Komentáře uživatelů k filmu (1 033)

Rango překonal očekávání. Dospělácký animák vytvořil nový mezník v animované tvorbě. Jediné, čeho lituji je fakt, že jsem film neviděl a neslyšel v původním znění s Johny Deppem. 90%(12.3.2012)

4 hvězdy + jedna za parodické prvky.(12.8.2012)

Až na tretíkrát sa mi podarilo nevypnúť po 10 minútach film a vyplatilo sa. Vynikajúci animák prekvapivo nezameraný jednoznačne na detské publikum s vynikajúcou westernovou atmosférou, dokonalou animáciou a Zimmerovou hudbou. Všetky tie expresívne scény, i tie za vlasy pritiahnuté momenty, ktoré sa ako keby úplne z iného snímku sem dostali mi tam pasovali a povýšili tento animovaný film . Potešil určite Duch západu. Verbinski spolu s Zimmerom vzdali hold starým westernovkám a po minulotýždňovom traileri na Lone Ranger-a sa na ich ďalšiu spoluprácu (spolu s Deppom) naozaj veľmi teším. Určite zaslúžený Oscar.(22.4.2013)

Průměrně zajímavý animák z netradičního prostředí, od kterého jsem čekala trošičku peprnější nebo spíše propracovanější humor, za což asi nejvíc ubírám body. Jinak jsem byla docela spokojená hlavně co se týče vizuálu a řemeslné stránky celkově. Celistvost příběhu mohla být trochu pevnější, ale jako oddechovka, na kterou přepnete zrovna v telce, určitě dobře poslouží.(30.3.2017)

Animovaná akčně-dobrodružná komedie. S tímto jsem šel do kina a zde nastalo první překvapení. Rango je opravdu skvěle animován, snímek vypadá leckdy velmi reálně, ILM fakt umí a je vidět, že se zabývají tím, aby digitální prvky ve filmu vypadaly co nejvíce realisticky. Herci jen nenamluvili nějaké neznámé animované postavičky, oni se snažili hrát a animátoři potom věrně animovat postavičky podle jejich herecké předlohy. Druhé velmi příjemné překvapení se konalo u scénaře/dialogů – opravdu skvěle napsáno. Proč se to ale podle mne nezaplatí? Protože aby ten film vypadal velmi dobře a byl dobrý (pro odrostlejší děti a výše), byl docela drahý (kolují zvěsti o 150mil. a výše, samozřejmě v dolarech) a není to žádný med, tudíž není to nejlepší pro děti (občas docela drsnější hlášky) – nevím tedy, zda na to lidi budou chodit, těžko odhadovat.(11.3.2011)

Nejsem žádný westernový nadšenec, dost klasikám tohoto žánru se vyhíbám a nevyhledávám ani filmy Clinta Eastwooda. Když ne množstvím odkazů tak čím to, že se mi Rango okamžitě dostal pod kůži a co víc do jedenáctky nejoblíbenějších animáčů? Odpověď je snadná... Nejde s vlnou, není ani tak originální jako spíš neobvyklí, jeho neobvyklost tkví v osobitosti, před kterou se musí sklonit jak dětské publikum, tak ochranáři zvířat. Předkládá podobiznu života v poušti tak nekorektně, nesmlouvavě až krutě, že ani přibroušení hran v podobě humoru, nikterak neubírá na podobnosti spíše s National Geographic, než obvyklími snímky o roztomilých zvířátkách. Každopádně se mi tenhle přístup zamlouvá daleko víc, a právě ta dospělost všeho co se na plátně odehrává, je mi tak sympatická, že nemůžu jinak.(12.3.2011)

Jeden z nejlepších animáku poslední doby a možná všech dob.Toto dílečko, které všemi směry připomíná Mrtvého muže, Desperado a další různé westerny si určitě zaslouží Oscara.Navíc je nejlepší tento skvost vidět v originálním znění, tak si člověk víc užije hlášky Johnnyho Deppa, který úžasně Ranga nadaboval.(4.4.2011)

A sakra, tak todle se jim fakt nepovedlo. Né, že by se mi to zas až tak nelíblo, ale já prostě nejsem člověk stvořený pro animáky. Myšlenka chameleona , který spasí svět, není až tak špatná, ale ohraná.Akorát tady je rozdíl v tom, že je to chameleon. A nevím jestli zápletka o hledání vody, je to co jsem jsi v tomto filmu představovala. Jediné co si z toho pamatuju je Fazolka a ty úžasné sovy, bez kterých bych byla nucena dát nižší ohodnocení. Třeba s příběhem hraček se todle vůbec nedá srovnat. Mrzí mě to , protože jsem se na to opravdu těšila...(10.4.2011)

