• troufalka
  ***

  U historických filmů si musí člověk vybrat, jestli bude hnidopich nebo průměrný divák. Historikům by asi vstávali vlasky na hlavě a možná by si jí dokonce ukroutili. Já byla dnes obyčejný divák, nezkoumala jsem ani historické oblečení, zbraně, zbyky ani mluvu natož věrohodnost děje. Dobrodružné to mělo, spád také a vidět se to dalo - minimálně jednou.(2.1.2019)

 • Campbell
  **

  ty jo, to jsem si zase dal. Po čase chci zkouknout nějakou pohádku nebo dobrodružný film a jdu do tohohle. Řeknu na rovinu ten film je slabej, je sice fajn že je vidět snaha a i to že se tam neustále něco děje, ale ten film je naprosto zabití díky nudnému(totálně) příběhu a herců. Herci byly opravdu neuvěřitelně slabý. A neviděl jsem jediný pokus o hraní. Příběh byl slabí též, to co jsem četl na obalu tak vypadalo nadějně, ale po zkouknutí jsem kroutil hlavou. Film jsem viděl 2x protože napoprvé jsem u něj dokonale usnul. No jediné co musím vytáhnout je fakt ta snaha která je na filmu vidět, a nádherná hudba která se opravdu povedla. Jo a taky pěkná krajinka. Ale to je asi tak vše, pokud se chcete nudit směle do toho, ale mě už to stačilo.(19.11.2010)

 • Malarkey
  ****

  Nejsem schopnej pochopit, jak je možný, že právě Holanďani dokážou natočit takhle epickej fantasy příběh, u kterýho se budu výborně bavit. Nemaj tam na to historii, hory, lesy, všecko se jim tam každou chvíli potápí. Taky že to točili všude možně jen v Holandsku moc ne. Není se čemu divit. Ta země, ve které se příběh odehrává, vypadá totiž opravdu nádherně a fantasticky. Takové filmy mám prostě hrozně rád. Škoda, že jich nevzniká více a škoda, že jsme se s takovým nesetkali třeba u nás. No, i když, setkali...ale jak to dopadlo.(4.12.2010)

 • honajz
  **

  Až moc jednoduchá historka na hodinu a tři čtvrtě, bez jakýchkoliv překvapivých zvratů. Dokonce si člověk říká, jak to, že ani v zajetí mu neseberou ten dopis. Jinak klasické stereotypy: krásná dcera sousedního krále, loupežníci, a zakončení... Lokace nejsou špatné, ale kamera se nijak nesnaží je prodat, což je velká škoda, filmu pak chybí větší atmosféra a je studený jak psí čumák.(22.6.2011)

 • majo25
  ***

  Aj keď sa jedná film pre mládež, musím oceniť vysokú dávku dobre fungujúcej dobrodružnosti, za ktorú by sa nemuseli hanbiť väčšie či epickejšie filmy. Zasadenie do fiktívnej historickej krajiny, ktorá je naviac pre Holandsko netypicky hornatá, je ďalšie plus, ktoré som si po celý čas pochvaloval. Škoda, že akcia odpovedá skôr televíznemu spracovaniu, ťažšie zapamätateľné mená sa mi miešali a obsadenie hlavného hrdinu nebolo ktovieako presvedčivé. Ale ako dobrodružno-historický film pre mládež a s rozprávkovým nádychom, ktoré by sa pokojne mohli točiť aj v tunajších podmienakch, celkom fajn. V jednej z vedľajších rolí sa objavila aj holandská hviezda Derek de Lint.(20.6.2018)

 • - Natáčelo se v Belgii, Nizozemsku, Skotsku, Německu (Durynsko, Bavorsko), ve francouzském pevnostním městě Carcassonne a na zámku Vianden v Lucembursku. (Agatha)

 • - V roce 2009 snímek získal cenu poroty za cizojazyčný film pro děti na Mezinárodním dětském filmovém festivalu v Chicagu. (Agatha)

 • - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy nizozemské spisovatelky Tonke Dragt. (Agatha)