Reklama

Reklama

Čarodějův učeň

  • USA The Sorcerer's Apprentice (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (1 049)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Že já se taky pořád dívám na tyto hrané Disneyovky. Dopředu vím jak to skončí. Tentokrát ovšem člověk i odhadne děj každé scény a to už je celkem problém. Percy Jackson mě možná překvapil více. Chápu že dnes jsou filmy točeny hlavně kvůli tržbám a díky nízké přístupnosti si pak zajdou na film hlavně děti s rodičema. Kdybych měl srovnat vedle sebe všecky Bruckheimerovy důležité produkce poslední doby, tak mi vychází Učeň nejslabší. Princ z Persie, oba díly Lovců pokladů a všeci Piráti z Karibiku jsou bez debat lepší. Piráti se mohli opřít o skvělého Deppa, Lovci o celkem napínavé bádání s Cagem, Princ z Persie drhnul, ale ještě to na 3 hvězdy stačilo. Učně ovšem nezachrání ani sympatický Cage. Naopak po slušném úvodu, přichází na scénu Baruchel a jde to celé do kytek. Toho kluka nemusím. Hraje pořád stejně a ať mluví animovanou postavu anebo hraje v celovečeráku jeho gesta jsou identická. A navíc celou druhou polovinu se točí schéma, Cage učí Baruchela kouzlit, toho už to nebaví a má rande, odběhne, příjde Molina nakope mu prdel, zachrání ho Cage, Cage opět učí Baruchela kouzlit, ten má ovšem opět rande a tak na něj musí, Molina mu nakope znovu prdel a tak ho Cage příjde zachránit, Cage učí Baruchela kouzlit, .... A stále dokola a dokola. Tohle má bavit? Kdybych to měl shrnout, než tohle raději si půjdu pustit nějakou zábavu pro dospělé (Prokletý ostrov, Počátek, Kick-Ass). Letos prostě vznikly mnohem lepší a důstojnější filmy. 50% ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

(POZOR: NÁSLEDUJÍCÍ VĚTY MOHOU OBSAHOVAT NĚCO NA ZPŮSOB Edmonton Spoilers): Baltazar byl jedním ze tří učedníků samotného Brumbála, další dva byli Kašpar a Melichar. Když Brumbála přeprala paní Voldemortová, Baltazar ji za trest zavřel (spolu se zběhlým Kašparem, který přestoupil do špatného týmu, i když už bylo dávno po konci přestupního období) do Matrjošky (nezaměňovat s video-kontejnerem) a pak hledal tisíc let toho nejlúzrovatějšího lúzra, který by paní Voldemortovou vydeletoval z hadrdisku. Další hodinu a půl Baltazar přesvědčoval lúzra (který mezitím skoro celou Matrjošku rozflákal), že nejlepší kouzlo je meteleskum bleskum, které se dá naučit cobydup a vypere všechno dočista dočista. Pak nastalo "The Final Countdown", přišlo několik srderyvných a močopudných scének a to nejlepší nakonec: TITULKY! Ve výsledku to byl čistočistý průměr, nic, co by i podprůměrný Hollywoodem odkojený divák neznal už z pohádek bratří Krymů, Heryhopotra nebo z Ordinace v růžové a poněkud přehnojené zahradě. Ale aspoň za snahu dávám tři. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

První půlka je bez diskuze boží! Cage má po třinácti letech pořádnou hřívu na hlavě a je cool víc než kdy jindy, Baruchel je nerdí tele jedna radost a Molinův slizký záporák to vše korunuje. Jenže pak se stanoví pravidla, Turteltaub začne všechno opakovat (to fakt neumějí víc, než házet po sobě plazmové koule!?) a vytratí se vtipnost a nadhled. Finále je udýchané a znuděné jako ten buldok. Smutné, když si člověk ještě po necelé hodině člověk říká, že tomuhle ‚bruckheimerovskému popkornu‘ milerád dát i tu čtyřku. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Cageovi a Monike to fakt slušalo a efekty boli pekné, ale nakoniec dávam iba 2*. Otravoval ma ukňučaný Baruchel, presladená lovestory s tou jeho blondínečkou zo základky, v úvode príliš rýchly pohľad do príliš jednoducho zostavenej minulosti... a kopec ďalších drobností. Mladšie publikum môže byť z Čarodejovho učňa unesené, no obávam sa, že nad 15 rokov už z diváka žiadny "pocit úžasu" nevydojí, ani keby zapol všetky Teslove generátory. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Dobrý příklad toho, jak celkem slušný námět na popcornovku umí rutinérský režisér přeměnit v naprostou nudu. A že Jon Turteltaub rutinér je, o tom není sporu. Z celkem dobrého náčrtu totiž nedokázal vymáčknout nic. Pár povedených vtípků se tu sice najde a Baruchel se opravdu snaží vytáhnout z hlášku i z ničeho. Jenže marná snaha, když Turteltaub zbytek filmu pohřbil v naprosté nudě a šedi bez špetky nápadu. Akce je nudná a odflákutá. Postavy se zde vždycky jednou za 15 minut sejdou, hodí po sobě pár plazmových koulí a zase odejdou. Nic jiného se v akci neděje a stejná šablona se opakuje celý film až do směšného finále. No a k smíchu jsou vlastně i zbylé prvky filmu. Něco jako napětí, originální hudbu, logický příběh, dobré efekty či snažícího se Cage tu opravdu nenajdete. Aspoň, že Alfred Molina si uhraje svůj standart a na Teresu Palmer se moc dobře kouká. To je ale na letní blockbuster od Bruckheimera docela málo. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (29)

  • Sedem sfér v Merlinovom Kruhu zahŕňa Časopriestor, Pohyb, Podstatu, Prírodné živly, Transformáciu, Myseľ a v strede zakázanú sféru – Lásku. Farebné plamene, ktoré vystreľujú z Merlinovho kruhu, boli vytvorené tímom na špeciálne efekty v podzemnom laboratóriu, v podobe gigantického sporáku s ohnivými tyčami zabodnutými 15 cm pod podlahou vo vodnej nádrži. (Greenpeacak)
  • Obrnenú sukňu čarodejníka Suna Loka (Gregory Woo) vyrobili v oddelení kostýmov z viac ako tisíc ručne opracovaných kožených platničiek viazaných riadok za riadkom. (Greenpeacak)
  • Severoamerické tržby byly 63,2 milionu dolarů, celosvětové pak 215,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (více)

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)

Reklama

Reklama