Rango je spolu s Megamindem dalším animákem pro dospělé publikum (jistě může pobavit i děti, ale pochybuju, že určité vtípky a narážky pochopí). Sice neznám moc klasických kovbojek a westernů, ale Rango zaujme a nepustí i laiky v žánru. Náš hrdina je nemotora a ťulpas, který se dostane do malého městečka v poušti, kde všechny oslní svými vymyšlenými hrdinskými historkami, aby se následně díky nim dostal do maléru a stejně tak dokázal, že někde v tom malém chameleoním tělíčku ono hrdinství je. Potěší i "cameo" (:D) role Clinta Eastwooda a především dokonalý dabing Johnnyho Deppa (prosím, zakažte dabing!). Animace je dechberoucí a všechna ta zvířata, hadi a jiní plazy jsou jako živí, prostě lahůdka pro oko diváka. Do toho soundtrack od Hanse Zimmera, takže je naplněn i divákův sluch (Ride Of The Valkyries v banjo verzi je úžasný!) Jsem naprosto spokojena a jestli se mi po čase dostane tenhle animák víc pod kůži, klidně dám o hvězdu nahoru.(31.5.2011)

Rango je nejen jeden z nejlepších animáků za několik posledních let (spolu s v něčem mu blízkým Fantastic Mr. Foxem - konkrétně mám na mysli obdobně obsesivně kladenou otázku "Kdo jsem?", kterou ale Andersonovský lišák zodpovídá dle očekávání mnohem nejednoznačněji a subverzivněji), ale i jeden z nejlepších westernů za několik posledních dekád. I když je to jenom pastiš. Což ale tolik nevadí vzhledem k tomu, že western jako takový je nevyhnutelně mrtvý, protože ve své klasické podobě byl odříznut pozdním kapitalismem od svých kořenů: mýtu klasického kapitalismu o bílém civilizátoru/selfmademanovi i mýtu panenského Západu, a postklasická revolta skončila jako prvek postmoderní skládačky. V souvislosti s Rangem to neznamená nic jiného, než že Coeni se mohou i se svými chřestýši jít zahrabat.(27.6.2011)

Pro mě letos určitě přijemné překvapení a zároveň změna, když vemu v potaz množství „rádoby“ vtipných a ničím neoslovujících animáků. A jedinečně namluvená hlavní postava v podání Johna Deppa. Ať je za plátnem, nebo před, stále je perfektní.(1.7.2011)

Sprvu som pristupovala skepticky, pretože tie zvieratká boli ale origoš odpudivé, no konieckoncov možno aj zámer, pretože ten, koho zaujíma v kreslenom filme prvoplánovo to, či sú zvieratká zlaté, asi po tomto nesiahne. Pýtam sa či je toto pre deti, lebo nemajú šancu to pochopiť a oceniť všetky tie nápady, ktorými je tento film doslova nabitý .) Celé to malo hlavu a pätu, popreplietané hláškami, jedna lepšia ako druhá no a celým príbehom nás sprevádzajú amigos sovičky, ktoré nemali chybu.(5.7.2011)

Animák z westernovýho prostředí jsem asi ještě neviděl, určitě ne takhle stylověj :-D Tady se vydařilo v podstatě všechno - zábavnej příběh, vymakaná grafika, ne příliš infantilní humor, super dabing (Timothy Olyphant umí zdařile imitovat Clinta "Spirit of the West" Eastwooda) i hudební složka (odkaz na Pulp Fiction v závěrečných titulcích mě dostal). A navíc kromě Clinta tu vystupuje i neboštík Lee Van Cleef v roli hada :-)(1.8.2011)

• Mrkvič

Asi nejlepší animace, co jsem kdy viděl. Příjemné hudební hrátky Hanse Zimmera, který se vyřádil na spoustě hodně známých westernových i jiných témat. Ale potom už je to jen celkem smysl nedávající a hodně rozpadlý příběh o chameleonovi, který až na jednu scénu a jednu myšlenku vůbec chameleonem být nemusel. Hodně mě zklamal i humor, který se snažil zavděčit všem, ale asi málokoho nadchl. Pár scének pro malé děti, pár parodických scén na slavné westerny a místy i něco chytřejšího. Jako celý film, místy fajn, ale celek nudný a o ničem.(23.8.2011)

