Na cestě - Série 4 (2007) (série)

Na cestě po Burkině Faso (S04E29)

(epizoda)
  • Slovensko Na ceste po Burkine Faso
Česko, 2008, 25 min

Scénář:

Jaroslav Jindra

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Hranice Burkiny Faso jako by vypadla z filmu Tři veteráni. Ihned je zřejmé, že vjíždíte do jedné z nejchudších zemí na planetě. Přijetí je však vlídné. Je znát, že zemi už se dlouhá léta vyhýbají násilnosti, které sužují jiné africké státy. I v zapadlých vesnicích tak fungují školy - a to nejen pro děti, ale také pro dospělé. Lidé se snaží i v primitivních podmínkách vyrábět deky, postele nebo svatební a pohřební rohože z palmových listů. Zručná pletařka se kvůli tomu ovšem musí spustit hluboko pod zem, neboť na povrchu by listy příliš rychle vyschly. Rybáři na jezeře Balé zase nahazují sítě z vratkých rákosových plavidel, zatímco o kus dál se v poklidu koupe hroší rodinka. A lidé si dokáží najít čas i na oslavy, při které se každá vesnice za zvuků bubnů a balofonů prezentuje vlastní taneční kreací. (oficiální text distributora)

kaposlav

Celkový dojem kazí samotný sprievodny komentár Bartošky a Donutila pre ich zábavnu formu. Myslim, že viac by som to ocenil ako seriozny dokument. Žial 3*, ale informatívna stránka ma uspokojila. Vadili mi prepočty na české koruny čo je zavadzajúce, lebo tak sa nedozviem čo si za tie peniaze môžu kúpiť vo svojej krajine. Kolko je ích mena v prepočte na dolár, euro či českú korunu mam ja aj oni akurát tak u riti! ()