poster

Šťastná náhoda (festivalový název)

 • Indie

  Luck by Chance

 • Velká Británie

  Luck By Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

 • ScarPoul
  ****

  Nahliadnutie za oponu alá Bollywood. Alebo cesta herca k naplneniu svojho sna. Sympatické postavy. Veľa podarených epizodiek. Shahrukh Khan hrajúci( som o tom 100%) presvedčený samého seba, príjemná hudba a pekne namiešaná dráma s romantikou. Zoya Akhtar vie čo chce povedať a rozpráva to veľmi kvetnato, bez sentimentu, alebo emočného vydierania. Koniec je presne taký, aký by mal koniec pri takomto druhu filmov byť. A práve svojou netradičnosťou na poli indického filmu, a väčšiemu príklonu k západným praktikám, nemám problém veriť tomu, že to aj v tom veľkom Bollywoode takto funguje.(17.2.2015)

 • Niktorius
  ****

  Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009)(16.10.2009)

 • lenuse
  ****

  Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-)(9.2.2009)

 • rikitiki
  ****

  Oba dva se derou za slávou a oba něco obětují. Zatímco ona tělo, on svědomí (pokud ho kdy měl). A zatímco ona ublížila nejspíš jen sama sobě, on ublížil všem okolo. Snímek si ironicky až sarkasticky střílí z touhy po tom stát se filmovou hvězdou („Řekněte nám svůj slavný dialog…“) a hodně otevřeně ukazuje, jak to ve filmovém průmyslu chodí – protekce a prachy dokáží všechno. Zatímco mladá dívka se zpočátku nejeví jako moc kladný typ, postupně si získává sympatie a nakonec se jí člověk může až obdivovat. Zato mladík začíná jako sympaťák a končí jako prázdná schránka, která se zajímá jen o sebe. Hodně dobrý, nečekaně drsný film.(19.10.2016)

 • Tuax
  ***

  Jeden z těch Bolly filmů, který diváka velmi dobře prověří v jeho znalostech Bolly hvězd, mužských i ženských. V malých rolích se jich tady mihne poměrně nevídané množství a o mnoha dalších padne aspoň řeč. Vtipné bylo, že s tím jak se vypořádat z opojení slávou radil zrovna Shahrukh. Nebo hláška o tom, že stát se Hollywoodským hercem je snadné, ale stát se hercem v Indii vyžaduje taky talent pro zpěv a tanec. Pak taky mít rodinné konexe a nebo vyhrát miss. Celkově ten film dost silně nahlíží do zákulisí tohoto dění. Jenže forma a příběh pro mě nebyl až tak moc poutavý, moc mě to nebavilo. Užíval jsem si nejvíce tu plejádu hvězd a pak Konkonu Sen Sharmu, která zde byla úžasná a taky Ishu Sharvani. Finální třičtvrtě hodinka mě, ale asi i bavila když to tak zpětně procházím, většina filmu sice ne, ale to finále se mi už pod kůži dokázalo dostat. Jenže na vyšší hodnocení to ani tak nestačí, chyběl mi v tom nějaký náboj, který by mě více vtáhnul k postavám, či ději. Bude to i tím, že Farhan Akhtar mě svou ztvárněnou postavou v tomto filmu ani na chvíli, ani trochu neoslovil.(20.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace