Komentáře uživatelů k filmu (48)

 • jondzavid
  *****

  Výborný slovenský film (sakra túto vetu som už tak dlho nepoužil). Perfektná atmosféra, skvelá hudobná zložka a celkovo je to nápadité, hravé a dobre zahrané (M.Labuda tak cool ešte nebol :)). Prirovnal by som to k dielkam novej vlny typu Chytilovej Sedmikrásky alebo Slnko v sieti od Uhera, ale páčilo sa mi to z tejto trojky najviac. P.s. Vďaka za dobrý typ dňa na čsfd inak by som si tento film asi nevšimol.(12.4.2005)

 • Isherwood
  ****

  Kanonáda hlášek („Já a Panna Orleánská už nejsme kolegyně.“) a neuvěřitelně hravé holčičí dobrodružství, které v žánrových mezích funguje lépe, než většina současných teenagerských záležitostí ze všech koutů světa. Člověku se ani nechce věřit, že něco takového vzniklo u nás a v době, kdy se k nám pomalu chystaly tanky spřátelených zemí. Škoda toho konce, kdy jednotlivé příběhy bez výjimky vyšumí do ztracena. Všechny ostatní složky bez výtky. 4 a ½.(18.4.2010)

 • Adrian
  *****

  Originalne, zabavne, satiricke, velmi atmosfericke (hlavne scena striptizu so skvelym hudobnym podfarbenim by svojou kvalitou obstala bez mihnutia aj v dnesnych casoch). Slovensky film v plnej sile...(22.8.2004)

 • Kulmon
  ****

  Tak trochu (česko)slovenské prcičky. Svůdné, vtipné, nápadité. Vlastně jedinou chybou je ten konec, kdy jednotlivé příběhy zůstávají neuzavřeny. Prostě tam nezapadá. Velmi dobrý Hanzlík, Labuda a Ivana Karbanová. Souhlasím, že se jedná o jeden z nejlepších slovenských filmů.(10.7.2011)

 • troufalka
  ****

  Spíš úsměvné než vyloženě veselé. Časem se rozepíšu víc.(5.2.2019)

 • mchnk
  ****

  Až neuvěřitelně plodná, novovlnící se (copyright Snorlax) 60.léta, mají na svědomí i tuto téměř dokonalou, československou spolupráci. Překrásně rozjeté a jedinečnou atmosféru navozující seznamovaní se s pěticí pannen, které již, natruc, nechtějí býti pannami, je doprovázeno výbornou, hippísáckou melodií od mistra Lišky, krásnými účastnicemi tohoto protestního jednání (ta Sedmikrásková mě dostala podruhé, a doufám, že ne naposledy...) a opravdu výjimečnými rolemi. Hanzlík bravurní, na Labudu jsem koukal jako na zjevení, Stela pobaví zapálenou soudružkou a Pepík Hlinomazů to žel od*ral nešťastným dabingem, jak zmiňuje Adam Bernau. S lehce roztržitou a nedotaženou linií děje musím také souhlasit. Ovšem skvostný slovník, perfektní politické popichování, humor a závěrečné drama, drží film jasně v nadprůměru.....a půl. V současné době asi neodpustitelné (jak vidím) srovnání s neskutečně stupidním, pubertálně a sexisticky laděným, americkým či německým obrazem toho, jak může mládež řešit podobný "problém", podle mě tento film ponižuje. Vynikající a jedinečná komedie i drámo.(24.6.2013)

 • nascendi
  **

  Stále dúfam, že časom naďabím na nejaký starší, neprávom zabudnutý domáci film. Aj pred zhliadnutím tohto som dúfal. Naďabil som však iba na film starší, lepšie povedané predčasne zostarnutý, pri sledovaní ktorého som sa často cítil trápne.(11.7.2009)

 • Adam Bernau
  ***

  Kritikám "žánrové nevyváženosti" apod. se obvykle vysmívám, ale tentokrát si říkám, že na tom něco bude. Škoda, že tento film chce být vším a není ničím. Skvěle hrající krásné slečny, krásná, zajímavá kamera, některé vynikající scény, spousta skvělých drobných motivů i "krutých hlášek" (třeba: "má dobrů výchovu... kresťansků... a socialisticků" - to by v českém filmu nebylo možné). Mohly by z toho být dva nebo tři vynikající zcela rozdílné filmy. Po skvostném úvodu se to rozbíjí do utahaných, při sobě absolutně nedržících minipovídek, v nichž se nápadité dialogy střídají s hloupými, vyznění jednotlivých etud jsou vesměs nulová, celková pointa zoufalá. Celek je zvláštní nepřesvědčivá směs přepálenosti a nudné průměrnosti. Podivné, vždyť v jednotlivostech to má na mnoha místech skvělou atmosféru. Ještě jsem neviděl film, kde by se snoubila tak vysoká nadprůměrnost s tak hlubokou podprůměrností, ať už mám na mysli srandu, satiru nebo umění. Když jsem se při sledování soustředil jen na dílčí kvality a vykašlal se na nepodařený celek, bylo to fajn. Taky se mi líbilo "pozadí" - jakási dobová pohlednice tehdejšího Českoslovenka. Každopádně "nejčeskoslovenštější" film. Nechápu ovšem, proč tam do drobné rodičovské role obsadili předabovaného Hlinomaze - vždyť bez svého osobitého hlasu tam byl zbytečný, hotový antihlinomaz.(5.6.2011)

