Cesta řeky k moři (TV film)

Československo, 1966, 126 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Výběr představitelů rolí dokonalý, kamera podtrhuje drsnou atmosféru syrového londonovského světa (i když použitý - spíše uhlazenější než syrový - jazz motivy Edena posouvá více směrem k naší současnosti). Existencionální drama par excellance.(31.3.2013)

Velice umně natočený film dle románu Jacka Londona vypráví příběh muže, který ztrácí svou víru v psaní ve chvíli, kdy se mu konečně dostává slávy. Zjištění, že to co mu dříve bylo odepřeno, je mu nyní dopřáno plnými doušky, utápí své trable v alkoholu a odmítá vše, co pro něj dosud mělo cenu života. Výborné herecké obsazení v režii Ludvíka Ráže přináší dvě hodiny parádní podívané.(5.5.2017)

• sator

Scénář Jan Procházka... Pořad byl vysílán naposledy v roce 1997 a prozatím není repríza v doheldné době do vysílání plánována. její zařazení v budoucnu nevylučujeme. .(28.3.2013)

• Přemek

V dalších rolích Blanka Bohdanová, Josef Větrovec, Josef Bek, Vladimír Šmeral, Jiří Bruder, Radovan Lukavský.(24.5.2010)

Páni ! Ještě dnes mi běhá mráz po zádech při vzpomínce na Danu Medřickou natřenou na černo. Její malá role černošky byla jejím hereckým výkonem povýšena na roli velikou. Čekání na tenkou obálku jsem prožíval u bedny spolu s Radoslavem a Danou s propletenými prsty napínajícími kůži na kloubech do běla. Martin Eden a jeho "...i sebedelší řeka v moře dospěje klín" byl ozdobou pořadů ČT a měl by být každoročně alespoň jednou opakován.(11.12.2016)