poster

Jattáman (festivalový název)

 • Japonsko

  ヤッターマン

 • Japonsko

  Yattāman

Akční / Komedie

Japonsko, 2009, 111 min

Komentáře uživatelů k filmu (37)

 • Luksa
  *****

  Infantilní, zvrhlý a perverzní trip, při kterém spousta diváků asi vyletí z kůže. A já si to kompletně užil, tolik wtf scén jsem neviděl za celý rok. Může to být i tím, že pár šílených anime už jsem viděl a po chvilce jsem se dokázal na tuto hranou adaptaci animáku pro děti naladit a věděl co mám čekat - pak už člověk jen čučí a řeže se smíchy. Triky hodně slušné, herci koukatelní a záverečná písnička hrozně návyková. Tož 90%(10.2.2010)

 • Tsunami_X
  *****

  Film, který rozdělil karlovarské festivalové diváky na tři skupiny. Ta první, složená z lehce přiopilých kašpárků, která tleská u každé znělky a loga sponzora naštěstí odešla hned po otvíráku. Nepoučená dvojka kolem sebe nadávala, prskala a v půlce filmu už němela sílu. A trojka, alespoň minimálně poučená divácká skupina, zůstala a buď si to užila nebo ne.(7.7.2009)

 • Renton
  ***

  44. MFF KV(11.7.2009)

 • Adrian
  ***

  Maximum trip-oid film, ktory vsak vdaka tomu, ze som na tripe pri jeho sledovani nebol, som si nedokazal patricne uzit. Neveriacky som zizal takmer cely film (i ked japonske uchylnosti nielen TV tvorby som uz videl kdejake), ovsem index zabavnosti za tym dost zaostaval. Pribeh, dej, zapletka? C´mon ... pri tomto filme jednoznacne nadbytocna relikvia. 5/10(23.3.2009)

 • Subjektiv
  ****

  V kruzích mojí nedávné minulosti se tomuto říká "Live action anime" - anime, které někdo "omylem" svěřil do rukou Miikemu a nechal sehrát živé herce. Přestřelené barvy, hypertrofovaně trhlý herecký projev, bizarní scény transformací, uječené ohlašování bojových megachvatů, jen póze sloužící pózování postav. Děláte-li hraný film tak, aby vypadal jako animovaný, vychází produkt mnohem zábavnější, než děláte-li film animovaný, aby vypadal jako hraný. Kyoko Fukada je v kostýmku Doronjo k pomilování. Miike má dokonale dávkovaný nadhled - ví, že točí blbinu, ale i tak to udělá pořádně :) Škoda, že Yatterman není mé první live action anime s transformacemi superhrdinů, propadl bych té rozmatlané duze víc. Slabé ****.(5.11.2010)

 • CheGuevara
  *

  Miike natočil splašený koolovrátek, který se vyčerpá hned v prvních deseti minutách. Bez napětí, drajvu či čehokoliv, co by dokázalo pobavit i diváka, jenž nikdy neholdoval kultu "špatných filmů".(8.7.2009)

 • JFL
  *****

  Po „Jókai daisensó“ (Velká válka bubáků) další Miikeho bláznivý film pro děti. Nonstop zábava a pastva pro oči, která sice není sofistikovaně opulentní jako „Speed Racer“ (se kterým bývá „Jattáman“ povrchně porovnáván), ale zato plná bezprostředních atrakcí a divokého, často podvratného humoru (spousta falických doplňků na bojových robotech, lascivně přisprostlé gagy a především empatické polidštění robotického kannonenfutteru, nad jehož trpkým údělem se doposud nikdo v japonské popkultuře nepozastavoval). Krom toho je film doslova hrané anime, potažmo manga pro děti – vizuální stylizace, přetržitost sekvencí, primární efektnost a kolotoč stále stejných motivů, které ovšem svým opakováním utvářejí svébytný svět. Především ale Miike vytvořil rozpustilou oslavu dětství, které je pouze stavem mysli nevázaným na věk.(3.5.2009)

 • tombac
  ****

  V kině by tahle šílenost útočila na maximální hodnocení, co si budeme povídat. A řekněme si, proč ji oceňovat výhradně pod vlivem?? Blbost! Na dětinské a perverzní anime se dívají davy a chrochtají u toho, aniž by se zkuřovali trávou a nalívali chlastem! Yattermann je hraná reinkarnace prasáckého a vtipného anime (mangy) a to nejen pro děti. V kratší verzi by to byla bomba formátu Speed Racera, to mi nikdo nevymluví. 8-9/10(1.12.2009)

 • Skejpr
  **

  Asii a anime mám fakt rád a na Yattermana jsem se vážně těšil. Bohužel, opravdu zábavná je první asi půl hodina, potom to jde do kopru. Originalita, zábavnost, to všechno jde do kopru. Zůstává hodina a půl nudného barevného balastu. Mít to hodinu, chroctám blahem...(7.7.2009)

 • Hellboy
  ****

  [KVIFF 2009] Ujeté hrané anime, kde je dovoleno vše. Slovy se to popsat nedá.(7.7.2009)

