých filmov, kde jej nevidno tvár (Kick ass), či epizódnych roličiek (Diary of wimpy kid), kde nestihne naplno ukázať, ako vie hrať. Šancu paradoxne naplno využila v tomto gýčovitom rozprávkovom paškvile a stala sa jeho najväčším pozitívom. Je jasné, že hrať (presnejšie tváriť sa príhodne k situácii) vie naozaj dobre. A niekedy je výraz tváre najdôležitejšou vecou vo filme. Každopádne C M. má ešte dosť času zlepšovať sa, talent má a to je hlavné. ()

aLPaC

Třetí film o Jackovi a kouzelné fazoli, který jsem viděl. Samozřejmě ten nový s McGregorem a pak ještě s Modinem z roku 2001. Ten nebyl nic moc, ale oproti tomuhle to byl ještě mistrovský kousek. Tento film sráží především naprosto nesnesitelný Gilbert Gottfried v roli upištěné husy převtělené do muže. Dále samozřejmě triky, které jsou odporné, ale vzhledem k rozpočtu se nedalo čekat nic jiného a není to zase vyloženě věc, která by mi tak moc vadila. Až teda na zlého obra, který tím pádem není absolutně zajímavý a působí velice trapně. Lloyd a Chase ve svých miniroličkách to samozřejmě změnit nemohou. Jedna s odřenýma ušima. ()

Jezinka.Jezinka

Kdysi dávno v dobách dětství, jsem viděla animovanou verzi Jacka a fazole, která byla nesmírně vydařená, krásně nakreslená a správně napínavá. Ani tato verze sama, aniž bych tušila, jaký to je film, nejspíš není tak dobrá, jak si ji uchovala moje paměť. Tato hraná verze je tedy od začátku do konce příšerná a nebýt pár vtipných slovních přestřelek a poměrně sympatického představitele hlavního hrdiny, špatné masky, debilní houser a nesympatická otravná holčička by mě naprosto otrávili. I když mi odpad připadá jako hodnocení přehnaný, každému, kdo není vášnivým milovníkem luštěnin, bych doporučila se této fazoli vyhnout velkým, hodně velkým, obloukem. ()