Na cestě po Gran Canarii (S08E28) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • Paity

Další z ostrovních "záležitostí" vzahujícím se ke Kanárským ostrovům. Teoreticky by tvůrci Cestománie mohlil točit patrně několik století, kdyby se snažili pokrýt ostrovy na této planetě.(15.5.2013)

Aj tu mohlo byť viac zaujímavostí, no opäť je to neveľké územie, ktoré celkom zaujímavo a dobre rozobrali, ostrovy im skrátka v tejto sérii idú.(4.8.2013)

Jelikož jsem na Gran Canarii byl a strávil tam jednu z nejhezčích dovolených tak mohu tento díl dobře posoudit. Po druhém shlédnutí zvedám na plný počet, jelikož je to jeden z mála povedených dokumentů Na cestě po... Nádhérné přírodní scenérie a místa uvedená ve filmu jsem navštívil všechna a mnohem více, ostrov jsem projel několikrát křížem krážem. Příště se chystám na Tenerife. Také mě velice láká ostrov La gomera.(26.4.2010)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: režie Kamila Šimková Broulová.(22.10.2016)

Nádherné, překrásné, opět velice pěkné. No prostě jako celé Španělsko, které mám opravdu velmi rád. Mám takovou vzpomínku na dětství, když někdo prostě řekl: "Jedu na dovolenou na Kanáry", tak jsem si vždy myslel, že je to nějaký boháč. Až později mě došlo, že vlastně to je taková "obyčejná" dovolená, která ale opravdu stojí za to. A není to ani tak drahá záležitost. Já se chci v budoucnu vydat na Tenerife, jen mě trochu odrazuje, pro mě dlouhý let, který trvá pět hodin. Gran Canaria je ostrovem ostrovů. Škoda tak krátkého dokumentu. Tento díl by si zasloužil pokračování:-) Nyní už vím, jaký chci v budoucnu byt. No přece v jeskyni:-)(13.1.2011)