Na cestě po Svanetii (S12E17) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2012, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

Další nádherné místo na světě, které se papaláši rozhodli zničit. Ty oslavné budovatelské kecy o světlých zítřcích na konci pořadu si mohli Bartoška s Donutilem odpustit. K vidění zde.(12.2.2012)

Toto je ozaj malá oblasť, čiže ako stvorená pre dokument tohto typu. Ozaj krásny kraj, tú ich čapičku, ale aj s krojom by som rád mal doma, tak ako z väčšiny sveta, aby som mal doma niečo zaujímavé a praktické, no najmä nie umelé. Ten koniec je isto kontroverzný, no ak tam bude iba malé lyžiarske stredisko, nemyslím, že by to tam až tak zničili, naopak im to prinesie prácu, možno mierne dostane zo zaostalosti a tých ich zvykov ako krvná pomsta, terorizmus alebo inak povedané tu, skôr vojenská agresivita, no dúfam, že istú kultúru si ponechajú. Tie veľké hory to podľa mňa nezničí, aj tak sú dosť nebezpečné na výstupy a nechápem, ako môže niekto kvôli nim tak riskovať, dobre, z hora je krásny výhľad na krajinu, no predsa príliš riskovať, tak to si radšej niečo odoprieť a radšej skúsiť napríklad vrtuľník, že pán prezident, radšej ste ich mohli tamojším ľuďom kúpiť, než viesť vojnu a pchať sa do zadku NATO. Svet je zvláštny, niekde na obrovských plochách nič a inde ako na Kaukaze sa to rôznorodosťou a zaujímavosťami len tak hemží. Toto bol kvalitný dokument.(4.8.2013)

Téměř dechberoucí záběry dělají z tohoto "dílu" vizuální unikát. Dalo by se říci, že jde o reklamu na netradiční výlet.(31.8.2013)