Reklama

Reklama

Čarodějův učeň

  • USA The Sorcerer's Apprentice (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (1 050)

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Cageovi a Monike to fakt slušalo a efekty boli pekné, ale nakoniec dávam iba 2*. Otravoval ma ukňučaný Baruchel, presladená lovestory s tou jeho blondínečkou zo základky, v úvode príliš rýchly pohľad do príliš jednoducho zostavenej minulosti... a kopec ďalších drobností. Mladšie publikum môže byť z Čarodejovho učňa unesené, no obávam sa, že nad 15 rokov už z diváka žiadny "pocit úžasu" nevydojí, ani keby zapol všetky Teslove generátory. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

V úvode sa informácie chrlia trošku rýchlejším tempom akoby sa žiadalo a scény, ktoré by stálo za to vidieť sú odbité vyhlásením, že Baltazár hľadal celé stáročia.., k čomu sa prilepí niekoľko pársekundových záberov. Tu som videl určite príležitosť ukázať zaujímavý prechod stáročiami, podobne ako v Higlanderovi. Škoda. Napriek tomu film nie je až taký prúser ako som si myslel. A. Molina hreje záporaka dobre a Cage, na ktorého mám už pomaly alergiu, to tu zvláda celkom slušne. Istého času som ho ako herca vyhľadával, no v posledných rokoch je jeho meno skôr zárukou sklamania a priemerných snímkov. V trailery boli zábery plné bleskov a šľahajúcich plameňov, čo mi už pripadá ako lacné lákadlo a u mňa to má skôr opačný účinok. Film nakoniec tejto vaty až tak veľa neobsahuje, sústreďuje sa hlavne na vzťah učiteľ-žiak, čo s dobre primiešaným nevtieravým humorom a hudbou T. Travina pôsobí dostatočne pozerateľne. 60%. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Při samostudiu magie jsem to dotáhl až k dexempo krumplex, takže fundovaně dokáži ocenit, když někdo umí roztančit košťata, brát na sebe cizí podoby či posouvat předměty silou myšlenky. Mé ucho rovněž potěší každá zmínka o teslových transformátorech a energetických vibracích, takže bych měl být s tímto snímkem spokojen, ale forma pohádky o vyvoleném loserovi mi zavanula scénáristovou leností. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak na tomhle filmu se mi líbila akorát Teresa Palmer a ke všemu to nijak s filmem nesouvisí... Ten sám byl děs běs ze kterého by i Teslu šlehlo. Marně hledám v hlavě film kde by Cage od Města andělů alespoň trochu hrál. Má nasazený stále stejný obličej a v té hučce Rumcajse měl tedy ránu... že se tam zjevil Molina a Monica, to už byl pro mne vrchol. Opravdu netuším jakým kouzlem je dostali do téhle hrůzy. Jay Barbucha mi byl maximálně nesympatický a říkám rovnou, proti tomuto je Saxána oscarová záležitost jak po stránce herecké, scénáře i triků. Na tohle se pokusím hodně rychle zapomenout a myslím, že mi to nebude stát ani moc práce natož kouzel... Jednu jiskru, víc nevykřešu * ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kromě přehnané stopáže a vcelku nesympatického hlavního hrdiny prakticky nemám Čarodějovu učni co vytknout. Film byl přesně takový, jaký jsem ho čekal. Zábavný, digitálně efektní, vtipný (místy dokonce hodně ---> citace Star Wars a Dobyvatelů ztracené archy, hláška "Jsi někdo z Depeche mode?"), na poměry nenáročné rodinné zábavy dobře zahraný (tedy vyjma zmíněného učně), místy i akčně napínavý (automobilová honička) a neškodný. Cage a Molina své fanoušky nezklamou, Monica Bellucci určitě také ne, ačkoliv si na plátně zrovna dvakrát dlouho nepobude. Turteltaub režíruje zručně a svižně, hodně mu pomáhá Rabinova hudba (při samotném poslechu ale nezaujme). Kdo chce hollywoodskou popkornovou zábavu, dostane ji. Kdo prská vzteky, může nadávat leda sám sobě. Snad nikdo nečekal Dokonalý trik 2, ne? ()

Galerie (75)

Zajímavosti (29)

  • Chrlič v tvare orla na budove Chrysleru ožije v dvoch verziách: prvá, ktorú vytvoril držiteľ Oscara John Frazier, je v životnej veľkosti a je schopná pohybu, ktorý je kontrolovaný počítačom. Druhá verzia je čisto digitálna a vytvorili ju odborník na špeciálne efekty John Nelson a štúdio Asylum Visual Effects. (Greenpeacak)
  • Ve filmu několikrát zazní skladba "Secrets" od skupiny One Republic. (claudel)

Související novinky

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (více)

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)

Reklama

Reklama