Agenti dementi 2

Mortadelo and Filemon: Mission - Save the Planet

Komedie / Rodinný

Španělsko, 2008, 97 min

• Skejpr

Takže... Objektivně: 1) prima hudba.. 2) VELICE kvalitní CGI (ty byly ale už i v jedničce)... 3) Pepe Viyuela je zjevně schopný herec a přesně pochopil comicsovou stylizaci (to ale už i v jedničce). Jinak je ale druhé filmové dobrodružství Motadela a Filemóna skutečnou filmovou katastrofou, ve které se asi tak jednou za dvacet minut (dobře, možná trošku křivdím) objeví velmi slušný fór. Ačkoliv je první díl hodnocen hůř, znalec comicsu musí ocenit sofistikovanost jeho vizuální stylizace, brutální fyzickou komiku a celkovou věrnost předloze. Já osobně jej mám docela rád (až do chvíle, než se seká hlava). Ve druhém díle se sice hlava neseká, všechny klady (ano - klady) prvního dílu jsou ale ty tam a spolu s nimi i naprosto ideální představitel Mortadela. Zbyla vizuálně nenápaditá šmíra vyloženě televizního ražení, s imbecilním dějem a absolutně postrádá cokoliv, co by ji spojovalo s poetikou (brutalitou, čímkoliv...) kreslené série a divákovi tak zbyde opravu jen těch pár pitomých uchechtnutí v okamžicích, kdy se velmi vzdáleně přiblíží prvním Agentům dementům. A dabing bez Lábuse a Krampola taky nějak postrádá cenu. Vážně.. Zlatá jednička.(16.11.2008)

• honajz

Speciální španělští agenti Mortadel a Filemon opět zachraňují Zemi a opět prokáží své neobyčejné schopnosti. Oba filmy vycházejí ze slavného španělského komiksu, který je správně střelený, což se žel nedá říct o filmech samotných. Ne že by nebyly střelené, ale rozhodně ne správně střelené. V tomto dílu na Zemi mizí voda. A protože někdo zlikviduje všechny agenty kromě Mortadela s Filemonem (ti jsou zrovna ve při, tedy rozhádaní), takže nezbývá než nasadit právě je na pátrání a na ochranu vědce, jenž vymyslel, jak vodu znovu vyrobit (že by do kádinky vrazil dva díly vodíku a jeden kyslíku?). Vizuálně film vypadá zajímavě, dokonce klobouk dolů před triky (pád budovy v centru by španělským filmařům mohl závidět i Jason Bourne), avšak příběhem a hlavně rádoby vtipy jde zoufale nudné dílko. Asi mají Španělé jiný styl humoru. Navíc MOrtadela tuším hraje jiný herec než v jedničce, a ten se na tuto postavu vůbec nehodí. Po vložení disku máte na výběr maďarské, nebo české menu, pak se spustí protipirát, trailery na filmy Podvedená charita, I.Q. génius, v bonusech ještě najdete trailer na tento film a fotogalerii.(10.8.2019)

• Danula13

Marně jsem hledal, čím by mne tento film pobavil. Pro koho se tyto filmy proboha točí ? Je diváckou cílovou skupinou tvůrců puberťák s krabicí popcornu, řehtající se úplně všemu (a ničemu zároveň) ? Být to aspoň trochu vtipné a nápadité, byl bych smířlivější, ale je to jen neskutečně trapné. Další žhaví kandidáti do odpaďácké TOP 200 jsou Královna Sumuru, Krvavý sníh, Tyranosaurus Rex, Řez diamantem, Tvář smrti, Cíl, Velké dobrodružství, Potkan 007 a UFO(29.7.2010)

• Matli

Neviděl jsem jedničku a jsem za to vděčný, pokud se drží ve stejném duchu jako dvojka. Přemejšlel jsem za co bych mohl dát jednu hvězdičku a fakt mě nic nenapadá. Těžko říct jestli je to komedie pro desetiletý děti nebo crazy komedie pro dospělý, ale obě verze stojej za hovno. Těch rádoby ftípků tam jak až příliš a ještě nejsou vůbec vtipný. Za snahu a ''efekty'' dávám 8%(3.1.2014)

• HarlanWade

Tak konečně vím, proč jsou ty trapné, neustále se opakující rodinné komedie v Americe tak oblíbené. On je totiž velký rozdíl mezi čistou, nezávislou nudou a neovladatelnou agresí nutící k hříšným činům! Hodinu a půl jsem si připadal jako člověk trávící svých posledních 90 minut před popravou, ale než tohle vidět znovu - to už radši tu popravu! Bez nadsázky mohu říci, že je to možná nejhorší film, jaký jsem kdy viděl a že kdyby se konala soutěž, kdo natočí nejnechutnější film všech dob, dostal by ode mě Miguel Bardem 5, možná 6*!(3.7.2009)

• - Původně zvažovaný Benito Pocino byl v hlavní roli nahrazen, protože požadoval příliš vysoký honorář. (Cheeker)