• Malarkey
  ****

  Nejsem schopnej pochopit, jak je možný, že právě Holanďani dokážou natočit takhle epickej fantasy příběh, u kterýho se budu výborně bavit. Nemaj tam na to historii, hory, lesy, všecko se jim tam každou chvíli potápí. Taky že to točili všude možně jen v Holandsku moc ne. Není se čemu divit. Ta země, ve které se příběh odehrává, vypadá totiž opravdu nádherně a fantasticky. Takové filmy mám prostě hrozně rád. Škoda, že jich nevzniká více a škoda, že jsme se s takovým nesetkali třeba u nás. No, i když, setkali...ale jak to dopadlo.(4.12.2010)

 • troufalka
  ***

  U historických filmů si musí člověk vybrat, jestli bude hnidopich nebo průměrný divák. Historikům by asi vstávali vlasky na hlavě a možná by si jí dokonce ukroutili. Já byla dnes obyčejný divák, nezkoumala jsem ani historické oblečení, zbraně, zbyky ani mluvu natož věrohodnost děje. Dobrodružné to mělo, spád také a vidět se to dalo - minimálně jednou.(2.1.2019)

 • honajz
  **

  Až moc jednoduchá historka na hodinu a tři čtvrtě, bez jakýchkoliv překvapivých zvratů. Dokonce si člověk říká, jak to, že ani v zajetí mu neseberou ten dopis. Jinak klasické stereotypy: krásná dcera sousedního krále, loupežníci, a zakončení... Lokace nejsou špatné, ale kamera se nijak nesnaží je prodat, což je velká škoda, filmu pak chybí větší atmosféra a je studený jak psí čumák.(22.6.2011)

 • Diamant
  ****

  NAČRTNUTIE OBSAHU: Mladík Tiuri dostane od umierajúceho rytiera list s tajným odkazom, ktorý musí bezpečne doručiť kráľovi krajiny Unauwen. KOMENTÁR: Každý z nás má tu na zemi konkrétne poslanie, ktoré vylučuje z nášho života nudu a náhodu! Byť v službách Kráľa kráľov by mala byť pre nás pocta! ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(23.2.2013)

 • Campbell
  **

  ty jo, to jsem si zase dal. Po čase chci zkouknout nějakou pohádku nebo dobrodružný film a jdu do tohohle. Řeknu na rovinu ten film je slabej, je sice fajn že je vidět snaha a i to že se tam neustále něco děje, ale ten film je naprosto zabití díky nudnému(totálně) příběhu a herců. Herci byly opravdu neuvěřitelně slabý. A neviděl jsem jediný pokus o hraní. Příběh byl slabí též, to co jsem četl na obalu tak vypadalo nadějně, ale po zkouknutí jsem kroutil hlavou. Film jsem viděl 2x protože napoprvé jsem u něj dokonale usnul. No jediné co musím vytáhnout je fakt ta snaha která je na filmu vidět, a nádherná hudba která se opravdu povedla. Jo a taky pěkná krajinka. Ale to je asi tak vše, pokud se chcete nudit směle do toho, ale mě už to stačilo.(19.11.2010)

 • - V roce 2009 snímek získal cenu poroty za cizojazyčný film pro děti na Mezinárodním dětském filmovém festivalu v Chicagu. (Agatha)

 • - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy nizozemské spisovatelky Tonke Dragt. (Agatha)

 • - Natáčelo se v Belgii, Nizozemsku, Skotsku, Německu (Durynsko, Bavorsko), ve francouzském pevnostním městě Carcassonne a na zámku Vianden v Lucembursku. (Agatha)