Čarodějův učeň

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

No, tak to je pro mě zase jednou zklamání! Docela sympatický začátek totálně uvadl s příchodem Jaye Barušela, který je toho začátku přesný opak! Až do poslední minuty se mi zdál jako trouba. Né, nezdál, on jím opravdu byl. Jo, asi jsem se úvodu napapal a doufal v nastolený limit, příběh se stal stereotypním a hudba (ikdyž líbivá) 3x v jednom movie? Čekal jsem, že se ČU stane takovou mou jednodílnou záslepkou za poslední dva zpackané Harry Pottery, leč nestalo se tomu tak a já musím smutně udělit průměr. :-( 60%(17.11.2010)

[imdb: 6.4/10] | me: Pohodový light - filmík s dobrým Cageom, vhodnými nenásilnými efektami a jemným humorom. Tento film nemá akési špecifické črty, ktorými by sa výrazne zapísal do súčasnej tvorby, ale celkovo je to príjemné pozeranie, ktoré ma svoje akurátne tempo a náboj. Herecké obsadenie spolu kvalitne ladí a tak má človek fajn pocit. Nie je to síce žiaden filmový prevrat, ale poteší. [3 a pol *](5.10.2010)

Harry Potter skondenzovaný do svižnej dvojhodinovky, plnej čarovnej mágie a fungujúcich bonmotov. Aj ten Cage je po rokoch opäť cool a Turteltaub, čoby etalon remeselnej sterility konečne dostal krámy a predviedol niekoľko sviežich mometov (napr. tesla klietka, finále). Škoda len tej Disneyovskej superízie (spellujúceho But-Heada radšej nekomentujem), ale temné fantasy pre odrastenejších žiaľ nie je na programe dňa a kompatibilné s Bruckheimerovými finančnými tabuľkami. Percyovské peklo sa chvalabohu nekoná a vidieť toto ako 13-ročný, tak tam navalím plnku. 70%(30.11.2010)

Přílišná sázka na jistotu. Moderních akčně-romantických fantasy je poslední roky hodně, ale ne z každé se dá udělat sága a z téhle vůbec. Nejde sice o žádný průšvih, ale téměř úplně všechno bylo jinde viděno lépe. Nejlépe tak z filmu vychází Nicolas Cage, který se pro Turteltaubovy filmy doslova narodil, ale ve třetích Lovcích pokladů mu to bude slušet víc. Nesměle pozitivní dojmy zanechává právě on, "blesková" verze Secrets od OneRepublic a nečekaná připomínka klasického Disneyho kraťasu.(14.5.2011)

Už ten název je lákavý,obsazení je lákavé,celý děj je lákavý.Rozhodně je to zážitek,při kterém jsem se ani nekoukala na čas a neříkala si,kdy už to skončí.Film uběhl tak rychle,že jsem ani nestačila mrknout.Ale..je už od začátku jasné,jak tohle všechno skočí.Snad žádné překvápko se nekonalo,na konci se odehrál závěrečný boj,a skončilo to.Jak jinak,než šťastně.Zkrátka nic nepředvídatelného,takže menší mínus.Každopádně tam byly úžasné efekty,akce a ani dobrý humor nechyběl.Celkově mě film příjemně potěšil:)Ale na ty čtyři hvězdičky to pořád není..(10.3.2011)

• - Dva plakáty v bytě Draka Stona jsou reklamou na karetní hru "Magic: The Gathering". Herní logo se objevuje na plakátech Draka jako by to byl název jeho magického vystoupení. (c.tucker)

• - Dizajnér Michael Kaplan, ktorý mal na starosti kostýmy, s celým tímom vytvoril dokopy 10 na chlp rovnakých kópií dlhého koženého kabáta Balthazara Blakea (Nicolas Cage). Balthazarove prstene boli taktiež všetky vyrobené na mieru. (Greenpeacak)

• - Natáčelo se v New Yorku po celém městě, od Times Square a Manhattanu až po Washington Square Park v Greenwich Village. Tvůrci filmu využili i zcela klasických newyorských lokací - Battery Park s Lady Liberty, Chrysler Building s jeho chrliči nebo Rockefeller Center s jeho sochou Atlanta. Mezi další natáčecí místa patřil například Bryant Park Hotel na Čtyřicáté ulici, Apthorp Apartments, Williamsburg Bridge (most, který spojuje Brooklyn a Chinatown) a katedrála svatého Jana. (Taninaca)