Na cestě po Benátkách (S08E24) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • Marek1991

Opäť odfláknutý film o meste, kde som sa toho veľa nedozvedel, skôr sa zamerali na výrobu a kecali okolo nej, ale ani do toho hlbšie nezabŕdli. Takto spracované Benátky ma teda neohúrili a niekedy mám pocit, že v tejto sérii ľudia nadhodnocujú diely o miestach, ktoré sú im sympatické.(18.7.2013)

• ilemas

Masky, sklo, kostýmy, gondoly... samá výroba a Benátky skoro nevidíme.(22.3.2010)

Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí..(5.1.2012)

BEnátky už má dnes bohužel každý prolezlé od první cihly po poslední tašku na střeše. Nic nového se prostě už neobjevuje.(15.5.2013)

Myšlenka zprostředkovat divákům zajímavosti cizích zemí v přiměřeném teple a vlhkosti domova či mrknout, co je tam nového, je báječná. O Benátkách to platí rovněž, leč velmi mi vadí bohorovné a rádoby vtipné komentáře pánů Jiří Bartoška, Miroslav Donutil. Provázet pořadem někdo jiný - neutrální (prosím ne On a Ona!), bylo by to ještě lepší. Jo, v některém z dílů se mistři dokonce objevili! Nepochopil jsem k čemu to... Pak má mít TV oběživo, na hodnotné „projekty“.(31.7.2014)