Čarodějův učeň

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

Už ten název je lákavý,obsazení je lákavé,celý děj je lákavý.Rozhodně je to zážitek,při kterém jsem se ani nekoukala na čas a neříkala si,kdy už to skončí.Film uběhl tak rychle,že jsem ani nestačila mrknout.Ale..je už od začátku jasné,jak tohle všechno skočí.Snad žádné překvápko se nekonalo,na konci se odehrál závěrečný boj,a skončilo to.Jak jinak,než šťastně.Zkrátka nic nepředvídatelného,takže menší mínus.Každopádně tam byly úžasné efekty,akce a ani dobrý humor nechyběl.Celkově mě film příjemně potěšil:)Ale na ty čtyři hvězdičky to pořád není..(10.3.2011)

Od Carodejovho ucna som necakal vobec nic a mozno aj preto bolo moje nadsenie o to väcsie. Po druhom pozreti som sa rozhodol dat o jednu hviezdicku dat menej, ale stale sa mi to pacilo. Meno producenta Jerryho Bruckheimera bije do oci a asi aj to dopomohlo k tomu, aby sa nesetrilo vizualnymi efektami a akcnymi zabermi, ktore sa striedali prilis casto a obcas tam boli aj nejake dialogy, ktore mi neprekazali. Pacil sa mi aj humor, film mal svih a scenar u mna nehral ziadnu ulohu, nech uz je akokolvek klisoidny. Nicolas Cage je celkom fajn, inac Alfred Molina mi pripomenul zloducha z druheho SPIDER-MANA (2004), on je pre tieto ulohy ako stvoreny. _______ Nicolas Cage - (Balthazar Blake) +++ Jay Baruchel - (Dave) +++ Alfred Molina - (Maxim Horvath) +++ Teresa Palmer - (Becky Barnes) +++ Toby Kebbell - (Drake Stone) +++ Omar Benson Miller - (Bennet) +++ Monica Bellucci - (Veronica) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Nicolas Cage +++(9.9.2010)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $63,150,991Tržby Celosvetovo $215,283,603 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,270,388 //počet predaných kusov 438,480Tržby za predaj DVD v USA $24,978,706 //počet predaných kusov 1,202,975 ║ Rutinérska réžia a rutinérske herectvo Nicolasa Cage, príbeh ničím prekvapujúci, tak ako tomu bolo u Merlinovského/Bruckheimerovho Kráľa Artuša, občas nejaký ten vtíp, triky újdu ale neohromia, nejaké to osvieženie aspoň prinesie dvojica nováčikov neokukaný "motáčik" Jay Baruchel a sympatická Teresa Palmer(nová Naomi Watts), škoda že nemali skoro čo zaujímavé hrať. /videl v kine: 50%/(17.10.2010)

| Scenár: Matt Lopez, Lawrence Konner, Mark Rosenthal, Johann Wolfgang von Goethe | Hudba: Trevor Rabin | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržba: 234,143,812 $| Čarodejnícka jazda zase trochu inak. Mlado, sviežo ladený scenár, s príjemným obsadením a nápaditou réžiou. Kovový vták a zrkadlá jednoznačne najlepšie elementy. Samozrejme, dá sa tomu vyčítať aj nesmierne veľa vecí, a to hlavne historické pozadie a málo gradujúcu konečnú bitku. Nič to však nemení na faktu, že je to popcorn, ako ho mám rád. Ps: Opakujúca sa pesníčka od OneRepublic - Secrets dáva filmu supercool náboj :)(17.1.2011)

Harry Potter skondenzovaný do svižnej dvojhodinovky, plnej čarovnej mágie a fungujúcich bonmotov. Aj ten Cage je po rokoch opäť cool a Turteltaub, čoby etalon remeselnej sterility konečne dostal krámy a predviedol niekoľko sviežich mometov (napr. tesla klietka, finále). Škoda len tej Disneyovskej superízie (spellujúceho But-Heada radšej nekomentujem), ale temné fantasy pre odrastenejších žiaľ nie je na programe dňa a kompatibilné s Bruckheimerovými finančnými tabuľkami. Percyovské peklo sa chvalabohu nekoná a vidieť toto ako 13-ročný, tak tam navalím plnku. 70%(30.11.2010)

• - V roce 1797 napsal Johann Wolfgang von Goethe klasickou báseň „Der Zauberlehrling“. Goetheovu báseň vypráví sám učeň, který se poté, co je svým starým mistrem zanechán o samotě, rozhodne zneužít svých kouzelnických dovedností. O sto let později byla báseň adaptována do podoby velice populární symfonické skladby „L'apprenti sorcier“ francouzským skladatelem Paulem Dukasem. O zhruba čtyřicet let později objevil Čarodějova učně Walt Disney a vytvořil jeho animovanou verzi v rámci svého nesmrtelného díla Fantazie, do jejíž titulní role neobsadil nikoho jiného než myšáka Mickeyho. (Taninaca)

• - Dva plakáty v bytě Draka Stona jsou reklamou na karetní hru "Magic: The Gathering". Herní logo se objevuje na plakátech Draka jako by to byl název jeho magického vystoupení. (c.tucker)

• - Scénu Čínskeho festivalu, v ktorej ožije sprievodný drak, natáčali počas dvoch týždňov na Elridge Street, v srdci newyorskej čínskej štvrte. Na kasting vedľajších postáv prišlo viac ako 2 000 ľudí z miestnych čínskych komunít, no voľných miest bolo “iba” 500. (Greenpeacak)