Na cestě - Série 1 (2006) (série)

Na cestě po Libanonu (S01E14)

(epizoda)
Česko, 2006, 28 min

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Libanonu si kdysi říkalo Švýcarsko Blízkého východu, krutě se však na něm podepsala šestnáctiletá občanská válka, která zemi rozdělila na křesťanskou a muslimskou část. Libanon však vstává z popela a třeba z krasové jeskyně Jeita, kde bylo dříve skladiště zbraní, je dnes úchvatný koncertní sál s vynikající akustikou. Kromě spousty zachovalých antických památek však země nabízí stále většímu množství turistů další lákadla. Můžete si tam třeba zalyžovat a po dvou hodinách jízdy autem si užívat na plážích Středozemního moře. Třeba u staroslavného Byblosu, kde v Pepého vyhlášené přístavní hospůdce povečeřela nejedna světová celebrita. V galerii fotografií nechybí ani manželé Havlovi. (oficiální text distributora)

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +pestré prostředí, dobře vybraný hudební doprovod, zajímavá kultura i obyvatelé -nic podstatného co by mi vadilo jsme nenašel/// Tentokrát po Libanonu a asi by jste nevěřili jak je to zajímavé a pro nás odlišné. Hádal bych, že dovolená by tady byla skvostná./// Celkem 84%/// ()

Paity

Jen stokrát škoda, že je Libanon v tak neuvěřitelně bezpečnostně nestabilním prostředí. Rozhodně by se vyplatilo tam jezdit na poznávačky, které by byly asi hodně zajímavé. ()