 • Kimon
  ****

  "Kolko je hodín? No, zdá sa, že je devet hodín, pán Karásek. Návštěva je skončená. A po druhý ráz prídem len v tedy, kým sú rodičia doma. Chápem?" .... "Jasné? A pred dialšou návštevou vyhladám holiča, pán Karásek" .... je osloven po příchodu rodičů mladistvý (J. Hanzlík) rodičem (F. Dibarbora) navštívené dcery. Tak, tohle je bomba, tohle se nedá přehlédnout. Tohle si pustím jistě nejednou. :-)(30.9.2010)

 • ScarPoul
  ****

  Zmluva s diablom je jeden z najlepších filmov o dospievaní aké som mal možnosť na poli slovenského filmu vidieť. ani nie tak svojou sociálno - výchovnou hodnotou, ale ľahkosťou akou sú tieto fakty posúvané k divákovi, čo má za následok, že film nenudí, zaujímavo sa na neho pozerá a je plný svetlých, komických momentov, ktoré vás donútia sa s chuti zasmiať, ale rovnako aj momentov, ktoré sú nezabudnuteľné silné - striptíz a samozrejme všetky scény z Menšíkom. Síce ma troška mrzí, že rodičovská fáza príbehu nebola viacej pestrejšia, pretože rozhodne prvá polovica sa môže pochváliť skvelým komickým načasovaním, ktorému kraľuje František Dibarbora. pre mňa jeden z nezabudnuteľných skvostov slovenskej kinematografie. " bohatý páni prehrali v kartách peniaze ťažko pracujúceho ľudu" " a čo mali robiť keď im nešla karta?"(26.11.2009)

 • ancientone
  ***

  Neviem si pomôcť, film vo mne vyvoláva silno ambivalentné pocity. Snímka je totižto skvelá v detailoch: komentároch ohľadom ideí politického režimu, "takej rozprávky pre dospelých, symbolov vtipne pointujúcich scény, pri hádke s otcom prestrelenie klobúku ako narušenie neotrasiteľnosti autority alebo neprehliadnteľnej hry s čiernou a bielou, avšak základná nosná kostra, od ktorej sa odvíja celý naratív, pôsobí, najmä pri zakončení záverečného flámu, strašne umelo, vypočítane a neprirodzene. Hra dievčat je súčasťou ďalšej, vyššej hry ( ktorá sa hneď javí ako príliš pritiahnutá za vlasy), o čom od začiatku vieme, ale záverečná konfrontácia oboch skupín "hráčov" a vyústenie celej situácie je nepresvedčivé, nepôsobivé aj so spätnou platnosťou. ................ Chalan s protekciou má možnosť cestovať a sledovať "hnitie kapitalizmu", čo ho v konečnom dôsledku modeluje ako hedonistického cynika, na ktorého celá hra nepasuje pre svoju prílišnú detinskosť- od daného charakteru by sa čakalo niečo určite dômyselnejšie, ak by sa niečím takým až nechcene smiešnym vôbec zapodieval. Vyplýva z toho nepríjemné narúšanie inak šarmantnej uvoľnenosti,, typickej pre 60-te roky. ................... Zmluva s diablom sa mi najviac podobá na rezkého psíka priviazaného na obojku. Chce sa besniť a do istej miery sa mu to darí, ale obojok mu zabraňuje v plnom rozlete.(18.3.2014)

 • rt12
  ****

  Škoda, přeškoda toho závěru, který byl až trapný. Pro mne velmi příjemné překvapení, film, který rozhodně patří k těm nejlepším ze slovenské líhně. Svým velmi hezkým komentářem za mne vše podstatné už napsal fragle.(28.3.2015)

 • Sandiego
  ****

  Svěží komedie z 60. let s výbornou dobovou atmosférou i pěticí hereček, která však trochu doplácí na rozklíženou strukturu, která doznívá jaksi doztracena. Námět sliboval trochu více, než jsem se ve výsledku dočkal. Ale i tak příjemný návrat do nevázanosti šedesátých let, v čekoslovenském filmu dosti ojedinělý.(18.2.2010)

 • fragre
  ****

  Tak skvěle rozjetý film, komedie s nadhledem a jakoby jen bokem utahující si ze socialisticko-katolicko-maloměšťácké společnosti slovenského městečka, s partou dívek, která ani trochu nezaostává za dívčím gangem ze Zločinu v dívčí škole (zvláště Sedmikáska Ivana Karbanová svou kreací trhlé adolescentky zastíní i krasavice Sylvii Turbovou a Zuzanu Kocúrikovou), s celou plejádou skvělých herců (jen to předabování Josefa Hlinomaze jsem nepochopil), s takovým nákladem hlášek a gagů - a skončí to tak trapným a nedomrlým závěrem a vysvětlením, které ten film shodí.(30.12.2014)

