Na cestě po Champagni (S08E14) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 27 min

Režie:

Robert Valica

Scénář:

Robert Valica

Kamera:

Jiří Chod

Hrají:

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Producenti:

Petr Morávek

Střih:

Mojmír Kučera
(další profese)
 • triatlet
  ****

  "Na zdraví a na shledanou..." Krásné obrázky a zajímavé informace jsou nejlepší motivací pro poznání dalšího koutu Francie. I když převažují zajímavosti o šampaňském, tak víc moji pozornost upoutaly sušenky a hlavně slídění po lanýžích:-).(4.1.2010)

 • Marek1991
  ***

  Týmto dielom ma neohúrili, predsa jedná sa už o väčšie územie aj s nejakými väčšími mestami a toto bola skôr taká vinárska prechádzka, ale dobré.(4.8.2013)

 • blackrain
  ****

  Bartoška s Donutilem byli velmi příjemní průvodci v kraji legendárního šumivého vína. Mám na mysli šampaňské, které často doprovází slavnostní a mimořádné okamžiky, okamžiky jež by neměly být nikdy zapomenuty a které se nám vybaví vždy, když sklenku přiložíme k ústům a prvně ochutnáme. Pokud je toto jedinečné víno součástí menu, podává se jako aperitiv, protože podporuje chuť k jídlu. Je to ušlechtilý nápoj opředený mnoha pověstmi a absolutní jednička mezi šumivými víny. Ovšem kraj Champagn není jen vinařským regionem, i když víno zde skutečně hraje prim. Hm, a lanýže nemusejí hledat jen prasata k tomuto účelu cvičená, stejně dobře je umí vyčmuchat i psí čenich.(4.1.2010)

 • claudel
  ****

  Velmi poutavý díl a překvapivě s minimem trapných komentářu ústřední dvojice. Jen je škoda, že Remeši bylo věnováno tak málo času a hlavnímu městu Chalons-en-Champagne ani vteřina. Na Biscuits roses de Reims namáčené do šampaňského se mi sbíhaly sliny, ačkoli jen tak suché mi příliš nechutnaly. A dozvěděl jsem se novou informaci o hledání lanýžu, také jsem se domníval, že je hledají spíše prasata než psi. Vskutku vydařený díl.(4.1.2010)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krásné vinařské prostředí, vůně a chuť vína se rozléhá všude, tématicky více zaměřený díl, zajímavé informace (o výrobě vína, tradičních oplatků ...) -těžko říct, nic zásadního mi nevadilo/// Normálně jsem při sledování dostal chuť na šampus. Hezký díl, pěkně se na něj koukalo, bavil mě. Takhle by to mohlo být i dobudoucna./// Celkem 82%///(1.3.2010)