Čarodějův učeň

Čarodejov učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

• castor

Přeplácaná blbůstka, která troufám si tipnout otráví i ty nejmenší.. Prostě jen kravinka s žádnou přidanou hodnotou, jen nánosy klišé v šablonovité rodinné fantasy. Jerry Bruckheimer leze do hodně prověřených vod a mohl by se chlapec zase začít snažit. Pořádnej matroš jsem od něj docela dlouho neviděl.. od chlápka, co stojí za Skálou, Armageddonem nebo třeba Black Hawk Down očekávám při vší úctě kapánek víc!!(13.2.2011)

Od Carodejovho ucna som necakal vobec nic a mozno aj preto bolo moje nadsenie o to väcsie. Po druhom pozreti som sa rozhodol dat o jednu hviezdicku dat menej, ale stale sa mi to pacilo. Meno producenta Jerryho Bruckheimera bije do oci a asi aj to dopomohlo k tomu, aby sa nesetrilo vizualnymi efektami a akcnymi zabermi, ktore sa striedali prilis casto a obcas tam boli aj nejake dialogy, ktore mi neprekazali. Pacil sa mi aj humor, film mal svih a scenar u mna nehral ziadnu ulohu, nech uz je akokolvek klisoidny. Nicolas Cage je celkom fajn, inac Alfred Molina mi pripomenul zloducha z druheho SPIDER-MANA (2004), on je pre tieto ulohy ako stvoreny. _______ Nicolas Cage - (Balthazar Blake) +++ Jay Baruchel - (Dave) +++ Alfred Molina - (Maxim Horvath) +++ Teresa Palmer - (Becky Barnes) +++ Toby Kebbell - (Drake Stone) +++ Omar Benson Miller - (Bennet) +++ Monica Bellucci - (Veronica) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Nicolas Cage +++(9.9.2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +především zábavné, dobrá akce, triky, hudba, spád, postavy, příběh -možná trochu moc dětské, chtělo by to přitvrdit, Jay Baruchel je v jistých situacích za šaška/// Tohle je pohádka, která ale vyloženě pobaví a rozhodně nenudí. Tedy za předpokladu, že přistoupíte na jistá pravidla tohoto filmu a taky na to, že je to zábava především pro mladší publikum. Dokazují to i trailery před filmem (především na animáky). Přesto je tu jistá podobnost s filmy Percy Jackson: Zloděj blesku, Zakázané království a jim podobné. Pokud právě tento žánr máte rádi, budete překvapeni jak svižně je film natočený. Akce patří k tomu nejlepšímu, pořád se něco děje, někde bojuje a jen občas to je proložené dialogy, které k filmu prostě patří. Spokojenost a rád se na to někdy podívám znovu./// Celkem 84%///(24.9.2010)

• Malarkey

Opět stačilo, aby mi tu jeden herec zkazil celkovej dojem z filmu. Já jsem od tohodle filmu totiž očekával především výbornou akční zábavu, kde Nicolas Cage ze sebe udělá dlouhovlasýho mága ze středověku a mě to bude bavit. Nicolas Cage a Jon Turteltaub už mě kolikrát dokázali dobře bavit, ale v tomhle případě to prostě nejde. Kolikrát jsem přemejšlel i nad jednou hvězdičkou, ač mě to mrzelo. Nakonec jsem to ale nechal na dvouch. Samotný příběh není vůbec špatný, jen ten Baruchel je tam jak pěst na voko. Nehledě na to, že film celkově je spíš pro děti, než pro všechny. Prostě mě to naštvalo. Člověk se na něco těší a pak z toho má akorát dvouhodinový trauma u televize.(13.12.2010)

• verbal

"Abrakadabra!", zamumlal unyle pan Klec v úporné snaze oživit svou chcípající kariéru. "Jdi do prdele!", zachechtala se škodolibě Magie a uvrhla ho do téhle sériové, infantilní disneyovské taškařice pro nezletilce s nevyhraněnou sexuální orientací. "Ať Potratím Haryho, jestli jsem podobnou hovadinu už někdy někde neviděl!", pronesl zhnuseně rozhořčený divák.(7.11.2010)

• - Jedná se o 7. spolupráci Nicolase Cage a producenta Jerryho Bruckheimera. Předtím spolu pracovali na filmech Skála (1996), Con Air (1997), 60 sekund (2000), Lovci pokladů (2004), Lovci pokladů 2: Kniha tajemství (2007) a G-Force (2009). (Edgerton)

• - Jedním z lidí, kteří Horvath vyvolal je Abigail Williams. Abigail byla ve věku 11 let první osobou, která byla obviněna z čarodějnictví - stalo se tak v roce 1692 v Salemu v Massachusetts. To vedlo k salemským čarodějnickým procesům a smrti nejméně 20 lidí. Neexistuje žádný jednoznačný důkaz o tom, co se stalo s Abigail po konci procesů. (c.tucker)

• - Po prologu se děj odehrává v roce 2000 v New Yorku, když byl Dave (Jay Baruchel) malý. Ovšem na několika záběrech chybí věže World Trade Center, které v té době měly ještě stát. (Irbis9)