Na cestě po Havaně (S06E33) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2009, 25 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

• Marek1991

Túto sériu cestopisných dokumentov pozerám kvôli zaujímavostiam, nie kvôli politike. Tento dokument poňali ako kritiku režimu, obyčajnú propagandu pre kapitalistov v čase krízy. O kvalitnom zdravotníctve pomlčali, o istotách tiež, o nízkych nákladoch na život tiež, hlavne že viedli reči ako málo zarábajú v nezmyselnom prepočte na české koruny, taktiež sa rýpali v starom vozovom parku, ale že je to tak kvôli americkému embargu, to nechali tak. Reformy Raúla Castra tiež nechali tak, proste len žvásty a z Havany som sa takmer nič nedozvedel, takže aj vy ak budete chcieť niečo o nej vedieť, naštudujte si z internetu a nedajte na reči o tom, ako sa im tam zle žije a mali staré dobré časy pred revolúciou, lebo aj nás sledujú a to nie sme v komunizme, u nás sa všetko rozkráda, ale o tom vám v dokumentoch nepovedia. Keby tak kritizovali naše partokracie ovládané oligarchiami a korporatokraciami, tak by sa možno ľudia nebáli u nás protestovať, ale do Kuby si vždy rypnúť musia. Možno by s ňou mal otvoriť poriadny obchod BRICS, aby si už na ňu neotvárali huby, doviesť tam elektromobily a mali by kritici po vtákoch. Hlavne, že kapitalizmus v afrických, či latinskoamerických alebo niektorých krajinách Ázie nekritizujú. Pokazený cestopisný dokument, radšej nepozerať.(17.6.2013)

Škoda rádoby uvědomělých politických blábolů ze strany světoznámých disidentů Donutila a Bartošky, kteří si (jak známo) za minulého režimu ve filmové branži ani neškrtli a potili hektolitry krve v uranových dolech. Jinak skvělé; koloniální atmosféra staré Havany, nádherné Kubánky a vznešený poklid chudobné republiky.(9.6.2009)

• kaposlav

Je neskutočné ako môže dvojica Bartoška s Donutilom pokaziť dokument o Havane neustálymi vsunkami ich politických názorov. Z dokumentu tak spravili antipropagandu zapodievajúcu sa ich komplexom. Je zvlášne, že nekomentovali kapitalistické zriadenie v krajinách latinskej a strednej ameriky, kde je životná úroveň podstatne horšia, kde majú ludia holú prdel, nemaju prácu, nemajú kde bývať, čo jesť, sú obklopený kriminalitov a majú strach o svoj život. Najradšej mám, keď sa začne rozprávať kolko zarábaju a akú maju penziu na Kube. Prečo ale nepovedali aké su tam ceny tovarov a služieb pre domácich, a aké su tam ceny bývania + čo je tam zadarmo??? To už neladilo s ích debilnými antisociálnymi kecami. Smutné je, že podhodia hlúpučku sedemnásťročnu sliepku, čo sníva o bohatom princovi, čo si ju príde zobrať do krajiny, kde jej budu padať pečene holuby rovno do huby. A na záver kapela delikventov evidentne so skúsenosťami s drogami, čo sa nevie vpratať do kože. Tak tí su nespokojný:) ...Mohol to byť viac než dobrý dokument, keby na miesto každej priblblej poznámky na adresu politického zriadenia radšej povedali zaujmavú informáciu týkajúcu sa Havany. Za vídeo 4*, za audio odpad! - priemer 2*(26.9.2012)

No pokud jste fandové amerických veteránů, které jsou ale často v dost žalostném stavu, tak se jeďte podívat do Havany, pokud chcete nějaké dobré drinky, jeďte tam také.(10.5.2013)

Já tam chci!!!!(9.6.2009)