• venison

Fakt jsem od toho čekala mnohem víc :-( Charakteristika i animované zpracování postav bylo super, ale tím to taky končilo.. Stupidní a naprosto průměrný příběh s nezajímavými dialogy a zápletkou.. Ach jo, přitom by to mohlo mít velký potenciál..(27.8.2011)

Konečně animák, kde někdo doopravdy umře a už se nevrátí! Dospělý film s minimem "vtipů" pro děti a skvělými nápady, fantastickým dabingem vesničanů a odkazy na klasické westerny, ale bohužel zápletka není ani trochu originální (někdo krade vodu), což mě mrzelo, protože jsem fakt čekal, že to bude něco nového. Ale nevadí, zrežírované to je dobře, takže až na ten mírně vleklý úvod potom děj odsýpá. Vizuální stránka, to je ovšem úplně jiná kapitola. Kromě stylizovaných postaviček vypadá zbytek světa naprosto reálně (ten písek!!!), voda, vítr, bláto, prach, prostě všecko na takové úrovni, že jsem místy přemýšlel, jestli to není prostě natočený reál a smíchaný s CGI. Skvělá práce se světlem a kamerou - například akce v údolí s netopýry - lahůdka! Verbinski měl k dispozici tým proklatě šikovných lidí (ILM se nezpře), a to se odrazilo na výsledku. Vizuálně asi nejlepší animák, jaký jsem kdy viděl (i ten "Clint Eastwood" vypadal ku*evsky dobře), jenomže bohužel necítím ten "pětkový" pocit... Nechci totiž dávat 5* jenom proto, že je to lahůdka pro oko - to by mě to muselo rozmetat jako Avatar :) Možná to někdy v budoucnu změní další shlédnutí, ale zatím jenom 4,75* :)(18.11.2011)

Parodie a pocta fungující na více rovinách - sice se jede po povrchu (nejspíš proto, aby měl divák pocit, že ten který odkaz pochytil) a přitom je to jen obyčejný, tisíckrát viděný příběh o sebeuvědomění jednoho loosera říznutý magickou cestou z "našeho" světa do světa "za duhou" (dálnicí), který je lepší, než ten náš a hrdinu dovede, k poměrně očekávanému, prozření. Hans Zimmer příjemně překvapil, i když cituje klasické autory filmové hudby. Nápad s bandou sov jako antickým chórem, který komentuje děj taktéž není špatný. Chuťovka pro westernové fanoušky, pobaví, ale jen těžko utkví v paměti jako celek. A taky je to trochu dlouhé.(9.1.2012)

Cha, jeden z nejlepších westernovejch počinů všech dob. A k tomu vynikající animace, tu vyzvihuju snad úplně nejvíc (a to su na animace většinou pes). Vtipné postavičky jsou fakt vtipné a k dokonalosti jim nechybí skoro nic - propracované detaily, grimasy, pohyby, chování, mluva, zjev, stíny atd. Trapné mi přišlo akorát zakomponování hudby ze Star Wars. Naopak skvělé cameo pro Clinta Eastwooda namluvenýho Timothy Olyphantem, nebo třeba hned na začátku odkaz na Deppovu roli v Strach a hnus v Las Vegas. Atmosféra jak vystřižená z westernů od Sergia Leoneho, prostě tam je vše, co do správnýho westernu patří... plus plno věcí navíc. Jeden z nejlepších animáků, co jsem zatím viděl...(3.1.2013)

Osvěžující jízda a pocta všem spaghetti westernům. V hlavní roli chameleon s havajskou košilí Rango, který nosí kolty proklatě nízko. Hrající sovy? Hotový majstrštyk! Tak má vypadat moderní a nápaditý animovaný film 21. století. Doporučuji všem nesucharům, kteří se chtějí na 100 minut ocitnout v místě, kde se může stát i outsider (a že nás je) hrdinou. Film viděn v kině s mojí krásnou přítelkyní (modelkou).(19.11.2016)

První zklamání letoška. Některé části byly fakt skvělé a já se bavil, ale většinu druhé poloviny jsem se nudil.(13.3.2011)