Crows Zero II

Crows Zero 2

(neoficiální název)

Akční

Japonsko, 2009, 133 min

První díl byl hodně v pohodě a pro mne rozhodně jeden z nejlepších filmů vymagořeného "vše/ne-umětela" Miikeho. Školní prostředí, japonské uniformy a hlavně mraky akce, soubojů, hromadné bitky o nadvládu školních gangů ... děj skoro žádný, o to lepší postavy atd. Dvojka je v podstatě to stejné ... skoro úplně. A to je asi problém. Protože jednička byla něco nového a člověk na to koukal s otevřenou hubou a výborně se bavil, tady se opakuje úplně to stejné a to ještě přes dvě hodiny. Musím napsat, že jsem se rozhodně nenudil, ale ani mne film už nijak extra nedostával ... pár zajímavých postav, chvílemi se film bral až trapně příliš vážně a pak tu byla hlavně opět akce a mraky soubojů mladých výrostků. Závěrečná megařežba trvá snad 30 minut a nedivil bych se, kdyby to někoho časem třeba i začalo nudit ... Rozhodně dobré, ale doporučuji shlédnout hned po prvním díle, protože oba dávají spolu dohromady jeden velký celek. Jinak výtvarná stránka, speciální efekty, triky, kostýmy, to vše naprosto na jedničku, výborné! Ale stále dokola a dokola ...(3.6.2010)

Zklamání? U mě se nekoná. Ano, je to o něco horší než jednička, ale jen o malinkou píď. Hudba, souboje, lidé - všichni tu jsou. A mají stále ty své kvality. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že jsem se pořádně nevyznala v některých soubojích; zřejmě roztržitou kamerou, ale jinak? Pořád je to pro mě adrenalinový film, kterej to umí pořádně roztočit. Pěkně se všichni vykoupali v krvi. Navíc se mi líbí, jak si muži vyřizujou účty, jak jim stačí rvačka k uzavření přátelství, k vyřešení problému. "Není nic špatného na tom být vrána. Když to porovnáte s chudáky ptáky v kleci, kteří zapomněli létat, Vrány jsou mnohem lepší. Být Vrána je dost dobré i pro mě." První a poslední písnička, ta samá písnička, suki desu! :-)(15.11.2009)

Zpočátku mě to neoslovilo tolik, jako první díl... přecejen méně humoru a akce už nejsou tak neokoukané. Navíc se mi předtím hodně líbila linie s Kenem, kterou zde prostě už nic nezastoupí. Každopádně už jen kvůli závěrečné bitce sledování vůbec nelituju. Tam je to takovej nářez, že se mi to skoro chce hodit do jednoho pytle s jedničkou.(22.6.2011)

Odvrácená tvář Japonska aneb Země vycházejícího slunce není jenom o slušnosti a o klanění. Dvojka Vran se mi líbila, i když už mě nebavila tolik jako jednička. Bylo to v podstatě to samé jenom s tím rozdílem, že tady už nešlo o boj v rámci jedné školy, ale válka mezi školami, která vedla k předvídatelnému konci. Oguri byl stejně skvělý jako v jedničce a vždycky znovu mě udivovalo jak je ohebný a pružný. Občas jsem měla dojem, že má místo kostí a kloubů nějakou pružinu. :^) Co mě ale zase znovu dostalo byla muzika. Poslouchala bych ji pořád dokola.(22.10.2011)

Po druhém shlédnutí Vran v lepší kvalitě a už s titulky jsem musel přehodnotit z 3 na 4 hvězdičky. Stejně jako v Crows 0 má i Crows II nezapomenutelné momenty, ale i tak malé chybičky. Již intro je připomínkou starých Vran a hlavně písničky byly stejné jak v jedničce tak i ve dvojce, až na dvě nové. Od počátku je vidět jistý rozvoj postav, které si zachovali své charaktery, ale musí řešit jak spory mezi sebou tak mezi sousední školou Housen, díky nesjednocení Suzuranu a pomstě Housenu za dávnou smrt jejich vůdce... začíná boj mezi školami, tak i mezi studenty na obou stranách. Jediné co mě vadilo na dvojce je asi jen odbyté souboje, ovšem ne, že by jich bylo málo ba naopak , ale chaotičnost některých scén je opravdu hrozná. Velké plus dávám ovšem závěrečné bitce, která trvala přes půl hodiny, což byl neuvěřitelnej odvaz a parádní mlátičská akce jak má bejt. xxD 8/10(10.9.2009)