Čarodějův učeň

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

• gilmore_girl

Merlin me nikdy moc nebral a s jeho ucedniky to neni o moc lepsi. Kouzla me za mak nebavila a pribeh byl straslive nudny. Neschopny Baruchel mi pil krev (radoby vtipne sceny byly trapne) a nehrat tam charismaticky Nicolas Cage, ani bych to nedokoukala. Je to sice Disney, ale i tak jsem cekala vic. Celkem prijemna byla hudba, ale kdyz to shrnu, zlaty Harry Potter!(13.8.2010)

(POZOR: NÁSLEDUJÍCÍ VĚTY MOHOU OBSAHOVAT NĚCO NA ZPŮSOB Edmonton Spoilers): Baltazar byl jedním ze tří učedníků samotného Brumbála, další dva byli Kašpar a Melichar. Když Brumbála přeprala paní Voldemortová, Baltazar ji za trest zavřel (spolu se zběhlým Kašparem, který přestoupil do špatného týmu, i když už bylo dávno po konci přestupního období) do Matrjošky (nezaměňovat s video-kontejnerem) a pak hledal tisíc let toho nejlúzrovatějšího lúzra, který by paní Voldemortovou vydeletoval z hadrdisku. Další hodinu a půl Baltazar přesvědčoval lúzra (který mezitím skoro celou Matrjošku rozflákal), že nejlepší kouzlo je meteleskum bleskum, které se dá naučit cobydup a vypere všechno dočista dočista. Pak nastalo "The Final Countdown", přišlo několik srderyvných a močopudných scének a to nejlepší nakonec: TITULKY! Ve výsledku to byl čistočistý průměr, nic, co by i podprůměrný Hollywoodem odkojený divák neznal už z pohádek bratří Krymů, Heryhopotra nebo z Ordinace v růžové a poněkud přehnojené zahradě. Ale aspoň za snahu dávám tři.(27.9.2014)

V úvode sa informácie chrlia trošku rýchlejším tempom akoby sa žiadalo a scény, ktoré by stálo za to vidieť sú odbité vyhlásením, že Baltazár hľadal celé stáročia.., k čomu sa prilepí niekoľko pársekundových záberov. Tu som videl určite príležitosť ukázať zaujímavý prechod stáročiami, podobne ako v Higlanderovi. Škoda. Napriek tomu film nie je až taký prúser ako som si myslel. A. Molina hreje záporaka dobre a Cage, na ktorého mám už pomaly alergiu, to tu zvláda celkom slušne. Istého času som ho ako herca vyhľadával, no v posledných rokoch je jeho meno skôr zárukou sklamania a priemerných snímkov. V trailery boli zábery plné bleskov a šľahajúcich plameňov, čo mi už pripadá ako lacné lákadlo a u mňa to má skôr opačný účinok. Film nakoniec tejto vaty až tak veľa neobsahuje, sústreďuje sa hlavne na vzťah učiteľ-žiak, čo s dobre primiešaným nevtieravým humorom a hudbou T. Travina pôsobí dostatočne pozerateľne. 60%.(17.11.2011)

Sladká jednohubka kulináře Bruckheimera s několika (ne)herci ve vysoce atraktivním zpracování. Takhle nějak si představuji kouzelnické bitky, ne podivné Harryho mávání hůlkou, z níž prýští zvláštní barevné provazce rádobynebezpečné magie... Když si od snímku odmyslím vyloženě tupou zamilovanou vsuvku a nechám si zavzpomínat jen na tu skvělou akci, kouzelné triky a hudbu, vychází mi z toho jedno z největších blockbusterových překvapení tohoto roku. Dokonce i ten Cage je velmi stravitelný! Dvojkou bych rozhodně nepohrdnul, tenhle výlet do magického New Yorku mě fakt bavil.(12.12.2010)

| Scenár: Matt Lopez, Lawrence Konner, Mark Rosenthal, Johann Wolfgang von Goethe | Hudba: Trevor Rabin | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržba: 234,143,812 $| Čarodejnícka jazda zase trochu inak. Mlado, sviežo ladený scenár, s príjemným obsadením a nápaditou réžiou. Kovový vták a zrkadlá jednoznačne najlepšie elementy. Samozrejme, dá sa tomu vyčítať aj nesmierne veľa vecí, a to hlavne historické pozadie a málo gradujúcu konečnú bitku. Nič to však nemení na faktu, že je to popcorn, ako ho mám rád. Ps: Opakujúca sa pesníčka od OneRepublic - Secrets dáva filmu supercool náboj :)(17.1.2011)

• - Upratujúce nástroje ako mop či metla boli vo filme poháňané kúzlami. V skutočnosti za ne upratovali herci oblečení v zelených kombinézach. Vo finálnom zostrihu ich odstránili s pomocou počítača. (Shakers)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. července 2010 v New Yorku v New Amsterdam Theatre. (BMW12)

• - Oživlí vlci, kteří honí Davea (Jay Baruchel), byli skuteční. Protože se ale jednalo o ochočené vlky, kteří vypadaly moc mírumilovně, byly jim při natáčení na hlavy nakresleny trackovací značky, díky kterým je mohli v postrodukci díky CGI přeměnit na vlky „zlé“. (Chevees)