Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vikram, mladý nadějný herec, sní o hvězdné kariéře a přijíždí kvůli tomu do Bombaje. Se stejným snem tam žije i ctižádostivá Sona, která je předurčena stát se hvězdou. Ti dva se samozřejmě potkají, jiskra přeskočí, ale – přežije jejich láska touhu po úspěchu? Jaké oběti budou muset přinést? Současný bollywoodský příběh odehrávající se ve městě, jež se zoufale snaží utéci před vlastní realitou. (Festival bollywoodského filmu)

(více)

Recenze (9)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Nahliadnutie za oponu alá Bollywood. Alebo cesta herca k naplneniu svojho sna. Sympatické postavy. Veľa podarených epizodiek. Shahrukh Khan hrajúci( som o tom 100%) presvedčený samého seba, príjemná hudba a pekne namiešaná dráma s romantikou. Zoya Akhtar vie čo chce povedať a rozpráva to veľmi kvetnato, bez sentimentu, alebo emočného vydierania. Koniec je presne taký, aký by mal koniec pri takomto druhu filmov byť. A práve svojou netradičnosťou na poli indického filmu, a väčšiemu príklonu k západným praktikám, nemám problém veriť tomu, že to aj v tom veľkom Bollywoode takto funguje. ()

lenuse 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-) ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Oba dva se derou za slávou a oba něco obětují. Zatímco ona tělo, on svědomí (pokud ho kdy měl). A zatímco ona ublížila nejspíš jen sama sobě, on ublížil všem okolo. Snímek si ironicky až sarkasticky střílí z touhy po tom stát se filmovou hvězdou („Řekněte nám svůj slavný monolog…“) a hodně otevřeně ukazuje, jak to ve filmovém průmyslu chodí – protekce a prachy dokáží všechno. Zatímco mladá dívka se zpočátku nejeví jako moc kladný typ, postupně si získává sympatie a nakonec se jí člověk může až obdivovat. Zato mladík začíná jako sympaťák a končí jako prázdná schránka, která se zajímá jen o sebe. Hodně dobrý, nečekaně drsný film. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Moje prvé hodnotenie, ktoré tu prehodilo film z modra do červena.. Nebol som si istý medzi 4/5, ale štvorkou som označil aj filmy, ktoré sa mi páčili podstatne menej, plus tento fakt, tak tam tá fullka ostane. Inak už len ako úvodná titulková sekvencia s krásnou hudbou napovedá, je to úžasná cinefilná záležitosť. Najmä pre človeka znalého hindskej filmovej politiky a je ako tak oboznámený s ich najväčšími superhviezdami. Ja som možno z polovice oboje a plne si viem predstaviť zamračený pohľad diváka, ktorého by to bol prvý... alebo piaty kontakt s bollywoodom... prepáč... nie s bollywoodom, to je po správnosti Hindu Film Industries (blik... ;-). A rovnako verím, že keď do toho ja pôjdem opäť, po pár rokoch, uchrochtám sa celý. Ďalej. Mladý Farhan si má získal od začiatku a ako sa mu pokrivoval charakter a prepadal do tej mašinérie si ma držal. Viac menej na protipólne dopadala Konkona, ktorá to tiež nehrala zle, to sa nedá povedať. Skôr má mrzí, ako to k nej ako práve tej nezaujímavejšej skĺzlo. A tiež to kvázi posolstvo ako si sám strojcom svojho šťastia a že treba makať a ono sa to poddá... na tak veľký film, celkom obohraté myšlienky. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009) ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama