Indický podnikateľ Rajeev uzatvára veľmi dôležitý kontrakt v kameňolome. Na oslave, ktorú usporiadal na počesť získania obchodu, sa dozvie, že dvaja z jeho najbližších spolupracovníkov (manželia) ho podviedli, a tak ich vyhodí z oslavy aj z podniku.
Od tej doby sa začnú diať zvláštne veci. Ukazuje sa, že na Rajeevovu dcéru Rakshu uvalili kliatbu čiernej mágie. Na jej vyliečenie zúfalí rodičia skúšajú doktora, psychiatra, no nič nepomáha, a preto sa obrátia na exorcistu. (Norus88)

Kusko.t2 odpad!

WTF? Indický EXORCIST-a zmiešaný s kadečím? Tak na to obyčajné WTF stačiť nebude vďaka otrasnej kvalite novej tváre známeho príbehu pod deformačnou taktovkou Rama Gopal Varmu. V Indii nečakaný HIT roku 2008! To si robia asi srandu chlapci. Šialene prehnaná reklamná kampaň – “Ak počas sledovania hororu Phoonk nezavriete oči na viac ako 3 sekundy vo vyľudnenej premietacej sále a neposeriete sa od strachu, vyhráte 500 000 indických rupii“ (v prepočte podľa súčasného kurzu zhruba 8 000 euro / 200 000 kurún českých), nalákala do kinosál hlavne mladých ľudí. Extrém indického hororu je skutočne problém dopozerať! Či sumu nakoniec niekto vyhral alebo išlo len o bublinu so skrytým “ALE“, ma priznám sa ani nezaujíma. Osobne som so zatváraním oči problémy mal, ale to jedine tak vďaka veľkému zívaniu na plné ústa. No veď si to skúste. Normálny divák, ktorý videl viac ako jeden klasický horor, ku príkladu toho EXORCIST-u, by sa v kine akurát tak zarehotal (lepšie to podporiť ale alkoholom) či dokonca vyvracal strávené nachos s omáčkou. Pozerať na takého veľkohubé sračky chce silný žalúdok. Odsedieť si to zhruba dvojhodinové utrpenie v kine a následne sa rozčarovane dožadovať od Varmu zaslúženej výhry, by niekto nemusel prežiť v zdraví. Ak by jeden z najžiarivejších režisérov súčasnej indickej produkcie hororov (Ram Gopal Varma samozrejme) nechcel vrátiť ani vstupné za zakúpený lístok, schytal by to hňup jeden. Čo teda očakávať? EXORCIST-u NARUBY s množstvom nezmyslov a neplánovaných fórov - úvodný obraz temnej ulice s rozsvietenou lampičkou, vykopávky Rajiva (jedna z hlavných postáv pracujúca ako stavbyvedúci/projektant), čiernu mágiu, posteľovú scénu dievčiny posadnutej diablom, havranov, výrazné líčenie, kamerové detaily na vybavenie postihnutého príbytku, konfrontáciu medzi vierou a podloženými faktami vyspelej spoločnosti, ... a iné KRAVINY! Aby som komentár zakončil pozitívne, to nad čím by som sa zľutoval je štýl kamery (po 20 minútach už ale lezie na nervy), prípadne hudobný doprovod (o ňom platí to isté). Fanúšikom EXORCIST-u rozhodne ODPORÚČAM!!! Reklama tipu – “Ku projekcii filmu každý divák dostane vrecko na zvracanie“ (aplikovaná pri horore Nightmare (1981)), by svoj účel splnila lepšie. Ďakujem za hnusácky zážitok Ram Gopal Varma! ()