Pokoj 205

Room 205

Horor

Dánsko, 2007, 90 min

• Scio

Gratuluji. Dámy a pánové, s potěšením vám mohu oznámit, že se zase někomu povedlo natočit úplnou blbost! Takřka celý film je okopírovaný z japonských hororů. Ale tak špatně a nekvalitně, že to až bije do očí. Ale ruku na srdce, být to vaše režisérská prvotina (alespoň doufám, jinak má ten člověk vážný problém), dostat scénář od retardovaného pisálka a skupinku zfetovaných puberťáků bez špetky talentu, o moc lépe by jste asi nedopadly. Prostě odpad.(15.2.2009)

• SOLOM.

Tato severská duchařina je už od začátku poněkud nudná. Za první půlhodinu se ve filmu vůbec nic podstatného nestane a jedinou náplní je seznamování s hlavními postavami. Když už dojde k první vraždě, tak ihned poté následuje další čtvrthodina, kterou mohli klidně vystřihnout. Intimní seznamovaní je dobré leda tak do romantických filmů, nebo telenovel, ale ne do hororu od něhož čekáme, že se konečně duch odhodlá k dalšímu zabíjení. K dobru musím ale přičíst, že nás filmaři chtěli podrobně seznámit s osudem mrtvé dívky a ukázat, proč a za co se vlastně mstí. Posledních 20 minut už bylo relativně v normě a konečně jsme se dočkali řádění ducha v hojném počtu, tedy v tom na co si troufli. Co se týká kamery a záběrů samotných, tak se občas povedly dost dobře, a to hlavně co se týká vizuální stránky ducha a různých odrazů v zrcadlech. Bohužel se opět projevil nedostatek kapitálu a myslím si, že jsme tím byli ochuzeni ještě o lepší podívanou, kterou by jistě poskytli. Bohužel co se napravit nedá je jsou herecké výkony. Ty byly místy až trapné a nedokážu říct, kdo se mi líbil nejvíc. Snad asi představitelka ducha. Trapné hlášky a mizerný dabing vadili mým uším asi nejvíc. Naštěstí zde byla hudba, která se mi docela líbila a dokázala částečně přebýt nudu ve zcela zbytečných scénách.(4.5.2010)

• -krusty-

EHF: Neskutečně se táhnoucí záležitost! Námět se zdá celkem OK, ale to zpracování...!!! To co mi u severské kinematografie lahodí je tu dotaženo ad absurdum: tedy fajn dlooouhé záběry ála pantomima. Příběh se rozjíždí na můj vkus velice dlouho - a to jsem příznivce postupného budování atmosféry... Hlavní hrdinka není sexy, ale je sympatická. Zbytek studentů je OK, přestože - jak tu bylo naznačeno - vzhledem k jejich vzhledu museli několikrát opakovat :-) Občas to celé nedává smysl, ale jelikož jsem u toho stáhnul sedmičku červeného, neberte můj komentář jako objektivní recenzi. Slibná, pozvolna se rozjíždějící a častokrát nudná...nuda! :-( P.S: sledovat to na disku od DVD EDICE je utrpení.....mraky reklam a trailerů....co je moc, to je moc! :-((14.7.2013)

Pre fanúšika horrorov to musí byť útrpné brnkanie na nervy. Predvídateľný príbeh sa totiž odvíja rýchlosťou Tarkovského filmov pustených na spomalený pohyb. Filmových fajnšmekrov nadchne aspoň oldschoolový feeling kameramana: jeho práca s protisvetlom, zdôrazňovanie "sklených" plôch, odrazov a "zrkadlových" efektov má mimoriadne vysokú kultúru. Lenže čo s tým, keď zo scenára, ktorý bol k dispozícii, by nevykresal nič príčetné ani Ridley Scott krížený s Christopherom Nolanon. Vznikol teda podivuhodný kríženec: kultivovane natočený dánsky film spárený s prežutou "šikmookou" ducharinou, ktorý sa vlečie, vlečie a vlečie: a nič sa nestane, ak vám aj utečie. Aj tak sypem až tri hviezdičky - aspoň za tie pekné "hrátky" kameramana.(5.11.2008)

• Pollini

Jendím slovem chujo..na. Hlavní postava má nanejvíš dva výrazové prostředky, buď se tváří s trapným úsměvem nebo má úšklebek tybu "bože, nevím, co mám dělat". Duch zavražděné dívky zabíjí koho chce, o žádné zadostiučinění, pomstu nebo pomoc přejít na druhou stranu, nešlo, prostě si tam jenom tak řádí. Když zabije nesnesitelnou obyvatelku pokoje 205, ta se objeví taky v zrcadle, ačkoli k tomu není žádný důvod. Zlého ducha chtějí zastait tím, že složí rozbité zrcadlo - nechápu!(24.4.2015)

• - Film bol natočený za 20 dní. (ShortyIC)