Na cestě po Broumovsku (S11E06) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2011, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Původně jsem chtěl hodnotit ještě menším počtem hvězdiček, protože mi tenhle díl přišel hodně nezajímavý. Ale díky stavebnici Merkur se tento díl vyškrábal alespoň do průměru.(15.8.2013)

Moc pěkné, krásný kraj, zajímavá místa, jen si mohli odpustit návštěvu tolika usedlíků.(17.8.2011)

• Paity

Broumovsko je celkem dokumentárně či cestovatelsky "prozkoumáno" a tak se žádné veliké objevy ani nedají čekat.(21.5.2013)

Ádr a stěny už znám snad nazpaměť, je to vážně nádhera a pár těch záběrů to jen dokazuje. Jen je škoda, že z Broumovska tam nebylo ukázáno víc, myslím, že by to divák ocenil. Opravdu pár těch rozhovorů mohli zkrátit na minimum a ukázat například jednu z největších rarit ve Střední Evropě. Jinak kostel ve Vernéřovicích u studánky je současně v ještě dokonalejším stavu, ale tu práci, která za tím byla a stále ještě je, si nedovedu absolutně představit, protože to byla už skoro sutina na spadnutí. Takhle jsem viděla i zrekonstruovaný kostel na místo k bydlení i v Jižních Čechách, konkrétně v Klenové u Nové Bystřice.(4.10.2015)