Svěží komedie z 60. let s výbornou dobovou atmosférou i pěticí hereček, která však trochu doplácí na rozklíženou strukturu, která doznívá jaksi doztracena. Námět sliboval trochu více, než jsem se ve výsledku dočkal. Ale i tak příjemný návrat do nevázanosti šedesátých let, v čekoslovenském filmu dosti ojedinělý.(18.2.2010)

Kritikám "žánrové nevyváženosti" apod. se obvykle vysmívám, ale tentokrát si říkám, že na tom něco bude. Škoda, že tento film chce být vším a není ničím. Skvěle hrající krásné slečny, krásná, zajímavá kamera, některé vynikající scény, spousta skvělých drobných motivů i "krutých hlášek" (třeba: "má dobrů výchovu... kresťansků... a socialisticků" - to by v českém filmu nebylo možné). Mohly by z toho být dva nebo tři vynikající zcela rozdílné filmy. Po skvostném úvodu se to rozbíjí do utahaných, při sobě absolutně nedržících minipovídek, v nichž se nápadité dialogy střídají s hloupými, vyznění jednotlivých etud jsou vesměs nulová, celková pointa zoufalá. Celek je zvláštní nepřesvědčivá směs přepálenosti a nudné průměrnosti. Podivné, vždyť v jednotlivostech to má na mnoha místech skvělou atmosféru. Ještě jsem neviděl film, kde by se snoubila tak vysoká nadprůměrnost s tak hlubokou podprůměrností, ať už mám na mysli srandu, satiru nebo umění. Když jsem se při sledování soustředil jen na dílčí kvality a vykašlal se na nepodařený celek, bylo to fajn. Taky se mi líbilo "pozadí" - jakási dobová pohlednice tehdejšího Českoslovenka. Každopádně "nejčeskoslovenštější" film. Nechápu ovšem, proč tam do drobné rodičovské role obsadili předabovaného Hlinomaze - vždyť bez svého osobitého hlasu tam byl zbytečný, hotový antihlinomaz.(5.6.2011)

Kvalitní dílko ze slovenské koliby je menší psychologickou sondou do svědomí mládeže pozdních šedesátých let. Z filmového hlediska je zde pak zajímavý fakt, že se zde sešli přední slovenští i čeští herci (byť v menších rolích) a dále pak patero půvabných mladých hereček, z nichž některé se rovněž zapsaly do hereckého světa. Jen mi je líto, že k dokonalosti něco schází, takový skvělý námět si zasloužil hlubší psychologii postav a využití individuality každé z pěti dívek, což se bohužel nestalo. Jaká škoda, hodnocení mohlo být ještě vyšší.(26.11.2013)

Tak skvěle rozjetý film, komedie s nadhledem a jakoby jen bokem utahující si ze socialisticko-katolicko-maloměšťácké společnosti slovenského městečka, s partou dívek, která ani trochu nezaostává za dívčím gangem ze Zločinu v dívčí škole (zvláště Sedmikáska Ivana Karbanová svou kreací trhlé adolescentky zastíní i krasavice Sylvii Turbovou a Zuzanu Kocúrikovou), s celou plejádou skvělých herců (jen to předabování Josefa Hlinomaze jsem nepochopil), s takovým nákladem hlášek a gagů - a skončí to tak trapným a nedomrlým závěrem a vysvětlením, které ten film shodí.(30.12.2014)

Nestačím se divit, jaké poklady přede mnou ještě zlatá šedesátá skrývají. Vynikající herecká sestava a nečekaná zápletka, kterou jako by si patentovaly až teenagerské komedie o třicet let a 9000 km jinde. Nenásilné proplétání dějů a scén končí ani nezamotané ani nerozmotané, jak je již ve filmech z té doby obvyklé. Tady to ovšem není úplně to pravé, má-li to být aspoň z části komedie, čekal bych nějakou zásadnější pointu. Nevadí, přesto je to velmi zaznamenáníhodný film.(8.4.2013)

• - Jedním z natáčecích míst byl zámek Smolenice v okrese Trnava. (skudiblik)

• - Film kúpili aj do talianskej distribučnej siete Carla Pontiho a do čiernobieleho filmu boli pre nich dokrútené farebné erotické scény. (Raccoon.city)

• - K výberu hlavných postav sa režisér inšpiroval pri študijnom pobyte v Paríži a pri kastingu si mohol vyberať do hlavných postáv až z osemstovky mladých žien. (Raccoon.city)