Měsíční past

B.K. Taylor

Kostýmy:

Deborah K. Larsen
  • Pai-Mei

Smiešne herecké výkony hlavných prestaviteľov nezachránil ani pokus o vytvorenie špeciálnych efektov, nehovoriac o absurdnom hudobnom pozadí celého filmu. Režisér si mal zobrať príklad od dva roky staršieho Predátora, na ktorom vidieť, ako sa dá sci-fi horor dotiahnuť k dokonalosti. Dve hviezdy dávam za občasne hrorovo vydarené scény, vďaka ktorým som vydržal pozerať do konca.(13.6.2008)

• Korbitch

Copak o to hudbu, jako když epileptik hraje na varhany bych ještě přežil, ale scénář, výprava a herci jsou i přes nadějný námět jedním slovem otřesní. Nejvíc mě asi dostala situace, kdy chlapíkovi zabijou kolegu, on rozdělá na měsíci stan, a pak v něm vypustí svého malého kosmonauta do černé díry borce, kterou probudili po 14 000 let dlouhé chrupce. Scéna by vypadala v mém podání cca takhle: On: Tak co kotě, hupsnem na to? Ona: No já nevím, spala jsem 14 000 let. On: No tak kotě, je to jako jízda na kole. Ona. Když já nevím... On: Do hajzlu, kotě, právě mi zabili kolegu, jsem emocionálně vyčerpaný. Ona: Tak dobře. Hele, tady je dobré místo na stanování. Ty vole...(4.8.2015)

• Chřástal

Námět je dobrý, ale způsob vyprávění děje a dialogy postav mi připomněly dávné literární opusy mého kamaráda (zdravím Davida. Lopana) jako „Nechytitelný kovboj“ nebo „Záhada oranžového světla“. Tenkrát mu bylo osm. Tohle pojetí spolu s místy hodně jalovými efekty (když se z měsíčního prachu vysune robotická hlava a zvědavě se rozhlíží, chybí už jen sitcomový vmíchaný smích publika) posunuje Měsíční past někam na hranu béčka a céčka, nicméně zábavného. Rádoby tvrdé hlášky nasáckých parťáků, intermezzo ve striptýzovém baru, vědcova snaha o diplomacii či meziplanetární soulož na Luně sichrují brakové uspokojení.(28.10.2018)

Sice je to béčko, ale po trikové stránce velice podařené-zvláště, zvláště když se to natočilo před 20ti lety. Když jsem to poprvé videl, někdy v roce 92/93, byl jsem z filmu úplně nadšený (kdo ví jak bych reagoaval dneska). Kdo však hledá logiku, či originalitu, bude na 100% zklamaný (třeba vesmírný stan je k smíchu). Celkově musím však přiznat, že nehodnotím objektivně, neviděl jsem to přes 15let, ale mé dojmy z dětství jsou velice pozitivní tomuto prakticky zapomenutému filmu.(12.5.2009)

• petero

Raz dávno som na to videl upútavku a od vtedy som to túžil vidieť. Prvé nahliadnutie ma však od tohoto direct to video béčka brutálne odradilo. S triezvejším pohľadom je to však solídne spracovanie kde sa tvorca snažil to podať čo najvernejšie (napr. žiadny zvuk vo vesmíre), srší z toho strašidelné scifi, nasvietenie dobré, prostredie tiež fajn, keď to malo byť monumentálne tak to aj tak pôsobilo, roboti, mimozemšťanka, sex s mimozemšťankou v stane na mesiaci =), nálož v module čo by roztrhla aj celú planétu, všetko čo má správne sci-fi hororové béčko mať to malo.(31.10.2008)

• - Při telefonátu přibližně v 30. minutě je možné několikrát zahlédnout mikrofon filmového štábu. (eugeene)

• - Vo filme sa objaví celkovo 5 verzií kyborgov zvaných Kaalium. (fefee)