poster

Pokoj 205

 • Dánsko

  Kollegiet

 • angličtina

  Room 205

Horor

Dánsko, 2007, 90 min

 • SOLOM.
  **

  Tato severská duchařina je už od začátku poněkud nudná. Za první půlhodinu se ve filmu vůbec nic podstatného nestane a jedinou náplní je seznamování s hlavními postavami. Když už dojde k první vraždě, tak ihned poté následuje další čtvrthodina, kterou mohli klidně vystřihnout. Intimní seznamovaní je dobré leda tak do romantických filmů, nebo telenovel, ale ne do hororu od něhož čekáme, že se konečně duch odhodlá k dalšímu zabíjení. K dobru musím ale přičíst, že nás filmaři chtěli podrobně seznámit s osudem mrtvé dívky a ukázat, proč a za co se vlastně mstí. Posledních 20 minut už bylo relativně v normě a konečně jsme se dočkali řádění ducha v hojném počtu, tedy v tom na co si troufli. Co se týká kamery a záběrů samotných, tak se občas povedly dost dobře, a to hlavně co se týká vizuální stránky ducha a různých odrazů v zrcadlech. Bohužel se opět projevil nedostatek kapitálu a myslím si, že jsme tím byli ochuzeni ještě o lepší podívanou, kterou by jistě poskytli. Bohužel co se napravit nedá je jsou herecké výkony. Ty byly místy až trapné a nedokážu říct, kdo se mi líbil nejvíc. Snad asi představitelka ducha. Trapné hlášky a mizerný dabing vadili mým uším asi nejvíc. Naštěstí zde byla hudba, která se mi docela líbila a dokázala částečně přebýt nudu ve zcela zbytečných scénách.(4.5.2010)

 • cariada
  **

  No jedna velká nezáživná nuda. Poslední půl hodina se to snaží zachránit, ale už je to málo. Vraždící dívka co vylejzá ze zrcadla. Před časem jí znásilnili a ona se na to musela dívat v zrcadle, pak šáhla na elektriku a bylo poní. Jenže ted nová studentka co bydlí v onom pokoji rozbije zrcadlo a ona se dostane ven a vraždí. Poměrně laciný a fádní děj bez větší atmosféry. Příběh je hodně nezáživní a nepřehledný.(19.2.2009)

 • KUFI
  odpad!

  Napudrovana holka dela bubu v zrcadle. Ptakovina ktera vas unudi k smrti. Nekolikrat jsem u toho usnul a nakonec to slo z disku aniz bych to dokoukal. Puvodne jsem chtel dat jednu hvezdicku za peknou blondynku (Mira Wanting), ale vzhledem k tomu, ze neukazala ani kozy, tak nic nebude. Ackoliv seversky zeme patri k mym nejoblibenejsim, tak filmy jim teda vubec nejdou a horory uz tuplem ne. Det okända a Antichrist jsou svetly vyjimky.(2.10.2014)

 • Scio
  odpad!

  Gratuluji. Dámy a pánové, s potěšením vám mohu oznámit, že se zase někomu povedlo natočit úplnou blbost! Takřka celý film je okopírovaný z japonských hororů. Ale tak špatně a nekvalitně, že to až bije do očí. Ale ruku na srdce, být to vaše režisérská prvotina (alespoň doufám, jinak má ten člověk vážný problém), dostat scénář od retardovaného pisálka a skupinku zfetovaných puberťáků bez špetky talentu, o moc lépe by jste asi nedopadly. Prostě odpad.(15.2.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Klasická japonskem načichlá duchařina (prosil bych zase někdy ducha, který není jako holografická projekce a netřepe se, prosím!!!!), která je zajímavá svým hodně pomalým stylem vyprávění. U mě ta pomalost nebyla vůbec na škodu, naopak, docela se mi to zamlouvalo (stejně jako hlavní hrdinka jak vzhledem, tak herecky), dodávalo to filmu takovou zvláštní příchuť a atmosféru. Ne že bych se u toho bál, ale brnkalo mi to na nervy... 3,5*(24.11.2009)

 • - Film bol natočený za 20 dní. (ShortyIC)