Na cestě po Mostecku (S05E05) (epizoda)

Na ceste po Mostecku

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

Tomáš Kábele

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Jasný příklad toho, že pokud budu chtít coby dokumentarista... udělám několika sestřihy z jakéhokoli místa na zemi ohyzdnost k nepřežití a z místních obyvatel minimálně podivíny... Například všemi opěvovaný Český Krumlov... počkejme si na ubrečený listopad, ranní opar, nevlídno a sychravo...pár chytrých záběrů na Energoblok Domoradice, pár póz nevzhledných krumlovských paneláků (jako skoro všude).. na čurbes u popelnic a hle! Nezkušený se diví... UNESCO a Krumlov?... no nic, to jen tak na okraj... Ačkoli tento dokument nebyl jen jednopólový stejně vyšel pro Mostecko chmurně (v případě filmu Štěstí pro Mostecko zrovna tak)..... No nic, každý dokumentarista má svou hlavu a vizi... já jen, že jsem Mostečák-Kopisťák-Konobržák-Pařidlák-Hořáňák-Holešičák -Skyřičák-Čepirožák apod. a jsem patriot... :-) velký a neúnavný....(6.8.2008)

Musím souhlasit s "Broukem". Dost účelových záběrů, které vytvářejí pokřivený obraz o Mostecku. Asi to byla objednávka : Jeď tam natoč to tak a tak a bylo. Já mám svůj rodný kraj rád a současnost je oprati stavu před 25 lety nebe a dudy. Kdo nevěří ať přijede. Nejsme Třeboňsko, ale největší černá díra v republice také ne!(20.11.2009)

• Paity

Nemám rád příliš tyhle "tuzemské" cestománie. Trochu mi připadá, jako kdyby už neměli kam jezdit.(6.3.2013)

• VerenaLord

Tedy natočit dokument o tom, že Most je prachem zahalené město se spoustou paneláku, nehezkých rekultivací a proslulým Chánovem... Není to trochu zbytečné?(19.1.2012)