Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve filmu Dopis pro krále se šestnáctiletý Tiuri vydává na dráhu rytíře-doručovatele poté, co dostal rozkaz od umírajícího rytíře. Musí v co největším utajení doručit dopis králi země Unauwen. Dobrodružná cesta mladíka vede horami, lesy a údolími, kde za každým zákrutem čeká nějaké nebezpečí. Dopis však nesmí za žádných okolností padnout do špatných rukou! (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (29)

troufalka 

všechny recenze uživatele

U historických filmů si musí člověk vybrat, jestli bude hnidopich nebo průměrný divák. Historikům by asi vstávali vlasky na hlavě a možná by si jí dokonce ukroutili. Já byla dnes obyčejný divák, nezkoumala jsem ani historické oblečení, zbraně, zbyky ani mluvu natož věrohodnost děje. Dobrodružné to mělo, spád také a vidět se to dalo - minimálně jednou. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

ty jo, to jsem si zase dal. Po čase chci zkouknout nějakou pohádku nebo dobrodružný film a jdu do tohohle. Řeknu na rovinu ten film je slabej, je sice fajn že je vidět snaha a i to že se tam neustále něco děje, ale ten film je naprosto zabití díky nudnému(totálně) příběhu a herců. Herci byly opravdu neuvěřitelně slabý. A neviděl jsem jediný pokus o hraní. Příběh byl slabí též, to co jsem četl na obalu tak vypadalo nadějně, ale po zkouknutí jsem kroutil hlavou. Film jsem viděl 2x protože napoprvé jsem u něj dokonale usnul. No jediné co musím vytáhnout je fakt ta snaha která je na filmu vidět, a nádherná hudba která se opravdu povedla. Jo a taky pěkná krajinka. Ale to je asi tak vše, pokud se chcete nudit směle do toho, ale mě už to stačilo. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Až moc jednoduchá historka na hodinu a tři čtvrtě, bez jakýchkoliv překvapivých zvratů. Dokonce si člověk říká, jak to, že ani v zajetí mu neseberou ten dopis. Jinak klasické stereotypy: krásná dcera sousedního krále, loupežníci, a zakončení... Lokace nejsou špatné, ale kamera se nijak nesnaží je prodat, což je velká škoda, filmu pak chybí větší atmosféra a je studený jak psí čumák. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejsem schopnej pochopit, jak je možný, že právě Holanďani dokážou natočit takhle epickej fantasy příběh, u kterýho se budu výborně bavit. Nemaj tam na to historii, hory, lesy, všecko se jim tam každou chvíli potápí. Taky že to točili všude možně jen v Holandsku moc ne. Není se čemu divit. Ta země, ve které se příběh odehrává, vypadá totiž opravdu nádherně a fantasticky. Takové filmy mám prostě hrozně rád. Škoda, že jich nevzniká více a škoda, že jsme se s takovým nesetkali třeba u nás. No, i když, setkali...ale jak to dopadlo. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Pekná prechádzka prírodou, ktorá nestrhne moc príbehom, pretože dostať list s bod A do bodu B, nie je nič extra zaujímavé, ale zopár zlodejov a iných zloduchov na cestách, vždy vie podkúriť a práve preto som sa nenudil. Vypráva, kostýmy, dekorácie, rekvizity, či hrady a zámky, to všetko vyzerá veľmi pekne. Na Holandské pomery slušná jednohúbka. 65% - 3* ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy nizozemské spisovatelky Tonke Dragt. (Agatha)
  • Natáčelo se v Belgii, Nizozemsku, Skotsku, Německu (Durynsko, Bavorsko), ve francouzském pevnostním městě Carcassonne a na zámku Vianden v Lucembursku. (Agatha)
  • V roce 2009 snímek získal cenu poroty za cizojazyčný film pro děti na Mezinárodním dětském filmovém festivalu v Chicagu. (Agatha)

Reklama

Reklama