Reklama

Reklama

Čarodějův učeň

  • USA The Sorcerer's Apprentice (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (1 048)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

První půlka je bez diskuze boží! Cage má po třinácti letech pořádnou hřívu na hlavě a je cool víc než kdy jindy, Baruchel je nerdí tele jedna radost a Molinův slizký záporák to vše korunuje. Jenže pak se stanoví pravidla, Turteltaub začne všechno opakovat (to fakt neumějí víc, než házet po sobě plazmové koule!?) a vytratí se vtipnost a nadhled. Finále je udýchané a znuděné jako ten buldok. Smutné, když si člověk ještě po necelé hodině člověk říká, že tomuhle ‚bruckheimerovskému popkornu‘ milerád dát i tu čtyřku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Opět stačilo, aby mi tu jeden herec zkazil celkovej dojem z filmu. Já jsem od tohodle filmu totiž očekával především výbornou akční zábavu, kde Nicolas Cage ze sebe udělá dlouhovlasýho mága ze středověku a mě to bude bavit. Nicolas Cage a Jon Turteltaub už mě kolikrát dokázali dobře bavit, ale v tomhle případě to prostě nejde. Kolikrát jsem přemejšlel i nad jednou hvězdičkou, ač mě to mrzelo. Nakonec jsem to ale nechal na dvouch. Samotný příběh není vůbec špatný, jen ten Baruchel je tam jak pěst na voko. Nehledě na to, že film celkově je spíš pro děti, než pro všechny. Prostě mě to naštvalo. Člověk se na něco těší a pak z toho má akorát dvouhodinový trauma u televize. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nepodarok, pri ktorom nemám chuť sa škodoradostne chechtať, ale naopak, je mi celkom smutno. Má to totiž niekoľko fajn nápadov (pravda, treba si odmyslieť napríklad fakty, že čarodejník z Merlinových čias sa volá Maxim Horváth), zopár skutočne zábavných scén (automobilová naháňačka a zrkadlá), Cage má sympatické okamihy a celkovo to má super oldschoolovú atmosféru ako v dobách, keď sme do kina chodievali na filmy ako Krotitelia duchov, Pyramída hrôzy, Veľké problémy v Malej Číne alebo Zlaté dieťa (je to vonku... áno, videl som Zlaté dieťa v kine a dokonca sa mi vtedy páčilo). Lenže čo z toho, keď je to tak strašne ťažkopádne zrežírované a nevýslovne príšerne zostrihané? Tie postsynchróny, ktoré nepasujú na ústa, pretože sa na poslednú chvíľu menili dialógy, sú tiež na zabitie. Nuž a zlou réžiou takto zlikvidovať herecké výkony inak sympatického Baruchela a výborne obsadeného Molinu, to už chce fakt umenie. Prečo mám dojem, že s Bruckheimerom už nechce spolupracovať žiadny solídny režisér? ()

verbal 

všechny recenze uživatele

"Abrakadabra!", zamumlal unyle pan Klec v úporné snaze oživit svou chcípající kariéru. "Jdi do prdele!", zachechtala se škodolibě Magie a uvrhla ho do téhle sériové, infantilní disneyovské taškařice pro nezletilce s nevyhraněnou sexuální orientací. "Ať Potratím Haryho, jestli jsem podobnou hovadinu už někdy někde neviděl!", pronesl zhnuseně rozhořčený divák. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

(POZOR: NÁSLEDUJÍCÍ VĚTY MOHOU OBSAHOVAT NĚCO NA ZPŮSOB Edmonton Spoilers): Baltazar byl jedním ze tří učedníků samotného Brumbála, další dva byli Kašpar a Melichar. Když Brumbála přeprala paní Voldemortová, Baltazar ji za trest zavřel (spolu se zběhlým Kašparem, který přestoupil do špatného týmu, i když už bylo dávno po konci přestupního období) do Matrjošky (nezaměňovat s video-kontejnerem) a pak hledal tisíc let toho nejlúzrovatějšího lúzra, který by paní Voldemortovou vydeletoval z hadrdisku. Další hodinu a půl Baltazar přesvědčoval lúzra (který mezitím skoro celou Matrjošku rozflákal), že nejlepší kouzlo je meteleskum bleskum, které se dá naučit cobydup a vypere všechno dočista dočista. Pak nastalo "The Final Countdown", přišlo několik srderyvných a močopudných scének a to nejlepší nakonec: TITULKY! Ve výsledku to byl čistočistý průměr, nic, co by i podprůměrný Hollywoodem odkojený divák neznal už z pohádek bratří Krymů, Heryhopotra nebo z Ordinace v růžové a poněkud přehnojené zahradě. Ale aspoň za snahu dávám tři. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (28)

  • Chrlič v tvare orla na budove Chrysleru ožije v dvoch verziách: prvá, ktorú vytvoril držiteľ Oscara John Frazier, je v životnej veľkosti a je schopná pohybu, ktorý je kontrolovaný počítačom. Druhá verzia je čisto digitálna a vytvorili ju odborník na špeciálne efekty John Nelson a štúdio Asylum Visual Effects. (Greenpeacak)
  • Jedním z lidí, které Horvath (Alfred Molina) vyvolal, je Abigail Williams. Abigail byla ve věku 11 let první osobou, která byla obviněna z čarodějnictví v rámci nechvalně proslulých procesů roku 1692 v Salemu v Massachusetts. To vedlo k následné smrti nejméně dvaceti lidí. Neexistuje žádný jednoznačný důkaz o tom, co se stalo na konci procesů stalo s Abigail. (c.tucker)
  • Oživlí vlci, kteří honí Davea (Jay Baruchel), byli skuteční. Protože se ale jednalo o ochočené vlky, kteří působili moc mírumilovně, byly jim při natáčení na hlavy nakresleny trackovací značky, díky kterým je mohli v postrodukci díky CGI přeměnit na vlky „zlé“. (Chevees)

Související novinky

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (více)

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)

Reklama

Reklama