Měsíční past

Scénografie:

B.K. Taylor

Kostýmy:

Deborah K. Larsen

Sice je to béčko, ale po trikové stránce velice podařené-zvláště, zvláště když se to natočilo před 20ti lety. Když jsem to poprvé videl, někdy v roce 92/93, byl jsem z filmu úplně nadšený (kdo ví jak bych reagoaval dneska). Kdo však hledá logiku, či originalitu, bude na 100% zklamaný (třeba vesmírný stan je k smíchu). Celkově musím však přiznat, že nehodnotím objektivně, neviděl jsem to přes 15let, ale mé dojmy z dětství jsou velice pozitivní tomuto prakticky zapomenutému filmu.(12.5.2009)

Kedysi som to mal rád a ani dnes ma to nesklamalo. SCI-FI béčko ako sviňa, kombinujúce votrelca s terminátorom a Jamesom Bondom ( Moonraker ). Všeličo by sa tu dalo vytýkať, pri prestrelke v chodbe teń emzácky robot len tak stojí, krúti hlavou a dvíha ruky, kozmonauti sa na mesiaci pohybujú ako na zemi, v tých skafandroch majú zrejme nekonečné zásoby vzduchu a v lunárnom module niekoľkotonovú atómovku s ktorou poľahky vyhodia do vákua obriu mimizemskú loď. Ale to nič, je to jeden z tých filmov ktorým sa to dá odpustiť, hlavne že to fičí, je to bizarné, skrátka to funguje. A dvojka Koenig-Campbell ma taktiež potešila ( keď som to videl poprvýkrát ešte som nevedel kto sú to ).(10.10.2010)

"Je starý 14 000 rokov." Od menej známeho režiséra Roberta Dykea, prichádza sci-fi horor v ktorom si zahrali Walter Koenig (Star Trek), Bruce Campbell (Evil Dead, Maniac Cop). Film som si hlavne zohnal kvôli Bruceovi, ktorý od Evil Deadu, velmi poskočil na dno, za zmienku stojí robot, ktorý vystreloval blesky. Celkový dojem z filmu bol na 60 percent, ale musím pridať 80 percent.(7.3.2009)

• petero

Raz dávno som na to videl upútavku a od vtedy som to túžil vidieť. Prvé nahliadnutie ma však od tohoto direct to video béčka brutálne odradilo. S triezvejším pohľadom je to však solídne spracovanie kde sa tvorca snažil to podať čo najvernejšie (napr. žiadny zvuk vo vesmíre), srší z toho strašidelné scifi, nasvietenie dobré, prostredie tiež fajn, keď to malo byť monumentálne tak to aj tak pôsobilo, roboti, mimozemšťanka, sex s mimozemšťankou v stane na mesiaci =), nálož v module čo by roztrhla aj celú planétu, všetko čo má správne sci-fi hororové béčko mať to malo.(31.10.2008)

Tenhle intersoňácký komorní sci-fi horůrek svého času odkojil nejednoho puberťáka, mj. i mě. Tvůrci si totiž uměli zahákovat svou cílovku - který kluk nesnil o tom, že bude kosmonautem, bude řídit raketoplán a brázdit Měsíc v lunárním vozítku a který kluk neujížděl na nejrůznějších Transformerech a mechách. Tady si mohl užít obojího požehnaně, navíc s povětšinou slušnými triky a (ryze ateliérovou) výpravou a dvojkou startrekovský Walter Koenig-Bruce "Ash" Campbell. Dnes už mě ale tahají za uši triviální až otravné dialogy a mírně nudí nevyrovnané vypravěčské tempo, kdy v první půlce filmu stíhá jedna brutální časová zkratka druhou a v druhé půlce se děj maximálně natahuje prdelením se hrdinů po měsíční krajině sem a tam. Jinak tu samozřejmě najdete vše co do béčka z 80. let patří - kozy, závěrečnou likvidaci monster mohutným výbuchem a otevřený konec. Dokoukejte až do konce závěrečných titulků.(10.2.2007)

• - Při telefonátu přibližně v 30. minutě je možné několikrát zahlédnout mikrofon filmového štábu. (eugeene)

• - Vo filme sa objaví celkovo 5 verzií kyborgov zvaných Kaalium. (fefee)