Zdál se to být dobrý plán, jak přijít k penězům. Pistolník Choya se bude vydávat za ztraceného syna bohatého texaského rančera. Jako důkaz totožnosti mu postačí vytetované mateřské znaménko nad pravou lopatkou. Vždyť Richarda Laveryho unesli sotva pětiletého a nikdo neví, jak teď vypadá. Jeho otec vypsal za navrácení syna tučnou odměnu, a o tu právě jde. (dopitak)

Mol

YOU GOT ANY FRIENDS? MY GUNS! KINDFOLK? MY HORSE! Začátek filmu je rozjetý jako splašené stádo divokých mustangů. To se ovšem jen Choya snaží dostat živý z General Store. O pár minut později potká párek gaunerů, kteří roztáčí na western z roku 50 neobvyklí příběh. Příběh, který však postrádá akčnější momenty a tak velice rychle sklouzne do kaše jménem soup opera. Alespoň se dokáže Alan tvářit celý film dost drsně na to, aby se tahle cukrová dějová linka neproměnila v karamel. Film pouze na jednu projekci za život. ()

dopitak

Netradiční, i když trochu vodnatý námět. Krásné scenérie kolem Rio Grande, starý bandoleros, dávná křivda, kouřové signály, osudová žena přepisující dějiny. Jenom ty charaktery jsou moc papírové, a způsob jakým Choya ukecá starého Rubrize je až moc nevěrohodný. ()

ilclassico

Poměrně originální zápletka, ve westernu určitě. Chtělo by to preciznější scénář. Samozřejmě, scenárista není žádný Shakespeare, občas to v ději drhne, hlavně v závěru. No na (netradiční) western to stačí. V rámci žánru za 3. ()

Cascabel

“Mexická skvrna velikosti kakaového dolaru” byla překvapivě akční a podepřená kvalitními hereckými výkony. Čekal jsem aspoň seriózní shaneovský závěr, ale bylo to marné, neboť i zde platilo: Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina. ()