Na cestě po Mostecku (S05E05) (epizoda)

 • Slovensko

  Na ceste po Mostecku

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

Režie:

Tomáš Kábele
 • Charon11
  ***

  Musím souhlasit s "Broukem". Dost účelových záběrů, které vytvářejí pokřivený obraz o Mostecku. Asi to byla objednávka : Jeď tam natoč to tak a tak a bylo. Já mám svůj rodný kraj rád a současnost je oprati stavu před 25 lety nebe a dudy. Kdo nevěří ať přijede. Nejsme Třeboňsko, ale největší černá díra v republice také ne!(20.11.2009)

 • VerenaLord
  **

  Tedy natočit dokument o tom, že Most je prachem zahalené město se spoustou paneláku, nehezkých rekultivací a proslulým Chánovem... Není to trochu zbytečné?(19.1.2012)

 • Brouk
  ****

  Jasný příklad toho, že pokud budu chtít coby dokumentarista... udělám několika sestřihy z jakéhokoli místa na zemi ohyzdnost k nepřežití a z místních obyvatel minimálně podivíny... Například všemi opěvovaný Český Krumlov... počkejme si na ubrečený listopad, ranní opar, nevlídno a sychravo...pár chytrých záběrů na Energoblok Domoradice, pár póz nevzhledných krumlovských paneláků (jako skoro všude).. na čurbes u popelnic a hle! Nezkušený se diví... UNESCO a Krumlov?... no nic, to jen tak na okraj... Ačkoli tento dokument nebyl jen jednopólový stejně vyšel pro Mostecko chmurně (v případě filmu Štěstí pro Mostecko zrovna tak)..... No nic, každý dokumentarista má svou hlavu a vizi... já jen, že jsem Mostečák-Kopisťák-Konobržák-Pařidlák-Hořáňák-Holešičák -Skyřičák-Čepirožák apod. a jsem patriot... :-) velký a neúnavný....(6.8.2008)

 • Paity
  *

  Nemám rád příliš tyhle "tuzemské" cestománie. Trochu mi připadá, jako kdyby už neměli kam jezdit.(6.3.2013)