Na cestě po Bali (S01E15) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2006, 28 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Cestopis(4.11.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné a pestré obrázky, překrásná příroda, bohatá kultura, výborný hudební doprovod -asi, že tenhle pořad nemůže nabídnou už nic moc lepšího/// Viděl jsem asi 20 dílů a tenhle byl jeden z nejkrásnějších./// Celkem 96%///(25.5.2009)

no ale todle by se snad ani hodnotit nemelo.... Nebo jako newim k cemo to komu bude :D(10.6.2006)

Na Bali rozhodně nepodceňují přítomnost démonů. Démoni se zde skrývají za každým rohem, pod každou činnou sopkou i pod mořskou hladinou. V rámci zachování rovnováhy světa je proto třeba uctívat Bohy, přinášet oběti i klanět se stromům. Do tohoto světa se vydali Češi s cílem zachránit vzácné želvy, což by znamenalo pro domácí lovce snížení zisku a tak si dovoluji odhadnout, že příští lidské oběti pro naklonění přízně Bohů budou středoevropského původu.(13.9.2009)

• Marek1991

Bali nie je veľké územie, ale tiesni sa tam veľa ľudí. Nesúhlasím s tvrdením, že tamojší ľudia sú veľmi chudobní, možno na naše pomery áno, že si nemôžu napríklad dovoliť cestovať alebo stavať vily, ale im k životu prakticky veľa nechýba. Sú často mnohí šťastní, žijú v krásnom tropickom prostredí a k životu veľa nepotrebujú. keby ručne nepracovali možno by sa unudili, možno nie, ale aj tak treba pripomenúť, že ani mnoho obyvateľov tomu neprispieva, aj keď na malom ohraničenom území si tú pôdu nejako podeliť musia a musia sa starať o to, aby si ju nezničili. Bali je exotika, nielen pre krásne pláže, či islam a hinduizmus, ale aj pre celkovú svoju kultúru. Z tohto dokumentu som sa však veľa nedozvedel.(19.6.2013)