 • Hitman_47
  ****

  Naprosto střelená, infantilní a těžce úchylná podívaná, která Miikemu očividně sedle lépe, než dětská (či dědkovská, dle gusta) prdel na hrnec !(13.7.2011)

 • Botič
  ***

  Na tento film nebyl ještě svět připraven! Tak tohle bylo i na mojí jemnou dětskou psychiku moc. Celý karlovarský týden se pak nesl v duchu Yattermana a ze všech koutů se ozívalo jen Yatta, Yatta. Buť naprosto geniální a nebo totálně stupidní. Já zůstanu raději někde uprostřed.(7.7.2009)

 • Rogue
  *****

  Japonští Spy Kids se souboji ještě přestřelenějšími než v D.O.A. kombinované s Power Rangers, okořeněné roboty z Transfotmers a Rocksteadym s Beabobem. To vše v přepáleně barevných interierech, bez zbytečných digitálních nesmyslů a s pokémoními nástupy soubojů. Miike se utrhl ze řetězu jak už dlouho nikdo ne, natočil tři téměř totožné půlhodiny a dal je za sebe.(9.7.2009)

 • Dan9K
  **

  Hodnocení od odpadu do pěti je zcela závislé na náladě diváka a množství opojných látek v jeho těle. Na svou náladu už si moc nevzpomínám, ale těch opojných látek mnoho nebylo, takže proto mě to asi bavilo jen na začátku a pak už to bylo tak nějak furt to samé...(11.7.2009)

 • bassator
  ***

  44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Kdo na tento film šel jenom s tím, že to bude nějaký půlnoční horor, nebo něco podobného a nevěděl větší podrobnosti tak se asi po pár minutách zvednul a odešel domů. Tak to nakonec udělala pomalu polovina kina... Na takový film musíte jít s tím, že víte do čeho jdete a víte co od toho očekávat jako jsem šel já. Je to snad nejlepší půlnoční snímek co jsem tu viděl... 80% nebo 100% to dát nemůžu i 65% je moooc přehnané, ale nejvypatlanějšímu filmu (v dobrém slova smyslu) u kterého jsem se neskutečně bavil sem nemohl dát jinak. Neuvěřitelně stupidní japonský humor, neskutečně trapné oblečky hrdinů, úplně vylízané dialogy to bylo prostě něco... Myslel jsem že Bakjwi nemůže nic překonal, ale může... BRAVOOOO - Viděno 6/7 filmu - 65%(9.7.2009)

 • iamek
  ****

  Zábavné, barevné, šílené a krásně se pohybujicí. Hodnocení berte s jistou rezervou, protože u tohodle druhu filmu se člověk musí bavit a vypnout mozek po naročném dni, kdy viděl asi tři depresivní dramata. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

 • CBD
  ****

  Ultimativní, barevná, nedostižně ujetá úchylárna. Tohle neoceníte pokud nedisponujete alespoń vyšší dávkou dětinskosti či jste celý den neseděli na art filmech o rudnoucích japonkách. Každá minuta překonává tu druhou a tak jen napjatě sledujete jak daleko Takashi Miike zajde. Rozhodně dál než by jste očekávali. Souložící roboti, vykradené hračkářství, muzikálová čísla, praseční masky a falické symboly málem v každém druhéím záběru. Rozmyslete se, jestli tohle chcete vidět.(7.7.2009)

 • Popluh
  **

  Kyoko Fukada je pro mě po Kamikaze Girls a Yattermanovi zárukou šílených japonských filmů, které bohužel nejsou vtipné. Yatterman sice nabízí pár vtipných okamžiků, ale většinou jen budete kroutit hlavou a kontrolovat čas do konce. Bez tohohle filmu by se svět zřejmě obešel.(24.8.2010)

 • Mr.Pumpkin
  ***

  Tohle byla skutečně ujetá magořina! Hrozně rád bych svým hodnocením ocenil originalitu a fakt, že jsem se u sledování Yattermana dobře bavil, ale víc než tři hvězdy dát nemůžu. Myslím, že by filmu prospělo, kdyby byl o něco kratší. Přeci jen se v druhé půlce filmu ona zábavnost vytrácí. 70%(7.7.2009)

 • ledzepfan
  *****

  No tývole :D to jsem si zas jednou něco pustil :D ....Popisovat to moc nemá cenu, protože- kdo tuhle pošahanou kokotinu neviděl ten prostě nepochopí........Uchichtával jsem se u toho jak postižený a už někde ve čtvrtině jsem rezignoval na snahu pochopit na co to uvšechrohatejchprasat koukám.........Až teď jsem tu všimnul, kdo je zodpovědný za režii a je mi to trochu jasnější.....ale i tak=úlet.....PS:Po rozležení v hlavě a obeznámení se s anime předlohami musím zvýšit hodnocení na plnou palbu :)(29.7.2011)

 • kaylin
  ****

  Takashi Miike opět ukazuje, jakým je šílencem a jak dokáže svoje filmy vypilovat k vizuální dokonalosti. Tohle je natolik ujeté, že se vám to nejspíš ani nebude líbit, ale pokud máte aspoň trochu rádi japonskou šílenost, tak si budete lebedit blahem. I na mě je tohle trochu moc, ale i tak jsem si snímek nesmírně užil.(10.6.2015)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace