poster

Pokoj 205

 • Dánsko

  Kollegiet

 • angličtina

  Room 205

Horor

Dánsko, 2007, 90 min

 • SOLOM.
  **

  Tato severská duchařina je už od začátku poněkud nudná. Za první půlhodinu se ve filmu vůbec nic podstatného nestane a jedinou náplní je seznamování s hlavními postavami. Když už dojde k první vraždě, tak ihned poté následuje další čtvrthodina, kterou mohli klidně vystřihnout. Intimní seznamovaní je dobré leda tak do romantických filmů, nebo telenovel, ale ne do hororu od něhož čekáme, že se konečně duch odhodlá k dalšímu zabíjení. K dobru musím ale přičíst, že nás filmaři chtěli podrobně seznámit s osudem mrtvé dívky a ukázat, proč a za co se vlastně mstí. Posledních 20 minut už bylo relativně v normě a konečně jsme se dočkali řádění ducha v hojném počtu, tedy v tom na co si troufli. Co se týká kamery a záběrů samotných, tak se občas povedly dost dobře, a to hlavně co se týká vizuální stránky ducha a různých odrazů v zrcadlech. Bohužel se opět projevil nedostatek kapitálu a myslím si, že jsme tím byli ochuzeni ještě o lepší podívanou, kterou by jistě poskytli. Bohužel co se napravit nedá je jsou herecké výkony. Ty byly místy až trapné a nedokážu říct, kdo se mi líbil nejvíc. Snad asi představitelka ducha. Trapné hlášky a mizerný dabing vadili mým uším asi nejvíc. Naštěstí zde byla hudba, která se mi docela líbila a dokázala částečně přebýt nudu ve zcela zbytečných scénách.(4.5.2010)

 • Scio
  odpad!

  Gratuluji. Dámy a pánové, s potěšením vám mohu oznámit, že se zase někomu povedlo natočit úplnou blbost! Takřka celý film je okopírovaný z japonských hororů. Ale tak špatně a nekvalitně, že to až bije do očí. Ale ruku na srdce, být to vaše režisérská prvotina (alespoň doufám, jinak má ten člověk vážný problém), dostat scénář od retardovaného pisálka a skupinku zfetovaných puberťáků bez špetky talentu, o moc lépe by jste asi nedopadly. Prostě odpad.(15.2.2009)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Nenáročná ducharinka bez nápaditých, či mimoriadne efektívnych “jump skérov”, ktorá síce herecky taktiež neoslní, no mne “Pokoj dvastapiet” rozhodne neprišiel ako úplne nevydarená vec, ktorá by mala v podobe “odpadov”, schytávať jednu facku za druhou. Má totiž takú zvláštnu atmosféru, pôsobí celkom tajomne, ani samotný príbeh nie je úplne na zahodenie. Popravde, poslednú dobu nebolo veľmi načo kukac, prehovoril ma aj “dabing”, a tak zrejme aj vďaka tomu, vyslovene nebanujem.(31.10.2020)

 • -krusty-
  **

  EHF: Neskutečně se táhnoucí záležitost! Námět se zdá celkem OK, ale to zpracování...!!! To co mi u severské kinematografie lahodí je tu dotaženo ad absurdum: tedy fajn dlooouhé záběry ála pantomima. Příběh se rozjíždí na můj vkus velice dlouho - a to jsem příznivce postupného budování atmosféry... Hlavní hrdinka není sexy, ale je sympatická. Zbytek studentů je OK, přestože - jak tu bylo naznačeno - vzhledem k jejich vzhledu museli několikrát opakovat :-) Občas to celé nedává smysl, ale jelikož jsem u toho stáhnul sedmičku červeného, neberte můj komentář jako objektivní recenzi. Slibná, pozvolna se rozjíždějící a častokrát nudná...nuda! :-( P.S: sledovat to na disku od DVD EDICE je utrpení.....mraky reklam a trailerů....co je moc, to je moc! :-((14.7.2013)

 • Dubro
  **

  Túto dánsku vzduchárčinu som skukol na dvakrát. V prvej nudnej polhodine filmu sa mi podarilo zalomiť, ale našťastie mi tekvica padla rovno na RC a na tlačítko „pauze“. O dve hoďky neskôr som mohol len skonštatovať, že dánska vzduchárčina sa od ázijskej či japonskej odlišuje len ksichtami a menami (aspoň sa to nepletie), ale postup je rovnaký a nič nového som nevidel. Taký úplne slabý odvar zo Zrkadiel. No a opäť som zalomil. 2,5 kg(22.10.2008)

 • - Film bol natočený za 20 dní. (ShortyIC)