Na cestě po Mazurských jezerech (S10E09) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

Martin Čech

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +poutavé informace, Vlčí doupě (válečné bunkry z operace Valkýra) -přišlo mi to trošku neucelený/// Další díl tohoto cyklu a stále více mi připadá že se každý díl podobá jako vejce vejci. Na druhou stranu opět vysoká úroveň informací a kvalitních záběrů. Začínám si uvědomovat, že tvůrci nám nechtějí dané místo propagovat, ale chtějí nám ho pouze ukázat a něco informativního k němu říct./// Celkem 72%///(1.12.2010)

• Paity

Je až neuvěřitelné, že něco tak zajímavého a lákavého máme vlastně tak blízko naší malinkaté zemičce.(15.5.2013)

Táto oblasť v Poľsku pripomínajúca Fínsko toho v histórii zažila dosť, no inak mi neprišla nejak zaujímavá. Je síce pekná, ale ani dokument nám nepriniesol nejaké veľké zvláštnosti a zaujímavosti, proste ako tradične sa venoval svojim okruhom, no myslím, že ani veľa nevynechal.(4.8.2013)