Čarodějův učeň

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

#98 Cage zase jednou vyhmátl tu lepší roličku. Díky bohu za to. Jay Baruchel je celkem sympaťák a já mu začínám docela fandit, Alfred Molina by se strašně rád dostal do mé TOPky herců, ale zatím pořád nedostal tu správnou roli no a Teresa Palmer...no, pouští pěkný písničky, tak aspoň že tak. Když už jsem u té hudby, tak ta mě tady bavila hned po čarování asi nejvíce. Zápletka byla silně neoriginální a akce bylo méně, než na co jsem u podobných filmů zvyklý. Ale i přesto jsem si Čarodějova učně užil a docela lituju, že film nevydělal tolik aby rozjel sérii. Druhý díl by mohl být třeba lepší.(30.6.2011)

Čarodějův šušeň je VÝRAZNĚ lepší jak Percy Jackson a zloděj blesku, což ale vlastně vůbec nic neznamená, protože prakticky COKOLIV je VÝRAZNĚ lepší, než Percy Jackson a zloděj blesku. S ním má Turteltaubovo městské fantasy společné především americké reálie (v podstatě nepřekročí hranice jednoho města / ateliéru), díky bohu ale není ale ani zdaleka tak zhovadilé. Což bohužel nic nemění na tom, že scénář není dvakrát inteligentní, dějová provázanost není z nejlepších a Cage se tady spíš nudí. Za zmínku stojí kromě fajn Baruchela především parádní Molina a občasné humorné momenty, kterých sice není mnoho, ale když se objeví, vychází na výbornou. Turteltaub má nápady, nedovede je ale pořádně rozvinout (typickým příkladem budiž zabitá automobilová honička napříč dvěma světy), akce jede na půl plynu (a je napůl nepřehledná) a trikově opulentních momentů je spíše po málu. Ve výsledku ani ryba ani rak, jehož pokračování bych se sice nebránil, musel by se jej ale ujmout někdo s výraznějším rukopisem a lepším citem pro atmosféru a styl. Takhle je to přesně na pomezí dvou a tří hvězd.(24.8.2010)

Od Carodejovho ucna som necakal vobec nic a mozno aj preto bolo moje nadsenie o to väcsie. Po druhom pozreti som sa rozhodol dat o jednu hviezdicku dat menej, ale stale sa mi to pacilo. Meno producenta Jerryho Bruckheimera bije do oci a asi aj to dopomohlo k tomu, aby sa nesetrilo vizualnymi efektami a akcnymi zabermi, ktore sa striedali prilis casto a obcas tam boli aj nejake dialogy, ktore mi neprekazali. Pacil sa mi aj humor, film mal svih a scenar u mna nehral ziadnu ulohu, nech uz je akokolvek klisoidny. Nicolas Cage je celkom fajn, inac Alfred Molina mi pripomenul zloducha z druheho SPIDER-MANA (2004), on je pre tieto ulohy ako stvoreny. _______ Nicolas Cage - (Balthazar Blake) +++ Jay Baruchel - (Dave) +++ Alfred Molina - (Maxim Horvath) +++ Teresa Palmer - (Becky Barnes) +++ Toby Kebbell - (Drake Stone) +++ Omar Benson Miller - (Bennet) +++ Monica Bellucci - (Veronica) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Nicolas Cage +++(9.9.2010)

• Isherwood

První půlka je bez diskuze boží! Cage má po třinácti letech pořádnou hřívu na hlavě a je cool víc než kdy jindy, Baruchel je nerdí tele jedna radost a Molinův slizký záporák to vše korunuje. Jenže pak se stanoví pravidla, Turteltaub začne všechno opakovat (to fakt neumějí víc, než házet po sobě plazmové koule!?) a vytratí se vtipnost a nadhled. Finále je udýchané a znuděné jako ten buldok. Smutné, když si člověk ještě po necelé hodině člověk říká, že tomuhle ‚bruckheimerovskému popkornu‘ milerád dát i tu čtyřku.(14.11.2010)

Už ten název je lákavý,obsazení je lákavé,celý děj je lákavý.Rozhodně je to zážitek,při kterém jsem se ani nekoukala na čas a neříkala si,kdy už to skončí.Film uběhl tak rychle,že jsem ani nestačila mrknout.Ale..je už od začátku jasné,jak tohle všechno skočí.Snad žádné překvápko se nekonalo,na konci se odehrál závěrečný boj,a skončilo to.Jak jinak,než šťastně.Zkrátka nic nepředvídatelného,takže menší mínus.Každopádně tam byly úžasné efekty,akce a ani dobrý humor nechyběl.Celkově mě film příjemně potěšil:)Ale na ty čtyři hvězdičky to pořád není..(10.3.2011)

• - Upratujúce nástroje ako mop či metla boli vo filme poháňané kúzlami. V skutočnosti za ne upratovali herci oblečení v zelených kombinézach. Vo finálnom zostrihu ich odstránili s pomocou počítača. (Shakers)

• - Ve filmu několikrát zazní skladba "Secrets" od skupiny One Republic. (claudel)

• - Filozofia, vynálezy a duch kontroverzného a brilantného vynálezcu Nikola Teslu sú prítomné v celom filme. Úžasnou zhodou okolností padol posledný deň filmovania presne na 153. výročie jeho narodenín. Film sa taktiež nakrúcal v katedrále Svätého Johna The Divine na manhattanskej 10. ulici, kde mal Tesla štátny pohreb za účasti viac ako 2 000 ľudí. (Greenpeacak)