Na cestě po Kantábrii (S08E17) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 30 min

Mojmír Kučera

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Pěkné pohledy na krajinu okoření ukázky rurálních sportů, vysvětlení historie dřeváků – albarcas. Průvodci připomenuli i Altamiru. A k tomu hospodské popěvky – povedená cestopisná pohlednice.(26.1.2010)

• Paity

Znám bohužel daleko více míst, kam bych ve Španělsku jel a trávil tam volné chvíle. Kantábrie je holt asi pro někoho jiného.(6.5.2013)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +občas moc hezké záběry na krajinu, místní zvyky -"vidláci" kam se podíváš, slabší obsah/// Po delší přestávce jsem si zase jednou udělal čas na tento pořad a tentokrát se nic okázalého nekonalo. To jak někde v severním Španělsku kosí trávu, chovají dobytek na maso a občas zajdou do hospody si zaspívat mě moc neoslovilo. Zdá si mi to obyčejné, raději bych viděl nějakou oblast se zajímavými památkami nebo nevšední kulturou./// Celkem 64%///(25.1.2010)