Sebastian's Voodoo

Krátkometrážní / Animovaný / Horor
USA, 2008, 4 min

Režie:

Joaquin Baldwin

Temnou kryptu osvítí světlo žárovky a ve dveřích se objeví muž. Sundá z háku jednu z několika hadrových loutek, jež jsou rozvěšeny po celé místnost a do ruky vezme špendlík s červenou hlavičkou. Loutka se snaží vzdorovat, ale není jí to nic platné a končí bezvládná se špendlíkem v srdci. To vše pozorují ostatní, k smrti vyděšené loutky. Po šamanově odchodu se kryptou vznáší jediná otázka "Kdo přijde na řadu příště?" Jedné loutce se podaří uniknout z háku a začíná její krátký odpor proti vězniteli, jemuž dává poznat stejnou bolest, jakou působí on jeho příteli.
Krátký film se zvláštní animací a strhující hudbou od Nicka Fevola, která jen podtrhuje temnou a sebeobětováním protknutou atmosférou celého filmu. (Trandul)

daEmoNickY odpad!

((hodnocení zatím nechám na původním, jako doklad že to tu někdo nepochopil)) ________ Nesmysl. Možná právě to byla pointa. Anebo ta pravidla rituálu vyžadoval přesné pořadí panenek a chyba byla trestána smrtí. V tom případě zajímavé - sebeobětováním náhodou zachránil kámoše. Každopádně je zajímavé, že se Kouzelník dozví, že se to událo... ____ RESENI A SPOILER _______ Dle komentářů k Youtube : "Proč by Kouzelník dělal svou panenku?" "Pokud loutka myslí na někoho a píchne se, tak to píchne toho někoho a loutku" ... to by smysl dávalo. Aha, už vím proč jsem to nepochopil, protože to nevypadalo jakože Kouzelník byl tím pichem zraněn. Zajímavé. ______ Youtube : "Proč se loutka nepíchla do koulí?" Přesně, proč to divadýlko na konci? Věděla loutka co se stane když se píchne nebo dodržovala pořadí vpichů ze strachu? ()

gjjm

Metafora čehosi - metafora symbolizovaná voodoo panenkami (česky se má správně říkat volty, ale to máte jedno) na hácích. Temné, ponuré, hudebně zajímavé, ale taky nepromyšlené, s otravně proměnlivým tempem (po pomalém začátku zběsile rychlý a akční prostředek). Konec je pak takový neutrální, bez působhivosti. Nápad docela dobrý, ale čtyři minuty jsou možná zbytečně moc. ()

Sany33

Dôkaz, že za 4 minúty sa dá urobiť niečo, čo človekom pohne a donúti ho rozmýšľať nad niektorými vecami. To, že animácia nebola moc podarená mi vôbec neprekážalo, priam naopak dosť som sa v tom vyžíval. Hudba bola vhodne zvolená a príbeh a celková pointa fungovala na výbornú. Presne takto si predstavujem kvalitný kraťas a nič iné ako 97% si ani nezaslúži! ()

Phobia

Hezoučký, temňoučký kraťásek o sebeobětování. Kouknu na to ještě jednou, hezky v klidu, po setmění, a možná ještě tu hvězdičku do maxima připíchnu. EDIT: Kdo by to byl řekl, že mě skoro rozbrečí hadrový panák... S postavou šamana si mohli animátoři trochu víc pohrát, ale jinak chválím - atmosféru, myšlenku, dynamickou hudbu, vážně moc povedený kraťas! Pích sem pátou hvězdičku:-). 90% ()

genetique

Tak prosté a tak dokonalé! Skvostný kraťas, plný krutosti, tragickosti a smútku, s nevídanou porciou napätia. Najdesivejší kraťas preto jednoducho musím oceniť piatou hviezdičkou. Animácia je skvelá a hudbu by mohla konkurovať nejednému kultovému hudobnému sprievodu. Joaquin Baldwin - veľká iskierka nádeje. 90%. ()