Agenti dementi 2

Španělsko, 2008, 97 min

Miguel Bardem

Unax Mendía
  • Skejpr

Takže... Objektivně: 1) prima hudba.. 2) VELICE kvalitní CGI (ty byly ale už i v jedničce)... 3) Pepe Viyuela je zjevně schopný herec a přesně pochopil comicsovou stylizaci (to ale už i v jedničce). Jinak je ale druhé filmové dobrodružství Motadela a Filemóna skutečnou filmovou katastrofou, ve které se asi tak jednou za dvacet minut (dobře, možná trošku křivdím) objeví velmi slušný fór. Ačkoliv je první díl hodnocen hůř, znalec comicsu musí ocenit sofistikovanost jeho vizuální stylizace, brutální fyzickou komiku a celkovou věrnost předloze. Já osobně jej mám docela rád (až do chvíle, než se seká hlava). Ve druhém díle se sice hlava neseká, všechny klady (ano - klady) prvního dílu jsou ale ty tam a spolu s nimi i naprosto ideální představitel Mortadela. Zbyla vizuálně nenápaditá šmíra vyloženě televizního ražení, s imbecilním dějem a absolutně postrádá cokoliv, co by ji spojovalo s poetikou (brutalitou, čímkoliv...) kreslené série a divákovi tak zbyde opravu jen těch pár pitomých uchechtnutí v okamžicích, kdy se velmi vzdáleně přiblíží prvním Agentům dementům. A dabing bez Lábuse a Krampola taky nějak postrádá cenu. Vážně.. Zlatá jednička.(16.11.2008)

• Zmatliková

„Co ty brýle? Ty jsou jenom na noční vidění. Vidím všechno tmavě.. No vždyť povídám na noční vidění!“ Ano druhý díl je o poznání lepší a více věrný své předloze (komiks u nás známý jako Clever a Smart) jak svou stylizací, tak především humorem. Je pravda, že o nejlepší fóry se postará mužíček známý už z jedničky ne nepodobný panu Magorovi, ale děj svižně ubíhá a člověk se skoro nenudí. Dvojku můžu doporučit fanouškům komiksu (ale žádný zázrak nečekejte) a ostatním výborný komiks.(24.7.2011)

• Danula13

Marně jsem hledal, čím by mne tento film pobavil. Pro koho se tyto filmy proboha točí ? Je diváckou cílovou skupinou tvůrců puberťák s krabicí popcornu, řehtající se úplně všemu (a ničemu zároveň) ? Být to aspoň trochu vtipné a nápadité, byl bych smířlivější, ale je to jen neskutečně trapné. Další žhaví kandidáti do odpaďácké TOP 200 jsou Královna Sumuru, Krvavý sníh, Tyranosaurus Rex, Řez diamantem, Tvář smrti, Cíl, Velké dobrodružství, Potkan 007 a UFO(29.7.2010)

• maverick10

Uzasny humor dokonaleho komika Lieva Schreibera. Nadherne zpracovani knizni predlohy Nerudovo Kytice s dokonalou vypravou a hudbou, ktera se nesla filmem jako Forrestovske pirko vzduchem. Ta sekvence akcnich scen byla jak z kalasnikova a neopakovatelny kung-fu styl v podani I. Bergmanove v neoprenu a snorchlu se musel libit snad kazdemu no a nakon . . . . pockat to neni tenhle film . . . jo aha ja usnul a tohle se mi zdalo. No taky dobre!!!!(16.11.2009)

• DocBrown

Tak nakonec velke zklamani, oproti jednicce chybi hlavni hvezda Benito Pocino, nastupce v roli Mortadela je nesmyslne mlady (a navic ma uplne jiny tvar lebky nez Mortadelo). Ale jeste horsi je, ze se vytratila vetsina vtipu, takze za cely film jsem se zasmal opravdu jen parkrat. S odrenyma usima kvuli te 110R dam druhou hvezdicku. 31%(29.5.2009)

• - Původně zvažovaný Benito Pocino byl v hlavní roli nahrazen, protože požadoval příliš vysoký honorář. (Cheeker)