poster

Louis C.K.: Chewed Up (TV film)

Komedie

USA, 2008, 61 min

Režie:

Shannon Hartman

Kamera:

Rick Siegel

Hrají:

Louis C.K.
 • campix
  *****

  Louis C.K. je pro mě nekorunovaným králem stand up komedie. Jeho nekompromisní a tvrdý humor asi nemusí sedět každému, ale v Chewed up všechno dokonale klaplo. U předchozích stand upů jsem měl problém s celkovým dojmem. Určité pasáže byli naprosto legendární, ale jako celek jeho vystoupení docela ztrácelo dech. Tady to není naprosto žádný problém. Už od první minuty se na vás valí neskutečná lavina nekompromisního a nekorektního humoru.(3.5.2015)

 • kinghome
  *****

  "nikdy bych nenazval ženu píčou, teda kromě mí matky, který se to z nějakého divného důvodu líbilo" Tohle byl asi nejdrsnější a nejhrubší stand up Louise a vlastně všech stand upů co jsem viděl. Tady bych řekl, že dokonce párkrát překročil hranici a divím se, že ještě nedostal od někoho přes hubu. Upřímně lituju jeho děti, který až vyrostou tak budou asi dost frustrovaný z toho, jak o nich jejich fotřík mluvil. Jak s ním mohla vydržet jeho žena nějakejch 10 let? Kdyby o mě někdo takhle mluvil, tak bych s ním nebyl ani chvíli, ale tak to je věc každýho, já jen vim, že mě Louis zase královsky pobavil a dokázal mě rozesmát k slzám, i když mi zrovna do smíchu nebylo. Louis je můj nejoblíbenější Stand up komik a nemyslím si, že ho někdo předběhne, jeho rasismus a drsnost příběhů je tak moc na hranici, že dál už se dlouhou dobu nikdo ani nepokusí zajít.(2.1.2014)

 • T-pack
  *****

  Louis má nezaměnitelnej smysl pro humor. Protože jsem viděl už hromadu politicky nekorektních, vulgárních, spontánně vypadajících i sebeshazujících komiků, ale nikoho, kdo by to uměl takhle naházet do kupy a prodat s imidží naprosto klasickýho fotra. Louis CK ve svý (jak se tomu v angličtině říká) rutině poodkrývá hodně nejen ze sebe, ale přes jeho hyperbolický příklady se dá generalizovat na společnost nejen Americkou. Baví mě ten chlap neskutečně.(18.9.2015)

 • BigDeal
  *****

  Louie v najlepších rokoch, vynikajúci stand-up, dokonca ešte lepší ako Shameless. Zaujímavé je, že aj keď Louie hovorí o sebe do detailu a teda nevynecháva svoje "čierne" stránky, je mi stokrát viac sympatický ako ktorýkoľvek iný komik, či herec. A druhá zaujímavá vec je, že aj keď má Louie kompletne posraný život, neupadá do depresie, ale vybehne na pódium a robí si z toho srandu. Tlieskam.(16.7.2010)

 • Matty
  ****

  Louis je v perfektní formě a bez uzardění se pouští do nepříjemných témat, od jejichž probírání politicky korektní veřejný diskurs dneška spíše odrazuje: sexuální i rasové menšiny, 11. září, pohlavní život po čtyřicítce, dětská sexualita… Dobře ví, kam až může jako bílý otec dvou dětí zajít. Jde-li přitom o něho samotného a jeho sebeúctu, nezná hranic. To jej jednak spojuje s Lenou Dunham z Girls, která mluví za generaci o 20 let mladší („No one could ever hate me as much as I hate myself“), jednak odlišuje od v jádru podobně negativistických internetových trollů, kteří naopak hází špínu na všechny kromě sebe. Od neurotického základu jeho humoru zase vede spojovací čára k Woodymu Allenovi, který ale není tak zemitě konkrétní a zaobírá se obecnějšími životními, filozofickými a náboženskými otázkami. Louis C. K. nám sice dává od vážných témat oddechnout tím, že je shodí, ale zároveň dokáže posluchače rozhodit tím, že mu ukáže ve světle zdravého rozumu problémy, nad nimiž dlouhodobě přivírá oči. S brutální upřímností za nás mluví o holých faktech, které jsme se ve slušné společnosti naučili zamlčovat. Podobné zamlčení přitom může značit civilizovanost, stejně jako obyčejné pokrytectví. Louisovy stand-up přinejmenším pomáhají uvědomit si to. 85%(3.9.2014)