Na cestě po ruské Karélii (S10E04) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +krajina, místní tradice, kultura a obyvatelstvo -méně výrazný hudební doprovod/// Tentokrát rozhodně zajímavé prostředí ve kterém se žije úplně jinak než u nás. Nechtěl bych tam žít, ale podívat se tam by nebylo úplně na škodu, navíc je tam klid. Jen bych tam musel jet přes léto, protože 9 měsíců je tam zima./// Celkem 77%///(14.10.2010)

I keď tento diel danú oblasť veľmi nepopísal, obávam sa, že ani veľmi nemal čo. Podobne ako diel o Onežskom jazere sa vyznačoval tunajšou kultúrou miestnych, problémami náboženstva, aj keď tu zažíva skôr obrodenie a samozrejme drsnou prírodou. Tieto ruské krajinky sú síce pekné, no neoplývajú výraznejšími pamiatkami napriek obrovskej rozlohe a tak dokumenty o nich zväčša hodnotím ako priemerné, lebo to je skôr nuda, kde keby aj spojili väčšie oblasti do filmu, tak by mu to možno skôr pomohlo.(4.8.2013)

Není to úplně Rusko jak si ho každý představuje nebo jak ho každý zná. Na druhou stranu ale poznáte, kde jste. Takové zajímavé rozpolcení.(10.5.2013)