Na cestě po Peru (S01E12) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2006, 28 min

Petr Horký

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

serial je založenej na velky spouste nijakejch zaberu,,,, vo ktery by si nevopřel kolo snad ani gery fišer.....mě tudle zradil hlemejžď a shlídnul sem jeden díl bez not.... docela sem se podivil, že pořad, kde takřka většinu času tráví kamera snímáním polí, rybníků a západu slunce hodnotím tak kladně....heversou ty žvásty... všechno visí na dialogách mezi donutilem a bartoškou....kdy vždycky jeden dělá inteligenta a toho druhýho testuje z jeho znalostí...což je tady nejen geniální ale i funkční....zvlášť třeba ta miniprůpovídka, kdy mirek jirkovi ukazuje plovoucí ostrov, vysvětluje mu, že celý todle indiánský sídliště je vybudovaný z rákosu,prakticky výhradně z rákosu a poučuje ho o tom,že vzniklo spoluprací všech jeho obyvatel, že je dílem několika generací, na kterém dřeli desítky let........a pak ho slušně požádá aby to cigáro típnul(3.2.2009)

Peru je spíše pro dobrodruhy, to je jasné. Nečekejte žádné pětihvězdičkové hotely, ale pěkně ubytování pro osm. Na druhou stranu je rozhodně co vidět.(13.2.2013)