Čarodějův učeň

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

Turteltaub mě prostě neumí zklamat. Viděl jsem přesně to, co jsem očekával. Má to dobrý herce, rychlost, spád, efektní kouzla, dynamickou akci a jeden supr odkaz na Hvězdný války. Stejně jako u Lovců pokladů film svižně uhání kupředu, před očima se pořád něco děje, a i když se možná jede podle jednoduchého a opakujícího se schématu, nevadí mi to. Bavil jsem se a pocit z filmu je u mě rozhodující. (Fandové SW, užijte si tu hlášku z Epizody 4:) 150 miliónů dolarů(rozpočet)/215 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.12.2010)

• Malarkey

Opět stačilo, aby mi tu jeden herec zkazil celkovej dojem z filmu. Já jsem od tohodle filmu totiž očekával především výbornou akční zábavu, kde Nicolas Cage ze sebe udělá dlouhovlasýho mága ze středověku a mě to bude bavit. Nicolas Cage a Jon Turteltaub už mě kolikrát dokázali dobře bavit, ale v tomhle případě to prostě nejde. Kolikrát jsem přemejšlel i nad jednou hvězdičkou, ač mě to mrzelo. Nakonec jsem to ale nechal na dvouch. Samotný příběh není vůbec špatný, jen ten Baruchel je tam jak pěst na voko. Nehledě na to, že film celkově je spíš pro děti, než pro všechny. Prostě mě to naštvalo. Člověk se na něco těší a pak z toho má akorát dvouhodinový trauma u televize.(13.12.2010)

Sladká jednohubka kulináře Bruckheimera s několika (ne)herci ve vysoce atraktivním zpracování. Takhle nějak si představuji kouzelnické bitky, ne podivné Harryho mávání hůlkou, z níž prýští zvláštní barevné provazce rádobynebezpečné magie... Když si od snímku odmyslím vyloženě tupou zamilovanou vsuvku a nechám si zavzpomínat jen na tu skvělou akci, kouzelné triky a hudbu, vychází mi z toho jedno z největších blockbusterových překvapení tohoto roku. Dokonce i ten Cage je velmi stravitelný! Dvojkou bych rozhodně nepohrdnul, tenhle výlet do magického New Yorku mě fakt bavil.(12.12.2010)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $63,150,991Tržby Celosvetovo $215,283,603 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,270,388 //počet predaných kusov 438,480Tržby za predaj DVD v USA $24,978,706 //počet predaných kusov 1,202,975 ║ Rutinérska réžia a rutinérske herectvo Nicolasa Cage, príbeh ničím prekvapujúci, tak ako tomu bolo u Merlinovského/Bruckheimerovho Kráľa Artuša, občas nejaký ten vtíp, triky újdu ale neohromia, nejaké to osvieženie aspoň prinesie dvojica nováčikov neokukaný "motáčik" Jay Baruchel a sympatická Teresa Palmer(nová Naomi Watts), škoda že nemali skoro čo zaujímavé hrať. /videl v kine: 50%/(17.10.2010)

Vyvolený proti největší hrozbě lidstva… Co mi to sakra jen připomíná? ÁÁÁ.. Čarodějův učeň je prakticky zkrácená verze Harry Pottera. Tak už chápu proč jsem z toho tak nadšená.. Fantasy, sexy dlouhovlasý Nicolas Cage, zábava, štěňátka, dráčci, One republic - Secret (ve stylovém remixu)… Co víc si můžu přát? DVD tohoto filmu ve své filmotéce… V překladu to znamená spokojenost! PS: Ještěže máme v tom 21. století fyziku, jinak bychom byli všichni nahraní. Viď Subjektive :o)(25.8.2010)

• - Scénu Čínskeho festivalu, v ktorej ožije sprievodný drak, natáčali počas dvoch týždňov na Elridge Street, v srdci newyorskej čínskej štvrte. Na kasting vedľajších postáv prišlo viac ako 2 000 ľudí z miestnych čínskych komunít, no voľných miest bolo “iba” 500. (Greenpeacak)

• - Chrlič v tvare orla na budove Chrysleru ožije v dvoch verziách: prvá, ktorú vytvoril John Frazier, víťaz ceny Akadémie za špeciálne efekty, je v životnej veľkosti, schopná pohybu, ktorý je kontrolovaný počítačom; druhá verzia je čisto digitálna a vytvoril ju odborník na špeciálne efekty John Nelson a Asylum Visual Effects. (Greenpeacak)

• - Za nápadem na filmové znovuzrození Čarodějova učně ve skutečnosti stojí člověk, který je vášnivým obdivovatelem Disneyho animované verze - Nicolas Cage. „Napadlo to mě a mého přítele Todda Garnera,“ vzpomíná. „Tehdy jsem natáčel jiný film a chtěl jsem se zkusit vydat do nějakého kouzelnějšího a fantastičtějšího světa, ve kterém bych si mohl zahrát postavu s mytickými schopnostmi. Zmínil jsem se o tom Toddovi a druhý den nás napadl dokonalý námět - Čarodějův učeň.“ (Taninaca)