Až neuvěřitelně plodná, novovlnící se (copyright Snorlax) 60.léta, mají na svědomí i tuto téměř dokonalou, československou spolupráci. Překrásně rozjeté a jedinečnou atmosféru navozující seznamovaní se s pěticí pannen, které již, natruc, nechtějí býti pannami, je doprovázeno výbornou, hippísáckou melodií od mistra Lišky, krásnými účastnicemi tohoto protestního jednání (ta Sedmikrásková mě dostala podruhé, a doufám, že ne naposledy...) a opravdu výjimečnými rolemi. Hanzlík bravurní, na Labudu jsem koukal jako na zjevení, Stela pobaví zapálenou soudružkou a Pepík Hlinomazů to žel od*ral nešťastným dabingem, jak zmiňuje Adam Bernau. S lehce roztržitou a nedotaženou linií děje musím také souhlasit. Ovšem skvostný slovník, perfektní politické popichování, humor a závěrečné drama, drží film jasně v nadprůměru.....a půl. V současné době asi neodpustitelné (jak vidím) srovnání s neskutečně stupidním, pubertálně a sexisticky laděným, americkým či německým obrazem toho, jak může mládež řešit podobný "problém", podle mě tento film ponižuje. Vynikající a jedinečná komedie i drámo.(24.6.2013)

Svěží komedie z 60. let s výbornou dobovou atmosférou i pěticí hereček, která však trochu doplácí na rozklíženou strukturu, která doznívá jaksi doztracena. Námět sliboval trochu více, než jsem se ve výsledku dočkal. Ale i tak příjemný návrat do nevázanosti šedesátých let, v čekoslovenském filmu dosti ojedinělý.(18.2.2010)

Nestačím se divit, jaké poklady přede mnou ještě zlatá šedesátá skrývají. Vynikající herecká sestava a nečekaná zápletka, kterou jako by si patentovaly až teenagerské komedie o třicet let a 9000 km jinde. Nenásilné proplétání dějů a scén končí ani nezamotané ani nerozmotané, jak je již ve filmech z té doby obvyklé. Tady to ovšem není úplně to pravé, má-li to být aspoň z části komedie, čekal bych nějakou zásadnější pointu. Nevadí, přesto je to velmi zaznamenáníhodný film.(8.4.2013)

Kanonáda hlášek („Já a Panna Orleánská už nejsme kolegyně.“) a neuvěřitelně hravé holčičí dobrodružství, které v žánrových mezích funguje lépe, než většina současných teenagerských záležitostí ze všech koutů světa. Člověku se ani nechce věřit, že něco takového vzniklo u nás a v době, kdy se k nám pomalu chystaly tanky spřátelených zemí. Škoda toho konce, kdy jednotlivé příběhy bez výjimky vyšumí do ztracena. Všechny ostatní složky bez výtky. 4 a ½.(18.4.2010)

"Kolko je hodín? No, zdá sa, že je devet hodín, pán Karásek. Návštěva je skončená. A po druhý ráz prídem len v tedy, kým sú rodičia doma. Chápem?" .... "Jasné? A pred dialšou návštevou vyhladám holiča, pán Karásek" .... je osloven po příchodu rodičů mladistvý (J. Hanzlík) rodičem (F. Dibarbora) navštívené dcery. Tak, tohle je bomba, tohle se nedá přehlédnout. Tohle si pustím jistě nejednou. :-)(30.9.2010)

• - K výberu hlavných postav sa režisér inšpiroval pri študijnom pobyte v Paríži a pri kastingu si mohol vyberať do hlavných postáv až z osemstovky mladých žien. (Raccoon.city)

• - Martu Rašlovú (Iška) odporučila režisérovi Zacharovi Věra Chytilová a Vieru Šimekovú (Emka) našiel v tanečnom klube Dynamitka. (Raccoon.city)

• - Jedním z natáčecích míst byl zámek Smolenice v okrese Trnava. (skudiblik)