Šplhající muž (TV film)

Šplhajúci muž

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1991, 52 min

Tim Sullivan

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Zřejmě úmyslně nudný, obyčejný úvod. kdo ho vydrží, tak je potom překvapován, že ani v tomhle filmu Sherlock umí udělit divákovi několik zajímavých postřehů, kterou lidskou mysl okouzlí. Jistěže ne každou, ale některou určitě.***(19.10.2010)(19.10.2010)

Povídka, podle které byl tento díl natočen mě vůbec nebavila a přišla mi hodně absurdní. To se samozřejmě odráží i na její adaptaci, i když ta mě docela bavila. No a co bezpodmínečně chci je tak soška opice, která kouří vodní dýmku, co se objevila při závěrečných titulcích :-) Jinak z pana Dvoraka se zde stává Dorak a tím úplně mizí odkaz na České země, který se v předloze objevil.(1.10.2010)

Na začátku nevýrazný příběh, kterému jsem chtěl dát tři hvězdičky kvůli předvídatelnosti (byl jsem si totiž jistý, že vím přesně o co tam jde a jak to skončí). Ale na konci přišla děsivá pointa, kterou jsem vážně nečekal a zvedla tenhle díl úplně někam jinam. Nutno dokoukat do konce!(30.11.2008)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Pes byl téměř vlkodav a šplhající muž předvedl na stromech číslo, za které by se nemusel stydět ani vrcholový artista. Vždycky budí hrůzu záběry, které by viděl pes svými očima. Sherlock H. jako obvykle noblesní . Dorak vs Dvořák mě napadlo taky, nějak si to ale z knihy nepama ...(15.2.2011)

Tak já nestačím zírat, co tvůrci téhle série dokážou. Předloha k této epizodě mě absolutně nebavila a podle mě je asi nejslabší ze všech, až je mi toho Sherlocka líto. Ale tahle adaptace, to je úplně jiný kafe. Ta epizoda mě dostala naprosto ve všem, je to úplný opak povídky. Atmosféra je hodně hustá a čím víc se dál blíží ke konci tím víc graduje a stoupá napětí. Finále bylo špičkově natočené a parádně děsivé. Je tu i dost vtipných vložek, hlavně u úplně poslední scény jsem se dost rozchechtal... Ale to je něco absolutně výborného, tenhle díl z paměti jen tak nevypustím. 100%, absolutně zasloužených.(24.1.2012)

Doylovo vypořádání se s Poem. Tvůrci si s námětem pohráli a výborně vystupňovali napětí.(5.10.2010)

Až jsem se bála, aby představitel profesora nedostal infarkt. Nejsem sice žádný filmový kritik, jen obyčejný divák, ale většinu hereckých výkonů v této sérii (i vedlejší postavy) považuji za velmi dobré.(5.11.2008)

Výborná série s výborným obsazením!!(12.10.2016)