Na cestě po Transylvánii (S10E12) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 26 min

Martin Čech

Martin Čech

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Nuž takáto je Transylvánia alebo ak chcete Sedmohradsko. Drakulov hrad, zvieratami poháňané vozy na cestách, Cigáni, Nemci, Maďari a pár Rumunov robí z tejto krajiny pre niekoho strašidelnú, pre iných zaostalú oblasť, ktorá je takým zapadákovom Európy. To, že princ Charles z Británie si tam kúpil pár nehnuteľností je len zaujímavosť, no Transylvánia vám nemá veľmi čo ponúknuť, tento dokument preto nemohol byť veľmi pokazený, popisuje túto oblasť celkom fajn, pripomínalo mi to dokonca niektoré oblasti Slovenska.(16.6.2013)

Sedmihradí je krásný, ale především zajímavý kraj Evropy. Doufejme, že se do budoucna budou zdejší lidé mít lépe, ale zachovají si svou jedinečnou kulturu a pohostinnost.(18.12.2010)

Transylvánie je pořád opředena určitým tajemstvím. Sice je stále více než jasné, že jde o hlavněš marketingový tah, funguje to i v 21. století.(10.5.2013)