 • Joges
  ***

  Začalo to velmi slibně, mělo to myšlenku i nápad, už jsem chtěl film vychválit, ale druhá polovina, a zejména moralistický závěr, směřovala a řítila se čím dál víc a více do kelu.(12.2.2015)

 • zette
  ****

  Film, na kterem je krasne videt generacni rozdil... Na zaklade teto filmove zapletky by uz dnes takovy film vzniknout nemohl. Zmluva s diablom je plna vtipu, sveziho tempa a hezkych mladych herecek. Po technicke strance rovnez nemohu nic vytknout. Bavilo me to a zase se nekdy rad mrknu!(4.10.2012)

 • Willy Kufalt
  *****

  (3x) ,,A čo vy, súdruhovia, ešte nezažili ste žiadny menší malér?"                                                                                             Jedinečná atmosféra 60.rokov bola ako stvorená pre vznik mnohých vynikajúcich filmov a ani Slováci nezostali pozadu. Svieža, vtipná komédia o bláznivých maturantkách (Američania by to označili výrazom teen-movie) dokumentuje nielen svet dospievajúcej mládeže vo vtedajšej dobe, ale i prispela ku spoločenskej kritike proti smiešnym socialistickým až malomešťianskym názorom "súdruhov" profesorov a rodičov.                                                                                                         Neherečka Ivana Karbanová vo svojich hláškach i prejave priamo nadviazala na svoju zkaženou žábu z filmu Sedmikrásky: ,,Proboha, proč chceš něco dokazovat?" ... ,,Já a panna Orleánská už nejsme kolegyně." Viacero momentov pripomína spomínaný pološialený výtvor Věry Chytilovej, ale vďaka ucelenému príbehu a reálnejšiemu vykresleniu postáv je Zmluva s diablom lepšie stráviteľná. A samozrejme rozhodne neminulo účinkom ani česko-slovenské obsadenie, hlavne Vladimír Menšík opäť nezabudnuteľný.                                                                                                                   ,,Tomu říkám Interhotel, vy jste tady chtěla oheň a oni dělají rovnou peklo." . . . K tomu mládenec, ktorý roznáša po školských laviciach pornofotky, ďalší mládenec schovaný v skrini alebo psík, ktorý prinesie na povel papuču i vytiahne prístroj zo zástrčky. :-) O nič menej humoru než v tých nemeckých a amerických béčkových "teen-movies". Horké chvíle prichádzajú viac menej až k záveru, striptýz dievčiny za doprovodu dramatického šansónu Hany Hegerovej Blázen a dítě naznačuje úplnu zmenu atmosféry a vývinu príbehu... (95%)(30.9.2017)

 • Martin741
  ***

  Povazujem sa za mylovnika ceskoslovenskej kynemtagorafie a furt si myslim, ze najlepsie diela vznikali v neprekonatelnych 60. rokoch. Namet o 5 dievcatach je fajn, krasne su, a aj hrat vedia, tak oko divaka hned pookreje. Ucast znamych hercov ako Mensik /Happy End/ a pani Zazvorkova /tuna sa predstavuje ako zapalena sudruzka/ ma tiez potesila. Slusne, ale stale iba priemer, za rok 1967 by som urcite dal vyssie Lipskeho Happy End, Marketu Lazarovu alebo hoci aj Konec Agenta W4C prostrednictvim psa pana Foustky. 66 %(31.5.2014)

 • elanius
  ***

  (156/2017) / Začiatok nadupaný hláškami a vtípkami za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani moderné výstavné komédie. Bohužial ako minúty odsípajú ubúda aj humoru a záver odfláknutý. Ten herecký zoznam je ale tak silný, že v pohode prekryje nedostatky. (6/10)(22.10.2017)

 • dANo
  *****

  Skvelý čiernobiely slovenský film z prostredia malomesta, strednej školy a hlavne dospievajúcich mladých ľudí. Potešili ma hlavne výborné herecké výkony, ale aj scenár, ktorý posúval jednoduchý príbeh míľovými krokmi bez toho, aby niečo veľmi zdržoval a vysvetľoval... Ináč, dievčatá (resp. mladé herečky) vo filme sú veľmi pekné a aj z tejto stránky je radosť film pozerať. Vrele odporúčam, dávno ma slovenský film tak nepotešil.(31.7.2009)

 • Master19
  ****

  Nestačím se divit, jaké poklady přede mnou ještě zlatá šedesátá skrývají. Vynikající herecká sestava a nečekaná zápletka, kterou jako by si patentovaly až teenagerské komedie o třicet let a 9000 km jinde. Nenásilné proplétání dějů a scén končí ani nezamotané ani nerozmotané, jak je již ve filmech z té doby obvyklé. Tady to ovšem není úplně to pravé, má-li to být aspoň z části komedie, čekal bych nějakou zásadnější pointu. Nevadí, přesto je to velmi zaznamenáníhodný film.(8.4.2013)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace