Na cestě po Islandu (S08E06) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2009, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • Marek1991

U mňa dosť silné sklamanie z tohto dielu. Prehliadka života ľudí mi nevadí, ba naopak, no mala by byť spojená s prehliadkou krajiny a tu to chýba. Tento dokument nebol poriadne uchopený a z Islandu mi takmer nič nedal, prišlo mi to ako povinná jazda, taká nasilu robená.(19.6.2013)

Island ponúka prírodné bohatstvo i špecifické zvyky domorodcov. Tvorcovia tohoto dielu sa však o to iba obtreli. Videl som niekoľko lepších cestopisov o Islande. Dokonca aj slovný humor, ktorý Donutil s Bartoškom zvyknú dávať ako niečo naviac, chýbal.(30.5.2015)

Island je vlastně jedna z nejvyspělejších zemí světa a přesto stále velmi záhadná, alespoň svým způsobem pro mne. Krajina, resp. příroda je tam zcela jiná než na co jsme na kontinentu zvyklí. Skvělé.(10.5.2013)

Island je drsná země plná krásné přírody a nevšedních zvyků. Krásná příroda s vodopády a nekonečnými cestami, na to se krásně dívá. Výroba chleba v krabici od mléka, generační život na farmě nebo rybaření, to vše vypovídá o životě na tomto ostrově. Další pěkný díl.(3.5.2012)

• ilemas

Souhlas s jorgusem. Těšil jsem se na krásné přírodní záběry a místo toho jsem dostal film o místních lidech, neplatí to ale o všech dílech.(21.12.2009)