Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,380,797║ klasický problém druhých časti, keď sa balansuje z nesmrteľnostou záporáka, ktorý absolvoval pád do 50m rokliny po prepichnutý krompáčom ale dobre tvorcovia viditeľne inšpirovaný Americkým Halloweenom v skutku vedia obratne narábať s príbehom a dokážu upútať aj keď nám poväčšinou ponúkajú klasické klišé scénky /50%/ ()

Havaj8

Naprosto důstojný pokračování a je tomu stejně i v hodnocení, oboje po 68%, není se čemu divit. Sice mě ze začátku rozhořčilo, že i přes pád z několik metrů do rokliny a mrznutí nákou tu hodinu to týpek dokázal přežít. Aspoň teda se pokusili nám to nějakým způsobem objasnit. Napětí v nemocnici fungovalo jako kdekoli v jiný ohromný budově a po menších jatkách to finále pěkně vygradovalo tak jak mělo... ()

Xmilden

Druhý díl představuje klasický syndrom dvojek VÍCE MRTVOL. Také je zde více lekaček. To sice již není nic co bych vyhledával, ale odpouštím. Přece jen opět se nám příběh pozvolna rozjíždí. Až to chytá ty pravé severské grády. Venku zima a v nemocnici se není kam schovat. Chlapík s krompáčem si umí vyhrát, ale místy mě tohle připomnělo hodně silnou vykrádačku Halloween II. 50% ()

predators

Podle mě už zbytečný druhý díl, který jen těží z úspěchu svého staršího předchůdce. Abych se napřed zastal dílu druhého, tak lekavé scény tu jsou, ale většinou jsou doprovázeny "nárazovým" zvukem, což je onen lekavý element. A to je z pochval všechno, lidi se chovají dementně a policajti ještě hůř :-) Ale zdá se, že už je to opravdu díl poslední... :-) 40% ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa presne tam, kde skončil predchádzajúci film, takže mladá žena, ktorá ako jediná prežila vyčíňanie brutálneho vraha skončí so zraneniami v nemocnici, kde sa lieči, ale polícia do márnice privezie aj všetky zvyšné telá vrátane vraha, ktorý sa preberie a začne vo svojom vražednom besnení pokračovať. Ale hlavná hrdinka ho už raz porazila a nevzdá sa ani tentoraz. Spracovanie je celkom slušné, síce si na to hlavné treba nejaký čas počkať, ale nemám s tým problém, na rozdiel od mnohých podobných filmov ma tu bavila aj celá úvodná fáza, či už zoznamovanie s rôznymi postavami, ktoré sú pomerne zaujímavé alebo aj zbieranie dôkazov a podobne, jediným väčším sklamaním je to, že tá hlavná časť, na ktorú sa vždy pri slasheroch teším najviac, teda postupné likvidovanie radových ľudí, ktorí o ničom nevedia je tu až príliš krátka, čo je škoda, ale zase to vynahradzuje zvyšok filmu, či už príchod policajtov alebo aj celý záver. Na rozdiel od jednotky je už toto predsa len priamočiarejší slasher, kde o atmosféru vôbec nejde, ale zase poteší pár napínavých scén. Čo sa týka akcie, tak až tak moc jej nie je, ale s jej kvalitou som nadmieru spokojný. Tých pár vrážd je celkom slušných, obzvlášť perfektné zlomenie väzov, páči sa mi síce málo krvavá, ale vydarená likvidácia policajtov a aj perfektne natočený hod krompáčom. S hereckým obsadením nemám problém, znovu poteší hlavná hrdinka, okrem nej tu vystupuje len málo postáv, ale zaujímavé sú prakticky všetky a to je pri tomto žánri veľmi zriedkavé. Réžia a technická stránka sú výborné, páči sa mi celkový vizuál, prostredie a aj moja obľúbená atmosféra zimy. Síce jednotka je o niečo lepšia, ale ani s týmto pokračovaním nemám väčší problém, len tu mohlo byť viac úmrtí. No aj tak je to vo svojej kategórii výrazný nadpriemer. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 74%. ()

• Venkovní scény byly natočeny v norské divoké scenérii Jotunheimenu a ve vesnici Otta. Scény v nemocnici byly natočeny v nemocnici Åslund v Ås. (Homerking)