Poměrně originální zápletka, ve westernu určitě. Chtělo by to preciznější scénář. Samozřejmě, scenárista není žádný Shakespeare, občas to v ději drhne, hlavně v závěru. No na (netradiční) western to stačí. V rámci žánru za 3.(13.11.2017)

Netradiční, i když trochu vodnatý námět. Krásné scenérie kolem Rio Grande, starý bandoleros, dávná křivda, kouřové signály, osudová žena přepisující dějiny. Jenom ty charaktery jsou moc papírové, a způsob jakým Choya ukecá starého Rubrize je až moc nevěrohodný.(21.12.2013)

YOU GOT ANY FRIENDS? MY GUNS! KINDFOLK? MY HORSE! Začátek filmu je rozjetý jako splašené stádo divokých mustangů. To se ovšem jen Choya snaží dostat živý z General Store. O pár minut později potká párek gaunerů, kteří roztáčí na western z roku 50 neobvyklí příběh. Příběh, který však postrádá akčnější momenty a tak velice rychle sklouzne do kaše jménem soup opera. Alespoň se dokáže Alan tvářit celý film dost drsně na to, aby se tahle cukrová dějová linka neproměnila v karamel. Film pouze na jednu projekci za život.(21.1.2016)