Nestyda Louis C.K. (TV film)

Louis C.K.: Shameless

Komedie

USA, 2007, 57 min

Louis C.K.

Louis C.K.

Scénografie:

Gregory Van Horn

Klasický Louis CK. Platí tu prakticky všechno, co u ostatní stand up komiků. Pokud si vyberete jednotlivé momenty, tak jsou daleko údernější než pokud se díváte na celý stand up s hodinovou délkou. Lehce to ztrácí na intenzitě a údernosti, ale Louis zůstává stále naprostou špičkou a Shameless je jedním z jeho nejlepších stand-upů.(4.10.2019)

Kéž bych mohl dát šest hvězd. V dnešní upjaté "politically correct" době, kdy se lidé bojí otevřeně říkat svůj názor jen proto, aby náhodou neurazili něčí citlivou dušičku, jsou vystoupení Louise balzámem na duši. Shameless, Chewed Up a jiné jeho show beru jako důkaz, že svět ještě není tak úplně v prdeli.(10.3.2013)

Záznam stand-upu je určitě dobré shlédnout na úvod, k seznámení se s C. K. Louisem ve formě jevištní tresti, k ochutnání výtažku z jeho nejbřitčích charakteristických smečů, k pochopení úhlů, z nichž míří a zasahuje do citlivých, prohnilých míst západoevropskou pakulturu, kterou si bere na paškál v jejích nejbizarnějších, všednodenních a ve své absurditě všeobecně souhlasně přehlížených projevech, za jeden z nichž považuje i sám sebe, svoji roli v životě (rozevedený se závazky, stárnoucí rozbolavělý chlap, který kolem sebe pod povrch pronikajícím zrakem vidí samé rozumné důvody, proč se cítit bídně), svoje maligní slabosti i to, jak zdrchaně, rozbolavěle a nemohoucně se po většinu bdělého času cítí a vypadá. Nemilosrdný, logický, analytický, důsledný, bleskurychlý satirik, který se provrtává prohnilými slabinami naší upadající civilizační etapy s pronikavostí červotoče na speedu. ***** Ovšem o mnoho raději mám právě jeho seriál Rozvedený se závazky, kde se C. K. Louis představuje jako postava v toku svého vlastního, "reálného" života, kde jeho vývody spolu s ním zažíváte v jeho každodenních situacích - a nemyslete si, není to o nic pomalejší ani nemilosrdnější než ta tresť na podiu, jen o nekonečný rozměr hlubší a důvěrnější - on, jeho dvě holčičky, když je má o víkendu v péči, jeho opuštěnost, když je nemá, jeho triky, jak se sebou, svojí línou povahou, nezměrnou vnímavostí i opotřebovaným zjevem vydržet v proudu dní, jeho zoufalství z absence logiky všude kolem a v mezilidské komunikaci zvlášť, a pak všechny ty průkazdé detaily, postřehy, jež v toku bdění reflektuje, cítí a precizně vyhmatává a komentuje až k zbláznění. A ano, pak taky ta láska k téhle velké lidské komedii, láska, něha a absolutní vědomí, že nedokáže nikomu a ničemu ublížit, které z něj přestoproto cítíte plynně vyvěrat. *****(13.6.2015)

Se stand-up komikem Louisem C.K. jsem se poprvé setkal v seriálu Lucky Louie. A tento seriál se okamžitě zažadil mezi mé oblíbené, protože bez jakýchkoliv servítek řeší životní situace a vztahy obyčejných lidí. A v nastaveném trendu Louis pokračuje i v tomto záznamu svého vystoupení, kolikrát zajde ještě dál (že už to snad ani dál nejde :-)). Nejvýživnější je závěrečná část, kdy na řadu přijde rodina (vztah s manželkou, výchova dcer) – to jsem brečel smíchy! Takže pokud se chcete pořádně pobavit, zasmát, poslechnou si pár (občas nechutných) vtipků, či si jen poslechnout Louieho názory na život, není lepší volba než tento "Komik bez hranic"!(15.8.2012)

Absolutní bomba, při nichž břicho pukalo a smích se rozléhal všude kolem... Od řízení auta, přes rodinu až ke své postavě, brilantní. Vše co více bych k tomuto chtěl říct, bych bohužel považoval za spoilerování. Každopádně Louisovy extrémy a detaily jsou opravdu k zamyšlení :D skvělé... hodina málo 90%(27.1.2014)