Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování bláznivé komedie o dvou tajných superagentech, kteří jsou pro své okolí velkou pohromou. Natočeno podle slavného komiksu.  Planeta Země čelí obrovské hrozbě v podobě velkého sucha. Schizofrenní obchodník se svou partou kriminálníků mají ďábelsky šílený plán: zničit veškeré zásoby vody na Zemi a přinutit tak celý svět, aby kupoval vodu jen od nich. V rukou mají geniální vynález profesora Bacteria na výrobu vody. Nejlepší agenti z celého světa se sejdou, aby našli způsob, jak katastrofu odvrátit. Ale zločinci odpálí na sjezdu bombu a všechni dobří agenti skončí v nemocnicích. Až na dva „superšpióny“ Mortadela a Filemona. Jeden je blbec, druhý idiot. A oni dva jsou pro svět jedinou nadějí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Podobné sklamání jako u Asterixe a olympijských her. Jeden z dvojice hlavních představitelů byl nahrazen. Podobně jako u Asterixe jde o dost citelný odklon od předlohy. V češtině navíc už není ten fantastický dabing z jedničky v podání Krampola a Lábuse. Oproti jedničce je snad ještě víc trpaných scén a z trapnosti je nevytrhne už ani zmíněný dabing nebo některý z herců. Některé vtipy asi fungovaly na stránkách časopisu, ale tady je z nich ždímáno více, než v nich skutečně je. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Speciální španělští agenti Mortadel a Filemon opět zachraňují Zemi a opět prokáží své neobyčejné schopnosti. Oba filmy vycházejí ze slavného španělského komiksu, který je správně střelený, což se žel nedá říct o filmech samotných. Ne že by nebyly střelené, ale rozhodně ne správně střelené. V tomto dílu na Zemi mizí voda. A protože někdo zlikviduje všechny agenty kromě Mortadela s Filemonem (ti jsou zrovna ve při, tedy rozhádaní), takže nezbývá než nasadit právě je na pátrání a na ochranu vědce, jenž vymyslel, jak vodu znovu vyrobit (že by do kádinky vrazil dva díly vodíku a jeden kyslíku?). Vizuálně film vypadá zajímavě, dokonce klobouk dolů před triky (pád budovy v centru by španělským filmařům mohl závidět i Jason Bourne), avšak příběhem a hlavně rádoby vtipy jde zoufale nudné dílko. Asi mají Španělé jiný styl humoru. Navíc MOrtadela tuším hraje jiný herec než v jedničce, a ten se na tuto postavu vůbec nehodí. Po vložení disku máte na výběr maďarské, nebo české menu, pak se spustí protipirát, trailery na filmy Podvedená charita, I.Q. génius, v bonusech ještě najdete trailer na tento film a fotogalerii. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Takže... Objektivně: 1) prima hudba.. 2) VELICE kvalitní CGI (ty byly ale už i v jedničce)... 3) Pepe Viyuela je zjevně schopný herec a přesně pochopil comicsovou stylizaci (to ale už i v jedničce). Jinak je ale druhé filmové dobrodružství Motadela a Filemóna skutečnou filmovou katastrofou, ve které se asi tak jednou za dvacet minut (dobře, možná trošku křivdím) objeví velmi slušný fór. Ačkoliv je první díl hodnocen hůř, znalec comicsu musí ocenit sofistikovanost jeho vizuální stylizace, brutální fyzickou komiku a celkovou věrnost předloze. Já osobně jej mám docela rád (až do chvíle, než se seká hlava). Ve druhém díle se sice hlava neseká, všechny klady (ano - klady) prvního dílu jsou ale ty tam a spolu s nimi i naprosto ideální představitel Mortadela. Zbyla vizuálně nenápaditá šmíra vyloženě televizního ražení, s imbecilním dějem a absolutně postrádá cokoliv, co by ji spojovalo s poetikou (brutalitou, čímkoliv...) kreslené série a divákovi tak zbyde opravu jen těch pár pitomých uchechtnutí v okamžicích, kdy se velmi vzdáleně přiblíží prvním Agentům dementům. A dabing bez Lábuse a Krampola taky nějak postrádá cenu. Vážně.. Zlatá jednička. ()

Danula13 odpad!

všechny recenze uživatele

Marně jsem hledal, čím by mne tento film pobavil. Pro koho se tyto filmy proboha točí ? Je diváckou cílovou skupinou tvůrců puberťák s krabicí popcornu, řehtající se úplně všemu (a ničemu zároveň) ? Být to aspoň trochu vtipné a nápadité, byl bych smířlivější, ale je to jen neskutečně trapné. Další žhaví kandidáti do odpaďácké TOP 200 jsou Královna Sumuru, Krvavý sníh, Tyranosaurus Rex, Řez diamantem, Tvář smrti, Cíl, Velké dobrodružství, Potkan 007 a UFO ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Uzasny humor dokonaleho komika Lieva Schreibera. Nadherne zpracovani knizni predlohy Nerudovo Kytice s dokonalou vypravou a hudbou, ktera se nesla filmem jako Forrestovske pirko vzduchem. Ta sekvence akcnich scen byla jak z kalasnikova a neopakovatelny kung-fu styl v podani I. Bergmanove v neoprenu a snorchlu se musel libit snad kazdemu no a nakon . . . . pockat to neni tenhle film . . . jo aha ja usnul a tohle se mi zdalo. No taky dobre!!!! ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

  • Původně zvažovaný Benito Pocino byl v hlavní roli nahrazen, protože požadoval příliš vysoký honorář. (Cheeker)

Reklama

Reklama