Šťastná náhoda (festivalový název)

• Indie

Luck by Chance

Luck By Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-)(9.2.2009)

Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

Jeden z těch Bolly filmů, který diváka velmi dobře prověří v jeho znalostech Bolly hvězd, mužských i ženských. V malých rolích se jich tady mihne poměrně nevídané množství a o mnoha dalších padne aspoň řeč. Vtipné bylo, že s tím jak se vypořádat z opojení slávou radil zrovna Shahrukh. Nebo hláška o tom, že stát se Hollywoodským hercem je snadné, ale stát se hercem v Indii vyžaduje taky talent pro zpěv a tanec. Pak taky mít rodinné konexe a nebo vyhrát miss. Celkově ten film dost silně nahlíží do zákulisí tohoto dění. Jenže forma a příběh pro mě nebyl až tak moc poutavý, moc mě to nebavilo. Užíval jsem si nejvíce tu plejádu hvězd a pak Konkonu Sen Sharmu, která zde byla úžasná a taky Ishu Sharvani. Finální třičtvrtě hodinka mě, ale asi i bavila když to tak zpětně procházím, většina filmu sice ne, ale to finále se mi už pod kůži dokázalo dostat. Jenže na vyšší hodnocení to ani tak nestačí, chyběl mi v tom nějaký náboj, který by mě více vtáhnul k postavám, či ději. Bude to i tím, že Farhan Akhtar mě svou ztvárněnou postavou v tomto filmu ani na chvíli, ani trochu neoslovil.(20.9.2016)

Moje prvé hodnotenie, ktoré tu prehodilo film z modra do červena.. Nebol som si istý medzi 4/5, ale štvorkou som označil aj filmy, ktoré sa mi páčili podstatne menej, plus tento fakt, tak tam tá fullka ostane. Inak už len ako úvodná titulková sekvencia s krásnou hudbou napovedá, je to úžasná cinefilná záležitosť. Najmä pre človeka znalého hindskej filmovej politiky a je ako tak oboznámený s ich najväčšími superhviezdami. Ja som možno z polovice oboje a plne si viem predstaviť zamračený pohľad diváka, ktorého by to bol prvý... alebo piaty kontakt s bollywoodom... prepáč... nie s bollywoodom, to je po správnosti Hindu Film Industries (blik... ;-). A rovnako verím, že keď do toho ja pôjdem opäť, po pár rokoch, uchrochtám sa celý. Ďalej. Mladý Farhan si má získal od začiatku a ako sa mu pokrivoval charakter a prepadal do tej mašinérie si ma držal. Viac menej na protipólne dopadala Konkona, ktorá to tiež nehrala zle, to sa nedá povedať. Skôr má mrzí, ako to k nej ako práve tej nezaujímavejšej skĺzlo. A tiež to kvázi posolstvo ako si sám strojcom svojho šťastia a že treba makať a ono sa to poddá... na tak veľký film, celkom obohraté myšlienky.(30.12.2016)