Na cestě po Váránasí (S10E29) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2011, 26 min

Režie:

Tereza Nvotová

Scénář:

Tereza Nvotová

Kamera:

Marek Brožek

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

 • castor
  ****

  Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí..(12.8.2012)

 • Pedestrian

  Víc času bych věnoval povídání o kremacích, než buddhistům (ale chápu, že pokud během natáčení přijel do Váránasí Dalajláma, nešlo to jinak). Každopádně jedno z nejuhrančivějších míst na planetě Zemi.(8.12.2018)

 • majo25
  ****

  Aj keď to má byť o jednom indickom meste, stihne sa tento cestopisný diel venovať celej indickej kultúre - od bežného života, histórie až po náboženstvo. Do toho trocha vtipu. A Európan asi nikdy nepochopí, ako sa tí domorodci môžu kúpať a čistiť si zuby v našpinavšej rieke sveta.(19.2.2017)

 • Paity
  ****

  Vždy si jen říkám, že tam kde lidé žijí přes pět tisíc let musí ale vypadat, respektive musí to asi vypadat šíleně pod zemí. Přece jen lidé za sebou nechají hodně všeho možného, pokud jde o odpady.(15.5.2013)